תואר שני בלימודי כלכלה

תואר שני
2 שנות לימוד
עיוני/מחקרי
1011

תואר שני בכלכלה: מהמקרו אל המיקרו ובחזרה


המהפכה הטכנולוגית, תהליך הגלובליזציה, ההתפתחויות הפוליטיות והחברתיות, והמשברים הכלכליים הם חלק משגרת יומו של האדם. כל אלה מאתגרים את הכלכלן בעידן המודרני לחשוב בפתיחות, בדינמיות ובדמיון רב.

 

למה אצלנו?

 

 התואר השני בכלכלה הינו תואר מחקרי והוא מועבר בשיתוף עם האוניברסיטה העברית. התואר שלנו מקנה לך כלי ניתוח ומחקר כלכליים ברמה הגבוהה ביותר, לצד אפשרות יוצאת דופן להעמיק בתחומים שמעניינים אותך, ובמסלול התמחות מותאם אישית. מגוון הנושאים שנחקרים בתואר, הוא אדיר: החל בניתוח נתונים (הסקה סיבתית, למידת מכונה והערכת אפקטיביות), דרך ניתוח שווקים (מבנה שווקים, סטיות מבחירה רציונלית והשפעת רגולציה) ועד לניתוח תהליכים מאקרו כלכליים קצרי וארוכי טווח.

 

מה אפשר לעשות עם זה?

 

לעסוק בעבודה מחקרית וניהולית, בשירות הציבורי ובסקטור הפרטי. וגם להכין אותך להמשך הלימודים בתוכנית הדוקטורט.

 

איך אפשר ללמוד את זה?

 

לימודי התואר השני בכלכלה מתקיימים במסגרת תוכנית המחקר המשותפת לביה"ס לכלכלה באוניברסיטת תל אביב והמחלקה לכלכלה באוניברסיטה העברית. שיתוף הפעולה הינו בלימודים אך לא בתעודה המוענקת. אם סיימת את התוכנית, יוענק לך תואר מוסמך מהאוניברסיטה בה נרשמת ללימודים. רוב קורסי החובה ניתנים בכל אחת מהאוניברסיטאות. ניתן ללמוד באוניברסיטת תל אביב את כל קורסי החובה שבמסגרת התכנית המחקרית המשותפת. קורסי בחירה נלמדים בכל אוניברסיטה בנפרד, אך ניתן לבחור גם בקורסים המוצעים באוניברסיטה שבה אינך רשום. 

 

התואר המוענק:

M.A  בכלכלה

תוכניות שיכולות לעניין אותך

שילובים מעניינים ותוכניות מיוחדות

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
ייעוץ אקדמי: ד"ר איתי ספורטא אקשטין
03-6409609
ימי קבלה: ב' (בתיאום מראש)
שעות: בתיאום מראש
בניין ברגלס, חדר 212
מזכירות תארים מתקדמים: ענת אנבר ארבל
03-6409903
ימי קבלה: א'-ה'
שעות: 08:30-12:30
בניין ברגלס, חדר 103א'