תכנית מצטיינים חד-חוגית בכימיה לתואר ראשון

תכנית מצטיינים חד-חוגית בכימיה לתואר ראשון

מסלול מחקרי למצטיינים
משוייך ל:
  • אודות
  • איך מתקבלים?
  • לוח זמנים
  • מבנה התכנית
  • תעסוקה
שנות לימוד: 3
מתכונת לימודים: חד חוגי
פתוח לרישום:
תואר ראשון בכימיה למצטיינים (0351)

 

התואר המוענק:

B.Sc כימיה תכנית מחקרית לתלמידים מצטיינים 

תכנית מצטיינים חד-חוגית בכימיה
תכנית מצטיינים חד-חוגית בכימיה

כימיה – מהכנת תרופות חדשות ועד הכימיה שבתוך הטלוויזיה והסמארטפון שלכם

הידעתם שמסכי LCD, מהמסכים המתקדמים ביותר, מבוססים למעשה על מולקולות היוצרות גביש נוזלי בעל תכונות מיוחדות הנשלטות ע"י הכימאים שמכינים אותן? ושגורדון מור, מייסד ענקית ההייטק אינטל, היה דוקטור לכימיה? הידעתם שהכימאים  נמצאים בחזית המאמץ למציאת מקורות אנרגיה חלופיים, כדי לצמצם את אפקט החממה? או שכריות אוויר המותקנות ברכב מתנפחות ומצילות חיים בזמן תאונה, באמצעות תגובה כימית מהירה?

 

אם תמיד רציתם להבין ממה מורכבים בני אדם, חיות, צמחים וחפצים; איך מפתחים ומייצרים תרופות, חומרים מסוגים שונים, ומוצרי דלק שונים; אם תהיתם כיצד נהפך נפט גולמי לפלסטיק, על שפע המוצרים שאפשר לייצר ממנו; ואם "שובר שורות" הציתה את הדמיון שלכם - כימיה היא המקצוע בשבילכם. אנו הכימאים חוקרים את מבנה החומר, מזהים את אבני היסוד המרכיבות אותו ובודקים איך המולקולות נבנות מאבני הבניין הפשוטות. לאחר שרכשנו את הידע הזה, נוכל להשתמש בו על מנת ליצר מאטומים וממולקולות פשוטות חומרים חדשים ומורכבים  למגוון שימושים, צרכים ומטרות.

 

הצטרפו אלינו לתואר ראשון בכימיה בתכנית המצטיינים ויחד נבנה עולם מודרני וחדיש. 

 

פגשו את המרצים שלנו

יחד נשנה את העולם

תעשיית הכימיה היא התעשייה הגדולה ביותר בעולם. בישראל לבדה, התעשייה הכימית ותעשיית התרופות מייצרות מוצרים בשווי של כ-5 מיליארד דולר בכל שנה. במשק הישראלי פועלות כ-200 חברות לכימיה וחברות סטארט-אפ בתחומי הננוטכנולוגיה, הפארמה, הביוטכנולוגיה, הדפוס הדיגיטלי והתלת-ממדי, החקלאות, תעשיית התרופות, איכות הסביבה, אנרגיה ירוקה, תעשיית המזון, תעשיית הצבעים והפלסטיקה, הדיאגנוסטיקה הרפואית, סוללות ותאי דלק והתעשיות הביטחוניות, ובעצם – מה לא?

 

אבל כימיה אינה רק פיתוח ויישום. בשורשיה עומד הצורך הבלתי פוסק במחקר פורץ דרך שיאפשר את התשתית התיאורטית והמוחשית לכל הפיתוחים האלה. וכאן, במסלול המצטיינים החד חוגי בכימיה לתואר ראשון, אנחנו שמים דגש רב על המחקר.

