תואר ראשון בלימודי ביולוגיה ופסיכולוגיה במסגרת ביה"ס למדעי המוח

תואר ראשון
3 שנות לימוד
חד-חוגי
1514

תואר ראשון בלימודי ביולוגיה ופסיכולוגיה במסגרת ביה"ס למדעי המוח: לפתוח את המוח

 

אי פעם עצרת לחשוב איך אוסף של תאים אפורים בגולגולת שלך יוצרים רגשות, מחשבות וחלומות?
אם כןמקומך איתנו בבית הספר סגול למדעי המוח. אנחנו ניתן לך כלים מפסיכולוגיה, מביולוגיה וממדעי המוח בכדי להרים את המסך ולהציץ פנימה לקופסת הפלאים. זאת ההזדמנות שלך לענות על כמה מהשאלות הגדולות ביותר בנוירוביולוגיה, במערכת העצבים, בקוגניציה, בהתנהגות, בהפרעות נוירולוגיות ובמחלות פסיכיאטריות.

 

למה אצלנו?

קודם כל כי המחקר אצלנו באמת ייחודי, והביא אתו בשנים האחרונות הבנה חדשה ומעמיקה של פעילות מערכת העצבים. חוץ מזה במסגרת הלימודים גם תוכלו להשתלב במחקרים האלה, בכל אחת מהמעבדות למדעי המוח בקמפוס; ברפואה, במדעי החיים, בהנדסה, במדעים מדויקים, במדעי החברה, במדעי הרוח, בניהול, בחינוך או בבתי החולים המסונפים לאוניברסיטה.
הרשת שאנחנו יכולים לפרוס עבורכם ברחבי הקמפוס ענפה כמעט כמו הקשרים בין הסינופסות במוח.

 

מה אפשר לעשות עם זה?

עם תואר ראשון מלימודי ביולוגיה ופסיכולוגיה עם הדגש במדעי המוח אפשר להמשיך לתואר שני בבית הספר סגול למדעי המוח, לתואר שני בפסיכולוגיה (כולל פסיכולוגיה קלינית), לתואר שני בפקולטה למדעי החיים או לתואר מהפקולטה לרפואה לא רוצה להישאר באוניברסיטה, ולהמשיך לחקור איתנו את המכונה המופלאה הזאת? אין בעיה: עם תואר ראשון מבית הספר סגול למדעי המוח אפשר להשתלב במגוון מדהים של תחומים, כמו מכוני מחקר, חברות תרופות, פיתוח ציוד ביו-רפואי, תעשיית המזון, הייטק, חברות ביוטכנולוגיה, חברות אלקטרוניקה ועוד. וזה, רק מצד הביולוגי של ההכשרה. מהצד הפסיכולוגי אפשר להשתלב, בניהול משאבי אנוש, בחינוך, בעיתונות, בפרסום, בשיווק ועוד.

 

איך אפשר ללמוד את זה?

התוכנית ללימודי ביולוגיה ופסיכולוגיה עם הדגש במדעי המוח היא תוכנית של בית הספר למדעי המוח משותפת עם החוג לביולוגיה והחוג לפסיכולוגיה. אבל זאת באמת רק ההתחלה. אצלנו יש גם, בלשנות, מדעי המחשב, פיזיקה, הנדסה. יש גם מחקרים מכל תחום שהוא, שעוזרים לנו להבין טוב יותר את המוח. אלה שלוש שנים מלאות בכל טוב בהרצאות, במעבדות ובתרגילים, וכבר בשנה השנייה תהיה לך התנסות ראשונה בפרויקט מחקר במעבדה.
יש גם מסלול הצטיינות ישיר לתואר שני במדעי המוח כך שאפשר לסיים תואר ראשון ושני בתוך ארבע שנים במקום בחמש.

 

התואר המוענק:

B.Sc בביולוגיה דו חוגי עם פסיכולוגיה  

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
ביולוגיה: ד"ר עידו תבור
פסיכולוגיה: ד"ר בועז ברק
מזכירות ביה"ס למדעי המוח: אורית דן