לימודי מדע המדינה תואר ראשון

לימודי מדע המדינה תואר ראשון

הקניית ידע ביחסים בינלאומיים ואסטרטגיה, פוליטיקה ומשטר, מינהל ציבורי ומדיניות ציבורית, סייבר, טכנולוגיה ועוד בביה"ס מהמובילים בארץ
משוייך ל:
  • אודות
  • איך מתקבלים?
  • לוח זמנים
  • מבנה התכנית
כרטיס ביקור
שנות לימוד: 3
מתכונת לימודים: חד/דו חוגי
סגור לרישום:
תואר ראשון במדע המדינה (1031)

 

התואר המוענק:

B.A במדע המדינה

מדע המדינה תואר ראשון
מדע המדינה תואר ראשון

צאו מהמרפסת, המדינה קורסת?

"אחד הדברים ששיכנעו אותי לעזוב את לימודי המתמטיקה ולעבור למדע המדינה היה המחשבה שאוכל למנוע מלחמה גרעינית". פול וולפוביץ, דיפלומט אמריקאי ונשיא הבנק העולמי לשעבר

 

עזבו אתכם מפוליטיקאים, הם רק רוצים להידבק לכיסא. גם אתם חושבים כך? ואולי לדעתכם רובם מגיעים עם רצון אמיתי לשנות – אבל בדרך נתקלים במציאות, ומבינים שהפוליטיקה היא אמנות של פשרות? האם לדעתכם הכל פוליטי, וכל תחום – כלכלה, תרבות ואפילו ספורט - נחלק בין ימין לשמאל? או שאתם רואים עוד קווים רבים שחוצים את החברה למגזרים שונים? והאם אתם מאמינים ש-120 איש שיושבים בירושלים קובעים את גורלנו – או שכל אחת ואחד מאיתנו מחזיק גם כן בכוח הזה? ומה בכלל הופך קבוצה של אנשים למדינה?

 

אם תמיד רציתם להצטרף למשחק, במקום לעמוד מהצד; אם אתם חושבים שאתם יכולים לשנות את המדינה ואת העולם, ולהביא מחר טוב יותר; אם תמיד עקבתם אחרי מקורות הכוח וההשפעה; אם תמיד קראתם בשקיקה על הקרבות המרים בין צרפת לאנגליה, על המלחמות הגדולות במאה ה-20 ועל המלחמה הקרה; אם אתם מאמינים שגם כיום מתחולל מאבק אמיתי בעולם ושמלחמות שונות יחד עם התפתחויות טכנולוגיות וגיאופוליטיות ממשיכות לשנות את חייהם של מיליונים, להרוס מדינות קיימות ולהקים חדשות – מקומכם בלימודי מדע המדינה באוניברסיטת תל אביב.

 

התיאוריה מאחורי הסוגיות המדיניות הבוערות - לימודי מדע המדינה באוניברסיטת תל-אביב

ביום שאחרי הח'ליפות האסלאמית

תואר ראשון במדע המדינה באוניברסיטת תל-אביב נלמד בחוג שהוא בין המובילים בתחומו. בעת שהעולם עוקב בחרדה אחרי זעזועים פוליטיים וכוחות אנטי-דמוקרטיים שצוברים כוח ותאוצה, כאן תוכלו להיכנס אל מאחורי הקלעים של המדינאות והיחסים בין המדינות והיבשות השונות. כאן תקבלו אפשרות להעמיק בחקר נושאים כיחסים בינלאומיים, דיפלומטיה ואסטרטגיה; פוליטיקה ישראלית, ממשל, כלכלה וחברה; פילוסופיה פוליטית, מינהל ציבורי ומדיניות ציבורית ותקשורת פוליטית.

 

לצד הידע הרב שתרכשו במסגרת לימודי מדעי המדינה, כאן תוכלו לפתח את כושר הניתוח שלכם, ליישם אותו על תופעות פוליטיות ולחקור את דמות הפוליטיקה העכשווית והעתידית. בין אם אתם נחושים בדעתכם להיכנס אל המשחק הפוליטי ולטפס גבוה ככל שתוכלו, ובין אם אתם רוצים לדעת מה מניע אנשים עם שאיפות שכאלה – כאן תקבלו את הכלים לעשות זאת.

 

בוגרי תואר ראשון במדע המדינה מוצאים את מקומם במגוון עיסוקים בשירות הציבורי ובשוק הפרטי. חלקם משתלבים במערכת הפוליטית (כעוזרים פרלמנטרים ויועצים), ברשויות המדינה ובשלטון המקומי, בשירות החוץ, במערכת הביטחון ובכלי התקשורת. אחרים משתלבים במחקר ובהוראה בחוג וממשיכים את לימודיהם לתארים מתקדמים בארץ ובעולם.

 

מלגות

לבדיקת זכאות למענק הצטיינות

 

מבין הסטודנטים שלנו:

גטו קסה | שנת לידה: 1989 | עיר: חולון

הכל מתחיל כאן: ההתחלה שלי

אל אוניברסיטת תל- אביב הגעתי הרבה לפני שהתחלתי את התואר. אני בוגרת תכנית נוער שוחר מדע, מכאן שהתחלתי את שנותיי באקדמיה ובפרט באוניברסיטת תל-אביב בגיל שש-עשרה.   אם בעבר, בהיותי תיכוניסטית לא האמנתי שאסיים את מלוא שנות הלימודים, אזי שהחשיפה לעולם האקדמי בגיל צעיר, נתנה לי כלים להאמין ביכולותיי להתפתח לאן שרק ארצה.

מיה דה קלו | שנת לידה: 1985 | עיר: תל אביב

הכל מתחיל כאן: ההתחלה שלי

בחרתי ללמוד סוציולוגיה מכיוון שכל חיי רציתי לעזור לחברה הישראלית ולשם כך צריך קודם כל ללמוד באופן ישיר על החברה ועל בעיותיה. מדעי המדינה הם עוד דרך להשפיע על הנעשה במדינה וליצור שינוי באמצעות המנגנונים הפוליטיים, ולכן שילבתי אותם עם לימודי הסוציולוגיה, וכמובן שבחרתי לעשות זאת באוניברסיטה הטובה בארץ.

לייעוץ ולפרטים נוספים

ייעוץ אקדמי: ד"ר יעל שומר
ימי קבלה:
יום שני 14:00-15:00
בניין נפתלי, חדר 528
03-6408918
ייעוץ בענייני קבלה: תמי יערי
ימי קבלה:
בתיאום מראש. ניתן לקבל גם ייעוץ טלפוני
בניין נפתלי, חדר 301
לייעוץ טלפוני - 03-6409730
מזכירות ביה"ס: אורנה לוי .
ימי קבלה:
א'-ה
שעות קבלה:
10:00 -14:00
בניין נפתלי, חדר 512
03-6409743
מה לשלב עם מדע המדינה?
צירופים דו-חוגיים אפשריים
x
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>