מסלול חקר התודעה והקוגניציה במסגרת תואר ראשון דו חוגי בפסיכולוגיה ובפילוסופיה

תואר ראשון
3 שנות לימוד
דו חוגי
1071

תואר ראשון בלימודי חקר התודעה והקוגניציה: האם אנדרואידים חולמים על כבשים חשמליות?  


אי פעם עצרת לחשוב איך זה מרגיש להיות עטלף? אי פעם תהית איך נראית תודעה של חיה או של חייזר תבוני? ובכלל, איך אוסף חלבונים בגולגולת מצליח לייצר מחשבות, רגשות וחלומות? אם כן, אוסף החלבונים שלך צריך להירשם ללימודי חקר התודעה והקוגניציה. זה המקום שלך לשאול את כל השאלות הגדולות ביותר על מה זה אומר להיות בכלל. שאלת הגוף והנפש מציקה כבר אלפי שנים בתחום הפילוסופיה, פסיכולוגיה, נוירולוגיה וביולוגיה – אבל עכשיו, יש לנו כלים חדשים כדי לנסות לענות עליה. התוכנית הייחודית לחקר התודעה והקוגניציה, המשותפת לחוג לפסיכולוגיה ולחוג לפילוסופיה, היא ההזדמנות שלך לפתור את הבעיה הפסיכופיזית – ולהצעיד את חקר התודעה למאה ה-21.

 

למה אצלנו?


פשוט כי התוכנית לחקר התודעה והקוגניציה מציעה לך קורסים מיוחדים, שלא קיימים לא בחוג לפסיכולוגיה ולא בחוג לפילוסופיה, כמו "בעיית התודעה – היבטים פילוסופיים ומדעיים", "חידת התודעה – היבטים אפיסטמיים ואונטולוגיים" או "מושג הנפש", לצד קורסים מהתואר השני בפסיכולוגיה קוגניטיבית כמו "חקר הקשב: התנהגות ומוח", "אינטגרציה סמנטית: כיצד מקודדים ונקשרים מושגים" ו"פילוסופיה של תהליכים מנטליים". מה עוד? יש לנו גם סמינר מחלקתי עם הרצאות מהמוחות הגדולים בארץ בתחום התודעה.

 

מה אפשר לעשות עם זה?


כולם מחפשים מקוריות, ביקורתיות וחשיבה מחוץ לקופסה. כמה מהחברות העסקיות הגדולות בעולם מבוססות על רעיונות כאלה בדיוק, מגוגל ועד אפל. עם תואר ראשון בחקר התודעה מאוניברסיטת תל אביב אפשר להמשיך לתארים מתקדמים בתחומים רבים בארץ ובעולם, או להתחיל לעבוד בייעוץ אסטרטגי, בסטרטאפים, בכלי התקשורת, במל"כרים, במכוני מחקר, בשיווק, בפרסום ובהוראה.

 


איך אפשר ללמוד את זה?


התוכנית לחקר התודעה והקוגניציה היא תוכנית דו-חוגית, המשותפת לחוג לפסיכולוגיה ולחוג לפילוסופיה, ואורכת שלוש שנים.

 

התואר המוענק:

B.A בפילוסופיה ובפסיכולוגיה 

 

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

יועץ אקדמי: ד"ר יאיר לוי
עוזרת מנהלית: מירי דביר
מזכירת סטודנטים: שרית יובל
03-6409492