תואר שני בלימודי דיפלומטיה

תואר שני
2 שנות לימוד
עיוני/מחקרי
1035

תואר שני בדיפלומטיה: לנהל את העולם משולחן הדיונים

 

שמעון שמיר, שגריר ישראל במצרים לשעבר, כתב פעם כי "הדיפלומטיה היא תחום המשפיע, גם בממד היסטורי, על חיינו אך לא תמיד אנחנו יודעים כיצד, מתי והיכן היא מתנהלת". תואר שני בדיפלומטיה מציע לך את ההזדמנות ללמוד מגוון עשיר של תחומים העומדים בלב העשייה הדיפלומטית, ובכללם יחסים בינלאומיים, פתרון קונפליקטים, כלכלה בין-לאומית וביטחון לאומי. כדי להבין את הדיפלומטיה יש לעמוד על הגורמים השונים המעצבים אותה, ובראשם הפוליטיקה הלאומית והבין-לאומית, וכן שלל גורמים אסטרטגים, כלכליים, חברתיים, טכנולוגיים, והיסטוריים. התוכנית שלנו מאפשרת להכיר את תהליכי קבלת ההחלטות הדיפלומטיות, והאתגרים השונים הכרוכים בהם. דיפלומטיה באה לידי ביטוי במגוון רחב של צורות ואמצעים, בפוליטיקה, בכלכלה ובתקשורת הדיגיטלית, ובעידן של שינויים דרמטיים שמשנים את העולם בכלל והמזרח התיכון בפרט, זו ההזדמנות שלך להקנות לעצמך ידע עשיר וניסיון אמיתי בתחום. 

 

למה אצלנו?


כי תוכנית הלימודים שלנו לתואר השני כוללת  מגוון רחב של תחומי לימוד, בהם עיצוב מדיניות חוץ וקבלת החלטות, תקשורת דיגיטלית, משפט בינלאומי, אסטרטגיה צבאית ועוד. מעבר לבסיס התיאורטי העשיר, לימודי התואר השני בדיפלומטיה יעניקו לך גם ידע וכישורים מעשיים שיכינו אותך בצורה הטובה ביותר לפעילות עתידית בתחום. בנוסף ללימודים הפורמאליים התוכנית שלנו מציעה גם ערבי עיון מיוחדים בנושאים שונים והשתתפות בפורום הבמה הדיפלומטית – שבו נידונות כל הסוגיות הבוערות בנוכחות הסגל הדיפלומטי והביטחוני בישראל.

 

מה אפשר לעשות עם זה?


תואר שני בדיפלומטיה באוניברסיטת תל אביב יפתח בפניך אפשרויות תעסוקה רבות ומרתקות, בהן עבודה במשרד החוץ, בשב"כ, במוסד, בשירות הציבורי-ממשלתי, במכוני מחקר בארגונים על-לאומיים, ובמסגרות עסקיות בין-לאומיות הפועלות מול גורמים ממשלתיים ולא ממשלתיים. 

 

איך אפשר ללמוד את זה?

אנחנו מציעים לך לבחור באחד מבין שני מסלולי הלימוד הבאים: מסלול מחקרי (עם עבודת גמר) שיאפשר לך לפתח קריירה מחקרית וגם להמשיך ללימודי התואר השלישי; מסלול עיוני (ללא עבודת גמר) שיקנה לך מיומנויות מקצועיות וידע נרחב בתחומי הדיפלומטיה, התקשורת, והכלכלה הפוליטית הבינלאומית, ויסייע לך להשתלב במערכות ממשלתיות, בינלאומיות ועסקיות. 

 

התואר המוענק:


M.A בלימודי דיפלומטיה

תוכניות שיכולות לעניין אותך

שילובים מעניינים ותוכניות מיוחדות

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
ראש התוכנית והיועץ האקדמי: ד"ר אמיר לופוביץ'
03-6407169
ימי קבלה: בתיאום מראש
בניין נפתלי, חדר 530
מזכירות החוג: פנינה משה
03-6406185
ימי קבלה: א'-ה'
שעות: 16:30-10:00
בניין נפתלי, חדר 512