לימודי מדעי הצמח לתואר שני

לימודי מדעי הצמח לתואר שני

  • אודות
  • איך מתקבלים?
  • מבנה התכנית
כרטיס ביקור
שנות לימוד: 2
מתכונת לימודים: מחקרי
פתוח לרישום:
תואר שני במדעי הצמח (04xx מסלול 0201)

 

התואר המוענק:

M.Sc במדעי הצמח

 

 

לימודי מדעי הצמח לתואר שני
לימודי מדעי הצמח לתואר שני

 

המחקר הבסיסי והיישומי בצמחים מהווה מקור לפיתוח וקידום גוון של נושאים מרכזיים בחשיבותם לחברה ולכלכלה בעולם.

 

  • המחקר כולל שילוב של מערכות מחקר בצמחי מודל (לדוגמה ארבידופסיס וקלמידומונס), גידולים חקלאיים (לדוגמה חיטה ועגבניה) ומערכות אקולוגיות טבעיות.
  • המחקר כולל ניסויים מתקדמים וחדשניים במגוון שיטות מתקדמות בהנדסה הגנטית, בביולוגיה מולקולארית, אקולוגיה, ביוכימיה, ביולוגיה של התא, הדמיה מרחוק, מיקרוסקופיה מתקדמת ומודלים מתמטיים.

רקע

 

המחקר בצמחים היווה מקור לפריצת דרך בתחומי הביולוגיה עוד מתקופתו של מנדל  ודרווין. המחקר המודרני של צמחים  קיבל תפנית חדשה בשנים האחרונות. שילובן של גישות חדשות מתחומי  הביולוגיה המולקולארית, ההנדסה הגנטית, אקולוגיה, גנטיקה , ביוכימיה, ביולוגיה של התא ביואינפורמטיקה ואנליזה חישובית קידמו את המחקר והביאו אותו לקדמת החזית המדעית.

 

המחקר הבסיסי והיישומי בצמחים מהווה כיום מקור לפיתוח וקידום  מגוון של  נושאים מרכזיים בחשיבותם לחברה ולכלכלה בעולם, וביניהם: פיתוח אנרגיות מתחדשות הכוללות ביו-דלקים ויצור מימן, הדאגה לאבטחת מזון, הן מבחינה איכותית והן מבחינה כמותית, הקניית יכולות  לצמחים  להתמודד עם מזיקים ועקות שונות, יכולות  הצמחים ומערכות טבעיות להסתגל לשינויי אקלים, הבנת מקומם וחשיבותם של צמחים במארג האקולוגי והפניית מידע זה להגברת  שמירת הטבע והסביבה.

 

אודות התכנית

 

המחקר המוצע במסלול הלימודים  למדעי הצמח  כולל  שילוב של  מערכות מחקר וביניהן  צמחי יבול וצמחי מודל. המחקר נעשה בכלי מחקר  ניסויים מתקדמים  וחדשניים הכוללים שיטות מתקדמות בהנדסה הגנטית, בביולוגיה המולקולארית, ביוכימיה, ביולוגיה של התא ומיקרוסקופיה. תשתיות המחקר העומדות לרשות התלמידים כוללות את "מרכז מנה לצמחים", "המכון לחקר הדגניים" והגנים הבוטניים של אוניברסיטת תל אביב.

 


בבית הספר למדעי הצמח ואבטחת מזון  בפקולטה למדעי החיים באוניברסיטת תל-אביב (בית הספר הגדול ביותר בארץ בתחומו) מצויה מסה קריטית של מדענים בכירים  ומובילים בתחומם. נושאי המחקר המוצעים לתלמידי המוסמך והדוקטורט מצויים בחזית המדע במיגוון נושאים הכוללים : אנרגיות מתחדשות, יחסי צמח פתוגן, אופן פעולתם של הורמונים צמחים, השבחה גנטית של צמחי יבול, הבנת מנגנונים להתמודדות עם עקות סביבתיות וישומן בפיתוחים ביוטכנולוגיים, ביולוגיה התפתחותית ורבייתית של צמחים, אקולוגיה ואבולוציה של צמחים, השפעות שינויי אקלים על מערכות טבעיות, ביואינפורמטיקה  ככלי להבנת התמיינות, ביולוגיה חישובית ככלי להבין אסטרטגיות של דרכי רבייה, ביולוגיה של התא  וברור תפקידם של מנגנונים אפיגנטים מבקרי התפתחות ותגובה לתנאי הסביבה.

לייעוץ ולפרטים נוספים

פרופ' אילון שני
03-6409125
X

לפרטים נוספים >>

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>