תואר שני .M.F.A בקולנוע וטלוויזיה - כתיבה לסדרות טלוויזיה

תואר שני
2 שנות לימוד
ללא עבודת גמר
0851 מסלול 0650

תואר שני מעשי בקולנוע וטלוויזיה  - כתיבה לסדרות טלוויזיה


בשנים האחרונות ישראל מגלמת תפקיד מרכזי בפיתוח והפקת סדרות טלוויזיה עלילתיות, תחום הנמצא בפריחה מקומית ובינלאומית. מטרתה המרכזית של התכנית היא להכשיר את התלמידים/ות ביצירת וכתיבת סדרות טלוויזיה, והיא תהווה חממה לפיתוח מלא של סדרה.
זוהי תכנית MFA ראשונה מסוגה בארץ, המשלבת לימודי תסריטאות עיוניים ומעשיים, ואשר דומות לה קיימות באוניברסיטאות מובילות בעולם. הלימודים יעסקו במגוון נושאים ופרקטיקות הקשורים בכתיבה ככלל וכתיבה לטלוויזיה בפרט, כגון: כתיבה בז'אנרים, מבנים ונרטיבים טלוויזיוניים, ניתוח סדרות, פיתוח דמויות ויצירת קשתות עלילה, כתיבה בצוות כותבים, עריכת תסריט, כתיבה לקו-פרודוקציה ועוד.

 
למה אצלנו?

בית הספר לקולנוע וטלוויזיה ע"ש סטיב טיש מהווה לאורך השנים בית גידול ליוצרים/ות ותסריטאים/ות רבים/ות בתחום הקולנוע והטלוויזיה. כמה מהסדרות המצליחות והמוערכות ביותר בארץ ובעולם נוצרו על ידי בוגרי/ות ומורי/ות ביה"ס. התכנית לכתיבת סדרות תשלב את הידע והניסיון הרב שקיים בביה"ס יחד עם הרצאות אורח של א/נשי מפתח בתעשיית הטלוויזיה בכדי לספק לתלמידים/ות התמחות מקצועית ומשמעותית בכתיבה לטלוויזיה, כמו גם חשיפה לתעשיית הטלוויזיה המקומית.

 
מה אפשר לעשות עם זה?

הלימודים בתכנית יהוו למעשה חממת פיתוח לסדרת טלווויזיה, פרוייקט הגמר שיוגש בסיום הלימודים יכלול הצעה מורחבת לסדרה ("בייבל"), תסריט לפרק ראשון וסינופסיסים לפרקים נוספים. העבודה על פרוייקט הגמר תלווה על ידי מורי/ות התכנית שכולם אנשי מקצוע ברמה הגבוהה ביותר, הבוגרים/ות יוכלו להגיש את הסדרה שיצרו וכתבו במסגרת הלימודים לחברות הפקה, גופי שידור וקרנות על מנת להביא להפקתה.

 
איך אפשר ללמוד את זה?

על מנת להתקבל לתכנית המועמדים/ות יתבקשו להגיש תיק עבודות שכולל דוגמא לתסריט קודם שכתבו, תקציר באורך של עמוד אחד המתאר את סדרת הטלוויזיה אותה מתכוונ/ת התלמיד/ה לפתח במהלך הלימודים והצהרת כוונות: מדוע מעוניינים/ות לעסוק בכתיבת סדרות.
מועמדים/ות שימצאו מתאימים יזומנו לראיון אישי.

 

התואר המוענק:

מוסמך אוניברסיטה באמנויות (MFA) בקולנוע וטלוויזיה - כתיבה לסדרות טלוויזיה

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
ראש התכנית: גב' אסתר נמדר-תמאם
רכזת התכנית: נורית סובלסון
03-6409483
חדר 117, בניין מכסיקו