תואר שני בלימודי מדעי הצמח

תואר שני
2 שנות לימוד
מחקרי

תואר שני במדעי הצמח ואבטחת מזון: בואו לעמוד בחזית המחקר ולנסות ולפתור את בעיות העולם 

בתואר שני במדעי הצמח אנחנו עוסקים במחקר תיאורטי, מעשי ויישומי בצמחים, שמהווה מקור לפיתוח ולקידום מגוון נושאים מרכזיים הכוללים: אבטחת מזון, הבנת יחסי צמח-פתוגן, הקניית יכולות לצמחים שונים להתמודד עם מצבי קיצון כגון שינויי אקלים, הבנת מקומם וחשיבותם של צמחים במארג האקולוגי והפניית מידע זה להגברת ביטחון המזון באופן מקיים. התוכנית שלנו תיתן לך את הכלים להבין לעומק את משברים בתחום החקלאות, האנרגיה והאקלים, מתוך כוונה לסייע גם במציאת פתרונות. 
 

למה אצלנו?

חוקרי בית הספר משתמשים במערכות המחקר המגוונות והחדישות ביותר, כמו מערכות קריספר, מצלמות תרמיות לבדיקת צמחים, מיקרוסקופים משוכללים דוגמת מיקרוסקופ קונפוקלי ומכשירי פנומיקה מתקדמים. לבית הספר ישנם מתקני מחקר מתקדמים דוגמת הגן הבוטני – גן יהודה נפתלי, המעבדה לחקר השורשים ע"ש שרה רסין, והמכון לחקר הדגנים. בנוסף, בית הספר מוביל מרכז מצויינות במחקר בנושא הסתגלות של צמחים לתנאי סביבה משתנה דרך תכנית מרכזי המצויינות של הקרן הלאומית למדע I-CORE. במקום ישנן תשתיות מחקר מודרניות בחזית המדע העולמי, שהינן ייחודיות בישראל.
בית הספר הוא מהגדולים בתחום מדעי הצמח בישראל ומציע מגוון של קורסים ואפשרויות מחקר בתחום מדעי הצמח ואבטחת מזון. חברי הסגל של בית הספר' עובדים יחד בקהילה דינמית ומשתפת שמטרתה לקדם את הידע שלנו בביולוגיה של צמחים' ברמה התיאורטית ויישומים שלה בביוטכנולוגיה, בחקלאות, בתעשייה, בהגנת הסביבה ובתגובה לשינוי האקלים.

 
 
מה אפשר לעשות עם זה?

התוכנית נלמדת באנגלית והיא נקודת זינוק לקריירה אקדמית מחקרית ולהשתלבות מוצלחת בשוק העבודה המתפתח בצורה מואצת, במגוון מקצועות הכוללים בין היתר את תעשיות ההייטק, הביוטק, הפודטק והביוטכנולוגיה 


 
איך אפשר ללמוד את זה?

יש לך תואר ראשון בביולוגיה או תואר משולב הכולל ביולוגיה? התואר השני שלנו מספק תשתית של קורסים מיוחדים ומחקר מעשי שמיועדים במיוחד עבורך. 

 

התואר המוענק:

.M.Sc במדעי הצמח

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
פרופ' אילון שני
03-6409125