תכנית ״יהלום״: קבלה מיוחדת של מועמדים בעלי אבחון על הרצף האוטיסטי

מטרת מנגנון הקבלה המותאם הינה יצירת תשתית המאפשרת קבלה ללימודים אקדמיים של סטודנטים המאובחנים על הרצף האוטיסטי בתפקוד גבוה.

 

קבלה מותאמת זו מיועדת למתעניינים בחוגי הלימוד השונים באוניברסיטת תל אביב, בהתאם לדרישותיו של כל חוג.

 

אופן הקבלה במסגרת המנגנון המותאם 

  • יש לחשב את ציון הקבלה באמצעות מחשבון ציוני הקבלה האוניברסיטאי, על המועמדים לעמוד בציוני ההתאמה המיוחדים עבור חוג הלימוד הרלוונטי, המפורטים בטבלה זו. יש לציין שהטבלה מוצגת לצורך התרשמות מסיכויי הקבלה, וייתכן שציונים אלו ישתנו במהלך עונת הרישום.
  •  בנוסף לעמידה בתנאי ציון ההתאמה המיוחד, על המועמד לעמוד בתנאים הנוספים המפורטים בטבלאות הקבלה של החוג המבוקש.
  •  על הפונים העומדים בדרישות לעיל, לפנות ליואב ראובן, בדוא"ל  assist@tauex.tau.ac.il לפני ביצוע ההרשמה בפועל. הפונים יזומנו לריאיון אישי בו תיבדק התאמתם, זאת בהתאם ולצד בירור זכאותם לקבלה בתנאים המותאמים על בסיס מסמכים אותם יציגו הן מהתחום הרפואי, הן מתחומי הרווחה והן מהתחומים האקדמיים.

 

בהמשך, ולאחר בדיקה מלאה של נתוני המועמד בכללותם, תינתן המלצה לוועדת הקבלה של יחידת הלימוד המבוקשת, לצורך גיבוש ההחלטה הסופית לגבי קבלה או דחייה של המועמד.

 

לאחר הקבלה, אוניברסיטת תל-אביב באמצעות פרויקט יהלום הפועל במסגרת השירות הפסיכולוגי בדקאנט הסטודנטים , מציעה תמיכה וליווי לשילובם של סטודנטים המאובחנים על הרצף האוטיסטי בתפקוד גבוה, באמצעות יצירת תשתית אקדמית, חברתית ואישית מתאימה לכל סטודנט על פי צרכיו.

 

לאחר סגירת הרישום על ידי תכניות הלימוד, הרשמה מאוחרת  תתאפשר רק על בסיס מקום פנוי.

X

לפרטים נוספים >>

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>