לימודי אדריכלות תואר שני

אדריכלות תואר שני

לימודי אדריכלות תואר שני

הרחבת ההשכלה של אדריכלים ואנשי מחקר בתחום המקצועי, המחקרי והעיוני
  • אודות
  • איך מתקבלים?
  • מסלולי הלימוד
כרטיס ביקור
שנות לימוד: 2
מתכונת לימודים: עיוני/מחקרי
פתוח לרישום:
תואר שני באדריכלות (0881)

 

 

אדריכלות תואר שני
אדריכלות תואר שני

 

התכנית מיועדת לאדריכלים, אנשי מקצוע וחוקרים אחרים המבקשים ללמוד את תרבות האדריכלות והתכנון המרחבי, את החשיבה האדריכלית והתכנונית ההיסטורית והעכשווית, ולהרחיב את השכלתם בתחומי לימוד שונים כגון: » היסטוריה ותיאוריה של האדריכלות » לימודי עיר ותכנון » אדריכלות דיגיטלית.

 

 

 

מסלולי לימוד:

  • עם עבודת גמר (תיזה)
  • עם בחינת גמר (ללא תיזה)

אדריכלות דיגיטלית

 אודות התכנית

 

התכנית לתואר שני באדריכלות מתייחסת לדרישות מקצועיות ממשיות הקיימות בישראל ולשאלות העומדות בפני האדריכלות והתכנון העירוני היום- בארץ ובעולם. התכנית מהווה אבן שואבת לאדריכלים, אנשי מקצוע וחוקרים נוספים המבקשים ללמוד את תרבות האדריכלות והתכנון, את החשיבה ההיסטורית, התאורטית והעכשווית, ולהרחיב את השכלתם בתחומי לימוד שונים באוניברסיטה בכלל ובפקולטה לאמנויות בפרט.
התוכנית מציעה אינטגרציה של מדעים שונים ויוצרת מסגרת לדיון וחשיבה ביקורתית ויצירתית ביחס לקשר בין אדם, מרחב וסביבה .חברי הסגל בבית הספר לאדריכלות מתמחים בהיסטוריה ותיאוריה, בלימודי עיר ותכנון עירוני ובהקשרים החברתיים, הטכנולוגיים והתרבותיים הרלבנטיים לדיסציפלינה היום. כמו כן, בתכנית מלמדים חברי סגל מתחומים משיקים, ויש גם אפשרות והזדמנות לשלב קורסים מתחומי דעת מגוונים הנלמדים באוניברסיטה: בחוג לגיאוגרפיה וסביבת האדם, ביה"ס ללימודי הסביבה ע"ש פורטר, מכון כהן להיסטוריה ופילוסופיה של המדעים והרעיונות, החוג למדיניות ציבורית, התכנית הבין תחומית לאומנויות, החוג לתולדות האומנות, בית הספר להיסטוריה, הפקולטה להנדסה ועוד.

 

התכנית כוללת קורסי ליבה שמיועדים לביסוס ידע תיאורטי באדריכלות ובלימודים עירוניים, להכרות עם זרמים מתודולוגיים ושיטות מחקר בתחומים אלו ועם האפשרויות והכללים בכתיבה אקדמית.
בכל שבוע מתקיים קולקוויום- מפגש שבועי להכרות עם טווח רחב של חוקרים ומחקרים עכשוויים. הסמינרים עוסקים בנושאי הליבה של התואר ומרחיבים אותם.

יועצת התכנית ומנחי עבודת התזה (במסלול עם עבודת גמר) יסייעו לתלמידים ליצור תכנית לימודים הכוללת קורסי בחירה וסמינריונים שיש בהם כדי למקד את תחומי העניין שלהם, וזאת בהתאם לתחומים הנלמדים והנחקרים בבית הספר ובאוניברסיטת תל-אביב.

 

לייעוץ ולפרטים נוספים

יעוץ אקדמי: ד"ר טליה מרגלית
ימי קבלה:
בתיאום מראש
מזכירות תואר שני: ריקי חבצקי
שעות קבלה:
ימים א',ד',10:00- 13:00 יום ב', ה' 09:00 - 13:00
03-6405455
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>