תואר ראשון דו-חוגי בלימודי ביולוגיה ובלשנות במסגרת ביה"ס למדעי המוח

תואר ראשון
3 שנות לימוד
דו-חוגי
1564

תואר ראשון בלימודי ביולוגיה ובלשנות במסגרת ביה"ס למדעי המוח : זה עומד לך על קצה הלשון


אי פעם שאלת את עצמך איפה במוח נמצאת השפה שלך? איך המוח שלך יודע לתרגם צלילים למילים, מילים למשפטים ומשפטים לרעיונות בעלי משמעות? למה בילדות אפשר ללמוד שפה שנייה אך ורק משמיעה ובבגרות צריך לשבור את הראש בשינון חוקים דקדוקיים? ובכלל, כמה מהשפה שלנו נרכשת וכמה מולדת? אם השאלות האלה מרתקות אותך, מקומך איתנו בלימודי ביולוגיה ובלשנות עם הדגש במדעי המוח. הבסיס הקוגניטיבי והעצבי של היכולת הלשונית הוא לא רק תחום פורץ דרך מבחינה מחקרית, הוא גם אחד התחומים החמים ביותר בהייטק. כל ענקיות הטכנולוגיה מנסות היום לגרום למחשב לדבר בשפה שלנו, וכדי לעשות את זה צריך להתמחות בפסיכובלשנות ובנוירובלשנות.

 

למה אצלנו? 


הסגל שלנו עורך מחקרים פורצי דרך, שכבר הביאו להבנה מעמיקה וחדשנית של פעילות מערכת העצבים – גם בניסויים שנערכו בקמפוס שלנו וגם באמצעות שיתופי פעולה עם המוסדות המובילים בחו"ל. במהלך לימודי התואר בביולוגיה ופסיכולוגיה עם הדגש במדעי המוח, תהיה לך הזדמנות להשתלב במחקרים האלה ולקחת חלק בפריצת הדרך הבאה. לרשותך יעמדו כ- 120 המעבדות לחקר המוח בבתי החולים המסונפים לאוניברסיטת תל אביב, או פקולטות השונות בתוך האוניברסיטה: מדעי החברה (פסיכולוגיה), מדעי החיים, רפואה, הנדסה, מדעים מדויקים, מדעי הרוח, ניהול וחינוך. 

 

מה אפשר לעשות עם זה?


עם תואר ראשון מהתוכנית לביולוגיה ובלשנות עם הדגש במדעי המוח תיפתח בפניך האפשרות להמשיך ללמוד לתארים מתקדמים בבית הספר סגול למדעי המוח, בחוג לבלשנות, בפקולטה למדעי החיים או בפקולטה לרפואה. אפשרות אחרת היא לצלול ישר לשוק העבודה, ולהשתלב בתעשיית ההייטק, במערך הטיפולי בלקויות לשוניות או בהוראה. 

 

איך אפשר ללמוד את זה?


תוכנית הצטיינות זו נותנת לך תואר דו-חוגי מהחוג לבלשנות מהפקולטה למדעי הרוח והחוג לביולוגיה מהפקולטה למדעי החיים עם קורסים ייעודיים במדעי המוח מבית הספר סגול למדעי המוח כמו פיזיולוגיה של התא, נוירוביולוגיה, מבנה המוח, נוירוביולוגיה מערכתית, מעבדה לפיזיולוגיה ונוירוביולוגיה, נוירובלשנות, פסיכובלשנות וסמינר במדעי המוח. כבר החל מהשנה השנייה ללימודים תהיה לך את ההזדמנות להתנסות במחקר מדעי עצמאי בכל אחת מהמעבדות לחקר המוח ברחבי הקמפוס או בבתי החולים המסונפים לאוניברסיטת תל אביב.

 

התואר המוענק:

B.Sc בביולוגיה דו חוגי עם בלשנות  

 

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
בלשנות: ד"ר עינת שטרית
ביולוגיה: ד"ר עידו תבור
מזכירות ביה"ס למדעי המוח: אורית דן
03-6409039