תואר ראשון בלימודי פיזיקה

תואר ראשון
3 שנות לימוד
דו-חוגי
0321

תואר ראשון בלימודי פיזיקה: כן צריך להיות איינשטיין


למה יש יקום במקום לא-כלום? מאיזה חומר (ואנטי-חומר) עשויה המציאות? האם חץ הזמן מוכרח להצביע תמיד בכיוון אחד? איך סדר מופיע ספונטנית מתוך אי-סדר? האם באמת החתול של שרדינגר גם חי וגם מת בעת ובעונה אחת? אם גם אותך משגעות תעלומות כמו חומר אפל ואנרגיה אפלה, גודלם הבלתי-נתפס של חורים שחורים על-מסיביים, או מסתורי העולם הקוונטי – זה המרחב-זמן שלך ללמוד תואר ראשון בפיזיקה באוניברסיטת תל אביב. זאת ההזדמנות שלך לפתור את המשוואות הגדולות ולמצוא את כל הנעלמים הגדולים ביקום, לקבל תשובות על השאלות הגדולות וגם לשאול שאלות חדשות שאולי לא נשאלו קודם.

 

למה אצלנו?


כי הסגל שלנו הוא הטוב ביותר בארץ, גם במחקר וגם בהוראה, וככה אנחנו גם בוחרים אותך ללימודים – בקפידה, בדגש על סקרנות ומצוינות ומתוך מטרה לייצר פה סביבת למידה ומחקר מאתגרת. חוץ מזה אנחנו מציעים לך שילובים מפתיעים לתואר הראשון בפיזיקה, שאי אפשר למצוא בשום מקום אחר, כמו פיזיקה-ביולוגיה, פיזיקה-מתמטיקה, פיזיקה-מחשבים, פיזיקה-הנדסה, פיזיקה-כימיה ועוד.

 

מה אפשר לעשות עם זה?


פיזיקה נשמע לך תיאורטי מדי? תואר שאין מה לעשות איתו "בעולם האמיתי"? המיתוס הזה לא נכון. תואר ראשון בפיזיקה, בטח מאוניברסיטת תל אביב, הוא תואר מבוקש מאוד כמעט בכל ענף טכנולוגי, כמו פיתוח אלגוריתמים, הנדסה ביו-רפואית, אלקטרו-אופטיקה, תעשיית החלל, מערכת הביטחון ואפילו גופים פיננסיים. ותמיד אפשר להמשיך למחקר מתקדם – ולמצוא את "החלקיק האלוהי" הבא, או לבנות מחשב קוונטי.

 

איך אפשר ללמוד את זה?


תואר ראשון בפיזיקה אפשר ללמוד בהרחבה (חד-חוגי), או לשלב עם לימודים מחוג אחר – כמו מתמטיקה, מדעי המחשב, מדעי כדור הארץ, ביולוגיה, כימיה ואפילו חוגים ממדעי הרוח. כל תוכניות הלימוד אורכות שלוש שנים, חוץ מהמסלול החד חוגי של פיזיקה והנדסת חשמל – שנמשך ארבע שנים.

מבין תוכניות הלימוד: תוכנית לימודים חד-חוגית בפיזיקה, תוכנית לימודים חד חוגית בפיזיקה עם חטיבה במדעי המוח, תוכנית לימודים בפיזיקה ובהנדסת חשמל, תוכנית לימודים משולבת מתמטיקה-פיזיקה, תוכנית לימודים חד-חוגית בפיזיקה עם חטיבה במדעי החיים, תוכנית לימודים חד-חוגית בפיזיקה עם חטיבה במדעי הרוח, מסלול מחשוב קוואנטי במסגרת התכנית הדו-חוגית בפיזיקה ובמדעי המחשב.

 

התואר המוענק:


B.sc בפיזיקה 

 

מספריית המקצועות

הפיזיקה עוסקת בניצול החוקים והעקרונות התיאורטיים לצורך פיתוח יישומים מעשיים שונים.

 

אופי הלימודים - מסלול לימודי פיזיקה

לימודי הפיזיקה הם בני 3 שנים ומטרתם להקנות רקע נרחב בכל תחומי הפיזיקה הקלאסית והמודרנית ולהציג את הכלים הדרושים לעיסוק בתחום. תוכנית הלימודים כוללת את תחומי הפיזיקה היסודיים – אופטיקה, מכניקה, אלקטרומגנטיות,  פיזיקה גרעינית, תורת הקוונטים, השדות והחלקיקים, ביופיזיקה, אסטרונומיה ואסטרופיזיקה, וכן לימודי מתמטיקה, סטטיסטיקה ומחשבים. בשלב מאוחר יותר מוצעים קורסים מתקדמים, וניתן לבחור מתוכם בהתאם לתחומי העניין.

מלבד הלימודים העיוניים כוללת תוכנית הלימודים גם עבודה במעבדות, במסגרתה ניתן להתנסות באופן מעשי בשיטות העבודה והמחקר בתחום.

 

אפשרויות תעסוקה
  • עיסוק במחקר מדעי ופיתוח יישומים במוסדות אקדמיים, מכוני מחקר ותעשיות שונות ומגוונות (אלקטרוניקה, מחשבים, אופטיקה, חומרים, ציוד רפואי, איכות הסביבה ותעשיות בטחוניות)
  • הוראה

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
יו"ר ועדת קבלה: ד"ר לירון ברק
03-6408334
שעות: בתיאום מראש
מזכירות סטודנטים: רונית יונה
03-6408619
שעות: בתיאום מראש