תואר שני בלימודי פוליטיקה, סייבר וממשל - Cyber, Politics and Government Studies

תואר שני
1 שנות לימוד
ללא עבודת גמר
1020

תואר שני בפוליטיקה, סייבר וממשל: להתכונן לעידן החדש


העולם הטכנולוגי החדש מתפתח ומשתנה ממש לנגד עינינו ומשפיע עלינו כפרטים ועל ארגונים וממשלות בכל המישורים – חברה, כלכלה וביטחון לאומי, בליבת המהפכה הטכנולוגית נמצא ממד הסייר, שחלק גדול מהפעילות האנושית עובר אליו, מקניות ברשת ועד מדיה חברתית, יחסים פוליטיים וגם היבטים צבאיים. התואר השני בפוליטיקה, סייבר וממשל נותן את הידע הנדרש כדי להיות חלק מהמהפכה הטכנולוגית הזו של המאה ה-21, שבליבתה ממד הסייבר והבינה המלאכותית. התוכנית מקנה השכלה רחבה בכלל תחומי המדיניות וקבלת ההחלטות בעולם המשתנה והמתפתח, ועושה חיבור בין אסטרטגיה, מדיניות וטכנולוגיה, כך שבסיום התואר, תקבלו את כל הכישורים להבין ולפעול בתחום המרתק הזה. 

 

למה אצלנו?


התוכנית היא מהחלוצות בתחומה להכשרת מדיניות מבוססת טכנולוגיה. היא מקנה כלים לתחום הרלוונטי ביותר לעיצוב פני העתיד. הינה בעלת עוצמה גלובלית ייחודית בשל היותה נלמדת באוניברסיטת תל אביב, המחוברת ללב עשיית הסייבר והדיגיטל העולמי ובעלת המרכז למחקר הסייבר הגדול בישראל. בין המחקרים שלנו: מציאת קונספטים חדשניים להגנת הסייבר, הצבעה על שינויים מרחיקי לכת ביחסים בינלאומיים בשל עלייתם של שחקנים גלובליים חדשים והשינוי בפוליטיקה העולמית עם עלייתן של מגה-חברות סייבר-דיגיטל, כמו גם מציאת קונספטים חדשניים להגנת סייבר, היבטים כלכליים של התחום החדש ועוד..

 

מה אפשר לעשות עם זה?


התואר מכוון לכל אחד ואחת המעוניינים לפתח את כישוריהם להיות רלבנטיים יותר בעולם המתפתח – לטכנולוגים המעוניינים במבט רחב יותר על העולם בו הם עובדים, לאנשי מדיניות ואסטרטגיה הנדרשים להתמודד עם העולם החדש ולהבין בו, ןכן למנהלים ומקבלי החלטות באשר הם.

 

איך אפשר ללמוד את זה?


התוכנית בנויה לשנה אקדמית אחת של ולשלושה סמסטרים ברצף: סמסטר סתיו (א'), סמסטר אביב (ב') וסמסטר קיץ (ג'). יש אפשרות להמשיך ללמוד סמסטר נוסף ולסיים אותה בארבעה סמסטרים. מצטיינים בתוכנית יכולים באישור ראש התוכנית להאריך בשנה את לימודיהם ולעבור למסלול עם עבודת גמר.

 

התואר המוענק:


M.A  בלימודי פוליטיקה, סייבר וממשל - Cyber Politics and Government Studies   

 

*התוכנית נלמדת בשפה האנגלית
 

 

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
03-6405876
בניין נפתלי , חדר 533