פיזיולוגיה של המאמץ - תואר שני

פיזיולוגיה של המאמץ - תואר שני

משוייך ל:
  • אודות
  • איך מתקבלים?
כרטיס ביקור
שנות לימוד: 2
מתכונת לימודים: מחקרי
סגור לרישום:
תואר שני פיזיולוגיה של המאמץ (0148)

 

התואר המוענק:

M.Sc בפיזיולוגיה של המאמץ

תואר שני בפיזיולוגיה של המאמץ
תואר שני בפיזיולוגיה של המאמץ

 

הקניית הידע התאורטי והמדעי-ישומי בתחום הפיזיולוגיה של המאמץ במטרה להכשיר עובדים מיומנים להשתלב בעשיה בתחום הספורט, קידום בריאות ובמחקר אקדמי.

 

עבודה בתחום מרתק, המצוי בקדמת המדע והידע: בואו לקבל ידע, הכשרה ומיומנויות בתחומים השונים הקשורים בספורט, בפעילות גופנית ואימון גופני ברבדים שונים של האוכלוסייה מספורטאים ועד חולים הנזקקים למניעה ושיקום.

 

שיתוף פעולה עם סקטורים מובילים במשק

קיים שיתוף פעולה נרחב עם תשתיות במעבדות ובמכוני המחקר בבתי החולים הכוללים בדיקות שיגרתיות, אימון גופני ושיקום. בקמפוס האוניברסיטה קיימת תשתית רב-תחומית (מולטידיסיפלינרית) למחקר במסגרת מכון סילבן אדמס לספורט והחברה הישראלית לרפואת ספורט.

 

אודות התכנית

פיזיולוגיה של המאמץ הינה תחום ידע ייחודי בפיזיולוגיה המתמקד בהיבטים השונים הקשורים בפעילות גופנית ואימון גופני ברבדים שונים של האוכלוסייה מספורטאים ועד חולים הנזקקים למניעה ושיקום, במגוון גילאים, ועל כן בעלת השפעה נרחבת על בריאות הציבור.

מחקר בפיזיולוגיה של המאמץ ייחודי ומשלב ידע אינטגרטיבי העוסק בהבנת מנגנונים הקשורים לפעילות גופנית ברמה התאית וכן בהבנת תהליכים פיזיולוגיים ברמת הגוף השלם. שני רבדי מחקר אלו מאפשרים הבנה עמוקה של התהליכים הקשורים בתפקוד תקין של מערכות הגוף, שיפור ביצועים ומניעת פציעות גם בפעילות גופנית המבוצעת בסביבה קיצונית (סביבה פיזית ותחלואה). מחקר בתחום זה מאפשר פיתוח תכניות להרחבת היכולת הגופנית של ספורטאים, פתוח תכניות אימון לאוכלוסייה בריאה כמניעה ראשונית, וכן בפיתוח תכניות שיקום ייעודיות במצבי תחלואה כמניעה שניונית.

סגל המורים בתכנית עוסק במחקרים בסיסיים וישומיים באוכלוסיות שונות בהיבט הרחב של פיזיולוגיה של המאמץ, רפואת ספורט, שיקום ואורחות חיים.

התכנית מיועדת לבוגרי תואר ראשון בחינוך גופני ולבוגרי תואר ראשון במקצועות הבריאות, מדעי הרפואה ומדעי החיים המעוניינים להעשיר את השכלתם בפיזיולוגיה של המאמץ וספורט. בנוסף, תישקל מועמדות לתוכנית של בוגרי תואר ראשון מתחומים נוספים.

תכנית הלימודים לתואר מוסמך בפיזיולוגיה של המאמץ כוללת השתתפות בקורסי חובה וקורסי בחירה. סטודנטים חסרי רקע מתאים במדעי החיים יחויבו בקורסי השלמה.

 

החל משנה"ל תשפ"ב ייפתח מסלול עיוני בתכנית (מסלול ללא תזה). תנאי הקבלה למסלול זה זהים לתנאי הקבלה למסלול המחקרי

 

מטרותיה של התוכנית

  • הקניית ידע מעמיק ברבדים התיאורטי והמדעי-יישומי בתחום של פיזיולוגיה של המאמץ והספורט.
  •  לימוד מיומנויות בשיטות מחקר בפיזיולוגיה של המאמץ ובכלל זה רכישת מיומנות בבדיקות פיזיולוגיות באמצעות המכשור המתקדם ביותר.
  •  הכשרת התלמידים לעסוק במחקר בפיזיולוגיה של המאמץ, שתאפשר להם להשתלב בתכניות מחקר עם התמחות בנושאים דוגמת מחקר בסיסי, מחקר יישומי, מחקר שיקומי, מחקר מקדם בריאות, ומחקר העוסק בשיפור ביצועים בקרב ספורטאים. כל זאת במטרה להשתלבות עתידית בעשיה ובמחקר במוסדות שונים או המשך קריירה אקדמית.
  •  עידוד מחקר כבסיס לשינוי פעולות למניעת תחלואה.
  •  לימוד כתיבה מדעית ברמה גבוהה ויכולת הערכה ביקורתית של ממצאי מחקרים.

 

אפשרויות תעסוקה לבוגרים

התכנית לתואר שני בפיזיולוגיה של המאמץ במסגרת ביה"ס לבריאות הציבור בפקולטה לרפואה מכשירה את בוגריה לעסוק במחקר בפיזיולוגיה של המאמץ בתחומים משולבים של בריאות הציבור ופיזיולוגיה של המאמץ בקרב ספורטאים, אנשים בריאים, ובמצבי חולי דוגמת השמנה, סוכרת, חולי כליה, חולי סרטן, חולי ריאה וחולי לב מצבים בהם לפעילות הגופנית מרכיב חשוב במניעה ובשיקום. 

הבוגרים יוכלו להשתלב כיועצים וחוקרים במערכי השיקום השונים, תכניות ספורט תחרותי ועממי ובתכניות לקידום בריאות בקופות החולים, במרכזי מחקר, בבתי חולים, באוניברסיטאות ובארגונים שונים במגזר הפרטי והציבורי.

 

לייעוץ ולפרטים נוספים

ראש התכנית: פרופ' יורם אפשטיין
מזכירת התכנית: גב' טלי הרמן
בניין סאקלר לרפואה, קומה 7, חדר 719
03-6407391
יועץ אקדמי: ד"ר ישראל הלפרין
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>