פילוסופיה, מדע ותרבות דיגיטלית במסגרת המכון להיסטוריה ופילוסופיה של המדעים והרעיונות

פילוסופיה, מדע ותרבות דיגיטלית במסגרת המכון להיסטוריה ופילוסופיה של המדעים והרעיונות

תכנית לימודים מרוכזת בשנה אחת לאנשי מקצוע בכירים
  • אודות
  • איך מתקבלים?
  • מבנה התכנית
שנות לימוד: 1
מתכונת לימודים: עיוני
סגור לרישום:
תואר שני בפילוסופיה, מדע ותרבות דיגיטלית במסגרת המכון להיסטוריה ופילוסופיה של המדעים והרעיונות (1659 מסלול 1618)

 

התואר המוענק: 

M.A בהיסטוריה ופילוסופיה של המדעים והרעיונות

פילוסופיה, מדע ותרבות דיגיטלית למנהלים במסגרת המכון להיסטוריה ופילוסופיה של המדעים והרעיונות
פילוסופיה, מדע ותרבות דיגיטלית למנהלים במסגרת המכון להיסטוריה ופילוסופיה של המדעים והרעיונות

 

אודות התכנית

 

התכנית מתמודדת באופן ביקורתי ומקיף עם מרכיבי התרבות הדיגיטלית והשלכות של טכנולוגיות דיגיטליות על היבטים שונים של החיים, תוך שימוש בכלים פילוסופיים מגוונים, בדגש על ההיסטוריה של הרעיונות, המדעים והטכנולוגיה. התכנית מציעה מכלול שיטתי של דיונים מפרספקטיבה רחבה, המשלבת בין מורשת העולם העתיק לבין פילוסופיה מודרנית, ובין דיסציפלינות ומתודות שונות כמו סוציולוגיה, היסטוריה, אנתרופולוגיה, תיאוריה של התרבות, או תיאוריה של האמנות, וזאת במטרה להגיע לתובנות חדשות  מעבר לקשרים הידועים בין טכנולוגיות מידע ללתקשורת,  ו לפוליטיקה ולעסקים ..

 

 זו התוכנית הראשונה בישראל ואחת התכניות הראשונות בעולם, שמעניקה הודות למבנה המיוחד שלה המחבר בין עבר לעתיד, העמקה של ידע בזירות תרבות שמתאפיינות בחדשנות בלתי פוסקת. במובן זה, התכנית מציעה לתלמידיה המעורים בזרם החידושים של העידן הנוכחי, כלים להבנה, להערכה ולביסוס של העולם בו הם חיים ופועלים.   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“כל הפידבקים המצוינים שקיבלתי על התכנית כשנרשמתי אליה  התגלו כמוצדקים:  התכנית פתחה עבורי צוהר לעולמות תוכן חדשים וסיפקה כלים לחקירה ביקורתית שאוכל ליישם ברבים מעיסוקיי. השילוב של פילוסופיה ועולם דיגיטלי שנראה לי בתחילה תמוה, העניק לי הזדמנות להתבונן על עולמנו דרך אספקלריה מיוחדת במינה ולהתוודע להוגי דעות שעיצבו את החשיבה המודרנית.

התכנית מתברכת במרצים מן בשורה הראשונה שמעודדים את הסטודנטים לדיון מעמיק ומנגישים את התכנים הנפלאים במקצועיות ובמיומנות, כל אחד בתחומו  ועם "הצבע" הייחודי לו. בזכותם תיזכר תקופת הלימודים הזו כמסע קסום למחוזות אינטלקטואלים שבמהלכו רכשתי גם תובנות וגם חברים שיישארו אתי זמן רב אחרי סיום המסע.”

גלית מזרחי כץ, מנהלת הדרכה בחברה פיננסית

 

 

  • התכנית מיועדת לבעלי תפקידים ניהוליים, ביצועיים או מחקריים בתחומי המדיה, הכלכלה והשיווק, תעשיות ההיי-טק, המידע והטכנולוגיה
  • התכנית תקנה לבוגריה תואר שני - "מוסמך אוניברסיטה בהיסטוריה ופילוסופיה של המדעים והרעיונות "
  • מסלול הלימודים הינו ללא תזה

 

סגל התכנית

ראש התכנית: פרופ' שאול קציר 

מנהלת אקדמית וראש הוועדה האקדמית: ד"ר נועה גדי

מנחה אקדמית: ד"ר אילנה ארבל

סגל: פרופ' יואב אריאל, ד"ר אילנה ארבל, ד"ר שי בידרמן, ד"ר נועה גדי, ד"ר חיים דעואל לוסקי, ד"ר כרמל וייסמן, ד"ר איציק יוסף, ד"ר בועז מילר, ד״ר עופר נור, ד"ר אורי רוטלוי, ד"ר מיכל רפפורט ,ד"ר קותי שוהם, ד"ר עידן שמעוני.

 

לייעוץ ולפרטים נוספים

מנחה אקדמית: ד"ר אילנה ארבל
054-7491199
מנהלת אקדמית וראש הוועדה האקדמית: ד"ר נועה גדי
058-6991069
מזכירות התכנית: שולמית תמיר
03-6406367
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive