תואר שני בלימודי מדעי הצמח

תואר שני
2 שנות לימוד
מחקרי

תואר שני במדעי הצמח: הדור הבא של מפתחי ומעצבי אבטחת מזון


איך מייצרים מספיק מזון עבור כל אוכלוסיית העולם? אין ספק שזוהי אחת השאלות החשובות ומהאתגרים הגדולים של תקופתנו. הפתרונות, ככל הנראה, יגיעו מפריצות דרך מדעיות, ובהן תחום מדעי הצמח. בתואר שני במדעי הצמח אנחנו עוסקים במחקר תיאורטי, מעשי ויישומי בצמחים, שמהווה מקור לפיתוח ולקידום מגוון נושאים מרכזיים הכוללים: אבטחת מזון, הבנת יחסי צמח-פתוגן, הקניית יכולות לצמחים שונים להתמודד עם מצבי קיצון כגון שינויי אקלים, הבנת מקומם וחשיבותם של צמחים במארג האקולוגי והפניית מידע זה להגברת ביטחון המזון באופן מקיים. התוכנית שלנו תיתן לך את הכלים להבין לעומק את משברים  בתחום החקלאות, האנרגיה והאקלים, מתוך כוונה לסייע גם במציאת פתרונות. 

 

למה אצלנו?


כי אנחנו מאפשרים שימוש בשיטות החדשניות ביותר, החל משיטות מולקולריות ותאיות דרך ועד שיטות כימיות, פיזיקליות, חישוביותומודלים מתמטיים. בשילוב עם גישות עתירות ידע, כגון טכניקות גנומיות ושימוש בציוד מתקדם הכולל  מיקרוסקופיה קונפוקלית ומערכות פנומיקה אוטומטיות. המחקר שלנו משלב צמחי מודל שונים, גידולים חקלאיים ומערכות אקולוגיות מגוונות. אצלנו פועלות המעבדות המובילות בעולם בתחומם. בנוסף לכך, אנחנו דוגלים בשיתופי פעולה בין-מחלקתיים במגוון תחומים עם צמרת המחקר בארץ ובעולם. 

 

מה אפשר לעשות עם זה?


התוכנית נלמדת באנגלית והיא תכין אותך לקריירה אקדמית מקצועית וגם להשתלבות בשוק העבודה במגוון מקצועות הכוללת בין היתר את תעשיית ההייטק והביוטכנולוגיה. 

 

איך אפשר ללמוד את זה?


יש לך תואר ראשון בביולוגיה או תואר משולב הכולל ביולוגיה? התואר השני שלנו מספק תשתית של קורסים מיוחדים ומחקר מעשי שמיועדים במיוחד עבורך. 

 

התואר המוענק:

 

.M.Sc במדעי הצמח

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
פרופ' אילון שני
03-6409125