 

אמרנו את זה קודם

בית הספר לכימיה באוניברסיטת תל אביב הוא מוסד בעל מוניטין בינלאומי בזכות רמת המחקרים הניסיוניים, היישומיים והתיאורטיים המתבצעים בו, ומעבדות ההוראה שלו מצוידות במכשור המתקדם ביותר. הוא אף דורג באחרונה כאחד מבתי הספר הטובים לכימיה מחוץ לארה"ב, לפי קריטריון של מספר הציטוטים לחוקר בעיתונות המדעית.

 

במסגרת לימודי הכימיה תוכלו ללמוד ולחקור נושאים רבים ומרתקים העומדים בחזית המדע, ובהם כימיה פיזיקלית, כימיה אורגנית, כימיה תיאורטית, ננו טכנולוגיה, מדע החומרים, אלקטרוניקה מולקולארית, אלקטרוכימיה, כימיה אנליטית, פיתוח חיישנים כימיים וביולוגיים, כימיה ביולוגית, כימיה תרופתית, של אינטראקציות אור-חומר, לייזרים ושימושיהם בחקר ריאקציות מהירות ועוד.

 

תכנית הלימודים החד-חוגית למצטיינים, ייחודית מסוגה ומאפשרת לתלמידים מצטיינים בתחום להתמקד ולהתעמק בהיבטים כימיים מחקריים. כאן תקחו חלק בקורסים ייחודיים ובקורסים מחקריים. ילוו אתכם מנחים אישיים. תזכו לעדיפות בקבלה למסלול הישיר לדוקטורט באוניברסיטת תל-אביב ואף תוכלו לזכות במלגות הצטיינות לתכנית.

 

תכנית הלימודים מתבססת על תכנית הלימודים החד-חוגית בכימיה, תוך הרחבה והעמקה של היבטים מחקריים בתחום. לתלמידים בתכנית תינתן אפשרות ביצוע של שני פרויקטי מחקר בקבוצות שונות בבית הספר לכימיה, והם יוכלו להשתתף בקורסי בחירה כבר בשנת הלימודים השנייה, לצד קורסים לתארים מתקדמים בשנת הלימודים השלישית (אשר יזכו להכרה בלימודי התארים המתקדמים, אם כי ניתן להכיר בהם גם כקורסים עודפים במסלול הרגיל). מרכזי המסלול ילוו אתכם אישית במהלך התואר.

 

enlightened ההשתתפות בתכנית תצוין בגיליון הציונים של התלמידים ובתעודת התואר בוגר.

 

מלגות

 לבדיקת זכאות למענק הצטיינות»

 

בנוסף למענק ההצטיינות של האוניברסיטה לתלמידים חדשים, בית הספר לכימיה יעניק מלגות שכר לימוד לתלמידי המסלול המחקרי:

  • לתלמידי המסלול בעלי ציון התאמה של 710 ומעלה (ללא תוספת בונוס של 10 נקודות), תינתן בשנה א' מלגת שכר לימוד בסך 6,000 ₪ מביה"ס לכימיה בנוסף ל-מלגת ההצטיינות האוניברסיטאית בסך 5,000 ₪.

  • לתלמידי המסלול בעלי ציון התאמה של 700 ומעלה (ללא תוספת בונוס של 10 נקודות), תינתן בשנה א' מלגת שכר לימוד בסך 11,000 ₪ מביה"ס לכימיה.

  • לתלמידי  המסלול בעלי ציון התאמה של 680 ומעלה (ללא תוספת בונוס של 10 נקודות), תינתן בשנה א' מלגת שכר לימוד בסך 10,000 ₪ מביה"ס לכימיה

  • לתלמידי המסלול בשנים ב' וג' תינתנה מלגות שכר לימוד בסך 4,000 ₪ בכל שנה.

עמוד הפייסבוק של התכנית

לייעוץ ולפרטים נוספים

פרופ' מיכה פרידמן
ד"ר שרלי פליישר
רכזת ניהולית: צילה רוט בלוך
03-6409283
מזכירות סטודנטים: שרית ברטוב
03-6408761
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive