תואר ראשון דו-חוגי בפסיכולוגיה וכלכלה עם חטיבה במדעי הנתונים ובינה מלאכותית

תואר ראשון
3 שנות לימוד
מורחב/דו חוגי
1071


תואר ראשון דו-חוגי בפסיכולוגיה וכלכלה עם חטיבה במדעי הנתונים ובינה מלאכותית: לצלול לתוך מיליוני ראשים בבת אחת

שיחות עם מטופלים ומטופלות זה מצוין, אבל חשבת פעם כמה הרבה היינו יכולים ללמוד על נפש האדם אילו היו לנו מיליוני פרופילים ללמוד מהם? ואם היו לנו מיליוני פעולות כלכליות מתועדות, אולי היינו יכולים לחזות בדיוק גדול יותר את ההתנהגות והצרכים של השחקנים והשחקניות בשוק?
תחומי הבינה המלאכותית ומדעי הנתונים עוברים מהפכה דרמטית בשנים האחרונות. כמות הנתונים ההולכת ונאספת בכל תחומי החיים והידע היא עצומה, וגררה פיתוח של כלים מתוחכמים לניתוח, עיבוד וויזואליזציה של נתוני עתק (Big Data). בזכות כמות הנתונים הרבה ויכולת חישובית הולכת וגדלה, אלגוריתמים חישוביים מצליחים כיום לפתור בעיות מורכבות ברמה דומה, ולעיתים אף טובה יותר, מבני אדם ונעשה בהם שימוש הולך וגובר במגוון תחומים. 
פסיכולוגיה, וגם כלכלה, הם תחומי מחקר שעושים שימוש רב בנתונים על מנת להבין ולנבא התנהגות אנושית. שילוב של חטיבה בבינה מלאכותית ומדעי הנתונים בתחומים אלו מהווה את החתיכה החסרה בפאזל – בעזרת אלגוריתמים מתקדמים ומאגרי נתונים ענקיים אפשר לחקור נושאים כמו השפעות של תהליכים חברתיים וקוגניטיביים על קבלת החלטות, הטיות קוגניטיביות, וכן את השפעתם של תמריצים ועונשים בדרכים שלא היו קיימות בעבר ולכן להגיע לתגליות חדשות בנושאים אלה.   

 

למה אצלנו?

אוניברסיטת תל אביב היא האוניברסיטה היחידה שמציעה מסלול לימודים לתואר ראשון בפסיכולוגיה וכלכלה שכולל חטיבה מורחבת במדעי הנתונים ובינה מלאכותית. כיום יש דרישה רבה מאוד גם באקדמיה וגם בתעשייה לא.נשים שיש להם ידע בתכנות ושימוש בכלים חישוביים מתקדמים שנלמדים במסגרת החטיבה.

 

מה אפשר לעשות עם זה?


להשתלב במחלקות מחקר של חברות ייעוץ, משרדי פרסום ומוסדות פיננסיים, או בכל חברה או ארגון שמחפש מדעני מידע.

 

איך אפשר ללמוד את זה?

התוכנית מקנה גם יסודות תיאורטיים וגם ידע מעשי.השנה הראשונה, שנת יסודות, כוללת קורסי מבוא בסטטיסטיקה מתמטיקה ומבוא לתכנות (בשפת python).השנה השנייה והשלישית – שנות הליבה – כוללות קורסים בתחום למידת מכונה (Machine Learning) ולמידה עמוקה (Deep Learning), העוסקים באלגוריתמים והשיטות המקובלים בתחום וכן קורס ייחודי באתיקה של שימוש בנתונים, נושא שניתן לו דגש רב בשנים. 
בשנה השלישית – שנת היישום – יש להגיש פרויקט מחקר בהנחיית אחד מחברי וחברות הסגל של בית הספר שעוסק בתחום מדעי הנתונים ובינה מלאכותית.

 

רוצה לדעת מה לומדים בחטיבה? >>

תוכניות שיכולות לעניין אותך

שילובים מעניינים ותוכניות מיוחדות

מספריית המקצועות

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
ייעוץ אקדמי: פרופ' גלית יובל
ימי קבלה: בתיאום מראש
מזכירות התואר הראשון: שונית שביט/שרון און
03-6408839/03-6409144
ימי קבלה: בתיאום מראש
בניין שרת חדר 101