לימודי הנדסת סביבה תואר שני

לימודי הנדסת סביבה תואר שני

מחקר אקדמי מעמיק לשימור איכות חיינו ובריאותינו
  • אודות
  • איך מתקבלים?
  • מסלולי הלימוד
שנות לימוד: 2
מתכונת לימודים: עיוני/מחקרי
פתוח לרישום:
תואר שני בלימודי הנדסת הסביבה (0545)

 

התואר המוענק:

M.Sc בהנדסת סביבה

הנדסת סביבה
הנדסת סביבה

תחומי מחקר ולימוד מגוונים (כגון: טיפול במים ושפכים, ננוטכנולוגיה סביבתית, טהור קרקעות מזוהמות, אנרגיה מתחדשת ועוד)

 

  • מעבדות מתקדמות לטיפול במים ושפכים, פיתוח חומרים סביבתיים, אנרגיה סולרית, אנרגית רוח, תהליכי הפרדה, ניקוי קרקעות ותעלות גלים
  •  מרצים ומרצות מן השורה הראשונה בתחומם
  • תכנית לתואר .M.Sc (מוסמך) בהנדסת סביבה בשני נתיבי לימוד: פרויקט (ללא עבודת גמר), מחקרי (עם עבודת גמר)

 

מעבדות:

מעבדות מתקדמות לטיפול במים, אנרגיה סולרית, תהליכי הפרדה, תעלות גלים, ומנהרות רוח.

 

אודות התכנית

 

המטרה של התוכנית להנדסת סביבה היא להכשיר מהנדסות ומהנדסים סביבתיים לתת פתרונות לבעיות של זיהום מים, אנרגיה מתחדשת, קרקע, פסולת מוצקה ואוויר, לפתח פתרונות טכניים הדרושים לבקרה או הפחתה של הזיהום בצורה שתואמת את החקיקה, הכלכלה, החברה והפוליטיקה.

הטכנולוגיה הקיימת מאפשרת רמת החיים גבוהה ובזבזנית מבחינת ניצול משאבים, אך גם אחראית למפגעים סביבתיים. על מנת למנוע או לפחות לצמצם מפגעים אלה, נעשה מאמץ גלובלי לעבור לשימוש במקורות אנרגיה מתחדשים (שמש, רוח וכו'), לצמצם ולטפל במזהמי אוויר, לטפל ולמחזר שפכים עירוניים ותעשייתיים, למנוע זיהום ולטהר קרקעות מזוהמות.

כחלק ממאמץ זה התעשייה נדרשת לעמוד בדרישות ובתקנים הולכים ומחמירים. על כן הולך וגובר הביקוש מצד מעסיקים בתעשייה ובמשרדים ממשלתיים לאנשים עם רקע טכנולוגי-הנדסי בנושאי איכות הסביבה, שיוכלו לתת מענה לבעיות אלה.

הקורסים בתכנית נועדו להקנות לסטודנט ידע וכלים להתמודד מול האתגרים הגלובליים. למעוניינים לפנות לכיוון המחקר והפיתוח, מאפשרת התכנית ביצוע עבודת גמר (תזה) במגוון נושאים בתחום הנדסת סביבה תוך כדי הקנית כלי ניסוי ומחקר מתקדמים. בוגרי התכנית משתלבים בתחום המתפתח של הנדסת הסביבה ותורמים הן למחקר ופיתוח של טכנולוגיות חדשות, והן ליישומן של טכנולוגיות אלו בתעשייה.

כל מהנדסת או מהנדס בכל תחום בהנדסה ומדעים מדויקים מוזמנים להצטרף לתכנית וללמוד להשתמש בכלים הסביבתיים דרך לימוד העקרונות כדי לרכוש בצורה מושכלת כלים לפיתוח environmental way of thinking. אתם לא חייבים לעבוד לאחר לימודי התואר השני כמהנדסים סביבתיים אבל תלמדו כלים סביבתיים בתכנית שתוכלו ליישם גם כמהנדסי חשמל, חומרים, כימיים וכד'.

 

 

סגל

 

לרשות תלמידי המחקר בתארים המתקדמים עומד הסגל האקדמי הבכיר של בית הספר להנדסה מכנית העוסקים באופן ישיר ועקיף בתחומים שונים של הנדסת הסביבה. הלימוד והמחקר הם לעיתים רב-תחומיים וקיימת אפשרות לקיים מחקר בשיתוף פעולה עם מחלקות אחרות בפקולטה להנדסה ומחוצה לה. תוצאות המחקרים של המנחים והסטודנטים מתפרסמים בדרך-כלל, במאמרים המוגשים במשותף לעיתונות המדעית העולמית.

 

אפשרויות תעסוקה

 

הבוגרים שלנו משתלבים בתפקידי מפתח בתעשייה, במשרדי הנדסה ויעוץ ובמסגרות ממשלתיות או מוניציפליות בתפקידים הנדסיים-ביצועיים והנדסיים-ניהוליים. הפונים למסלול מחקרי יכולים להמשיך ללימודי תואר שלישי ולהשתלב במחקר ופיתוח ובאקדמיה.

 

מלגות

 

הסטודנטים לתארים מתקדמים השוהים בין כותלי האוניברסיטה ב"זמן מלא" מקבלים, בדרך-כלל, מלגת קיום, ונהוג לשלבם במשרות עוזרי הוראה או אסיסטנטים בקורסים לתואר ראשון.  

לייעוץ ולפרטים נוספים

ייעוץ אקדמי: פרופ' הדס ממן, ראשת התכנית
בניין וולפסון להנדסה מכנית, 213
03-6408129
מזכירות תואר שני - אורית גוטרמן
בניין וולפסון - הנדסה מכנית חדר 114
03-6406869
מזכירות תואר שני - ורד ידגר רז
בניין וולפסון - הנדסה מכנית חדר 110
03-6408372
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive