תואר שני בפיזיולוגיה של המאמץ

תואר שני
2 שנות לימוד
עיוני/מחקרי
0148

תואר שני בפיזיולוגיה של המאמץ: מהר יותר, גבוה יותר, חזק יותר

 

האם חשבת פעם מהי מעטפת היכולות של האדם וכיצד ניתן לפרוץ את גבולות היכולת? האם חשבת פעם למה מתאמנים ומתאמנות לא מצליחים להתמיד באימוני התנגדות, למרות התועלת המוכחת של האימונים לבריאות ולכושר? הידעת שהרכב הגוף של ספורטאים וספורטאיות משפיע על התגובה שלהם לתוכניות אימונים שונות? אם אלה השאלות שמסקרנות אותך ומעניין אותך ללמוד עוד, כנראה שתואר בפיזיולוגיה של המאמץ הוא בדיוק בשבילך. התואר מעניק ידע אינטגרטיבי העוסק בהבנת מנגנונים הקשורים לפעילות גופנית ברמה התאית וכן בהבנת תהליכים פיזיולוגיים ברמת הגוף השלם. השילוב של שני כיווני המחקר האלו מעניק הבנה במנגנונים הקשורים בתפקוד תקין של מערכות הגוף, שיפור ביצועים והפחתת פציעות, גם בפעילות גופנית המבוצעת בתנאי סביבה קיצוניים. מחקר בתחום הזה מאפשר פיתוח תוכניות להרחבת היכולת הגופנית של ספורטאים, פיתוח תוכניות אימון וכן פיתוח תוכניות מניעה ושיקום לפציעות ספורט. התוכנית שלנו היא גמר הצ׳מפיונס של כל מה שאפשר לדעת לגבי היכולות והמגבלות של הגוף האנושי. 


למה אצלנו?

כי אצלנו לומדים מטובי המומחים והמומחיות בפיזיולוגיה של המאמץ בארץ. התוכנית שלנו מעניקה גישה למעבדות וציוד מתקדם וצוות ההוראה שלנו יכשיר אותך לעבודה מעשית ולמחקר מגוון ופורץ דרך. אנחנו מציעים מסלולים עם תזה וללא תזה, והלימודים מרוכזים ליומיים בשבוע. בקיצור, כל מה שצריך כדי להתמחות ולהצטיין בתחום. 

 

מה אפשר לעשות עם זה?

לעבוד באקדמיה ובמכוני מחקר בבתי החולים, לעסוק במניעה ושיקום בקליניקות ציבוריות ופרטיות ולעבוד עם ספורטאי עילית אולימפיים ופרה אולימפיים בענפי הספורט השונים. 

 

איך אפשר ללמוד את זה?

אם סיימת  תואר ראשון בחינוך גופני, תואר ראשון במקצועות הבריאות או תארים במדעי הרפואה ומדעי החיים ובכוונתך להעשיר את השכלתך בפיזיולוגיה של המאמץ והספורט, התוכנית שלנו מיועדת לך. התוכנית כוללת השתתפות בקורסי חובה וקורסי בחירה. למי שאין רקע מתאים במדעי החיים, ישנה חובה של קורסי השלמה. 

 

התואר המוענק:

M.Sc בפיזיולוגיה של המאמץ

תוכניות שיכולות לעניין אותך

שילובים מעניינים ותוכניות מיוחדות

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
ראש התוכנית: פרופ' יורם אפשטיין
מזכירת התוכנית: גב' טלי הרמן
03-6407391
בניין סאקלר לרפואה, קומה 7, חדר 719
יועץ אקדמי: ד"ר ישראל הלפרין