תואר שני בלימודי מדעי הצמח

תואר שני
2 שנות לימוד
מחקרי

תואר שני במדעי הצמח ואבטחת מזון.
בבית הספר ניתן ללמוד בכל אחד ממסלולי הפקולטה למדעי החיים: ביוטכנולוגיה, ביואינפורמטיקה, אקולוגיה, מדעי הצמח ועוד. 

 
בתואר שני בבית הספר למדעי הצמח אנו עוסקים במחקר תיאורטי, מעשי ויישומי בצמחים, שמהווה מקור לפיתוח ולקידום מגוון נושאים מרכזיים הכוללים: אבטחת מזון, הבנת יחסי צמח-פתוגן, הקניית יכולות לצמחים שונים להתמודד עם מצבי קיצון כגון שינויי אקלים, הבנת מקומם וחשיבותם של צמחים במארג האקולוגי והפניית מידע זה להגברת ביטחון המזון באופן מקיים. 
התוכנית שלנו מקנה כלים להבין לעומק משברים בתחום החקלאות, האנרגיה והאקלים, מתוך כוונה לסייע גם במציאת פתרונות.
 

למה אצלנו?


חוקרי/ות בית הספר משתמשים/ות במערכות המחקר המגוונות והחדישות ביותר, כמו מערכות קריספר (עריכה גנטית), מצלמות וחיישנים לבדיקת צמחים, מיקרוסקופים משוכללים דוגמת מיקרוסקופ קונפוקלי ומכשירי פנומיקה מתקדמים. לבית הספר ישנם מתקני מחקר מתקדמים דוגמת הגן הבוטני – גן יהודה נפתלי, המעבדה לחקר השורשים ע"ש שרה רסין, מרכז מנה למחקר בצמחים, והמכון לחקר הדגנים, עם תשתיות מחקר מודרניות בחזית המדע העולמי, שהינן ייחודיות בישראל.
בית הספר הוא מהגדולים בתחום מדעי הצמח בישראל ומציע מגוון של קורסים ואפשרויות מחקר בתחום מדעי הצמח ואבטחת מזון. חברי/ות הסגל של בית הספר עובדים/ות יחד בקהילה דינמית ומשתפת שמטרתה לקדם את הידע שלנו בביולוגיה של צמחים ברמה התיאורטית ויישומית שלה בביוטכנולוגיה, בגנטיקה מולקולרית, בחקלאות, בתעשייה, בהגנת הסביבה ובתגובה לשינוי האקלים.

 
 
מה אפשר לעשות עם זה?

התוכנית הינה נקודת זינוק לקריירה אקדמית מחקרית ולהשתלבות מוצלחת בשוק העבודה המתפתח בצורה מואצת, במגוון תחומים הכוללים בין היתר את תעשיות ההייטק, הביוטק, הפודטק, Greentech והביוטכנולוגיה. לדוגמה, הבוגרים/ות שלנו הם המקימים והמובילים של חברות הטיפוח הגנטי בביוטכנולוגיה של צמחים בישראל.


 
איך אפשר ללמוד את זה?

יש לך תואר ראשון בביולוגיה או תואר משולב הכולל ביולוגיה?
התואר השני שלנו מספק תשתית של קורסים מיוחדים ומחקר מעשי שמיועדים במיוחד עבורך.
יש לך תואר במדעים אחרים (פיזיקה, כימיה, מחשבים, מתמטיקה, גאוגרפיה, והנדסה) ומעניין אותך להשפיע על תחום מדעי הצמח ואבטחת מזון? פנה/י אלינו, ונבדוק יחד איך ניתן להשתלב במחקר.

 

התואר המוענק:

M.Sc בהתאם למסלול הלימוד שנבחר

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
פרופ' אילון שני
03-6409125