תואר ראשון בלימודי פיזיקה עם חטיבה במדעי המוח

תואר ראשון
3 שנות לימוד
חד-חוגי
1521 מסלול 0321

תואר ראשון בפיזיקה עם חטיבה במדעי המוח: להבין את כוח המוח

 

ב-1887 גילה הנוירולוג הבריטי ריצ'רד קאטון פעילות חשמלית במוחם של קופים וארנבים, תגלית שהובילה לפיתוח מכשיר א.ק.ג. שנמצא היום בכל בית חולים ומכון שינה בעולם. אבל המוח הוא עדיין קופסה שחורה מבחינתנו. איך גלים חשמליים מקודדים בתוך המוח להחלטות, לזיכרונות, לחלומות? ואיך אפשר להשתמש בכוחות הפיזיקליים כדי לרפא דיכאון, להילחם בדמנציה או אפילו לשפר את היכולות הקוגניטיביות שלנו?
זאת ההזדמנות שלך להוביל לפריצת הדרך הבאה, במסגרת תוכנית מצטיינים מיוחדת שמשלבת לימודי פיזיקה עם חטיבה במדעי המוח.

 

למה אצלנו?


תוכנית המצטיינים לתואר ראשון בפיזיקה עם חטיבה במדעי המוח היא היחידה מסוגה בישראל. בבית הספר לפיזיקה ואסטרונומיה הסגל שלנו הוא הטוב ביותר בארץ, גם במחקר וגם בהוראה. כך אנחנו גם בוחרים אותך ללימודים – בקפידה, עם דגש על סקרנות ומצוינות ומתוך מטרה לייצר פה סביבת למידה ומחקר מאתגרת.
אצלנו אפשר להשתלב במחקרים של הסגל כבר בתואר הראשון, בכל אחת מהמעבדות למדעי המוח בפקולטות השונות ובכל אחד מבתי החולים המסונפים לאוניברסיטת תל אביב. אנחנו ניתן לך הכשרה אקדמית מעולה גם בפיזיקה וגם במדעי המוח, מתוך הבנה ששילוב שני התחומים הללו יכול לחולל מהפכה מדעית, רפואית ואנושית חסרת תקדים.

 


מה אפשר לעשות עם זה?


עולם ההייטק משווע להכשרה בפיזיקה המשלבת את מדעי המוח.
למשל בהנדסה ביו-רפואית, אלקטרו-אופטיקה, במערכת הביטחון ואפילו בגופים פיננסיים. ותמיד אפשר להמשיך למחקר מתקדם, גם בפיזיקה וגם במדעי המוח.

 

איך אפשר ללמוד את זה?


תוכנית המצטיינים המיוחדת לתואר ראשון בפיזיקה עם חטיבה במדעי המוח היא תוכנית מובנית, חד-חוגית, עם קורסים ייעודיים במדעי המוח. התוכנית אורכת שלוש שנים ובסופה מחכה לך תואר ראשון בפיזיקה עם חטיבה במדעי המוח.

 

התואר המוענק:

 

B.Sc בפיזיקה

תוכניות שיכולות לעניין אותך

שילובים מעניינים ותוכניות מיוחדות

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
יועץ אקדמי: ד"ר מרק שיין אידלסון
מזכירות ביה"ס למדעי המוח: אורית דן