תואר שני בריפוי בעיסוק

תואר שני
2 שנות לימוד
עיוני/מחקרי
0165

תואר שני בריפוי בעיסוק: איכות החיים בידיים שלך


תמיד חלמת לעשות טוב ולהמעיט סבל בעולם? רוצה להעמיק את הידיעות שלך בתחום הקליני? אם כן, הגעת למקום הנכון. תואר שני בריפוי בעיסוק ייתן לך את הכלים להתמודדות עם האתגרים הפיזיים, המנטאליים והקשיים התיפקודיים שמאפיינים את תקופתנו, מהתאוששות מאירועי מוח קלים, קשיי תנועה הנובעים מאוטיזם ועד לטיפול בנפגעי תאונות דרכים. ריפוי בעיסוק הוא מקצוע שמלווה את כל שכבות הגיל, מינקוּת לילדוּת, התבגרות וזיקנה. אנחנו נותנים לך את התשתית האקדמית, המחקרית והמעשית, לעזרה משמעותית עבור הזולת והחברה. 


למה אצלנו?


כי החיים המודרניים מזמנים לא מעט קשיים ומכשולים, ואנחנו מציעים דרכים חדשות, מבוססות מחקר לטיפול והתמודדות. הקורסים שלנו עוסקים במצבי בריאות שונים (כגון: אוטיזם, התמכרות לחומרים, ליקויי למידה, פגיעות ראש), אוכלוסיות שונות (כגון: זקנה, אמהות, ילדים, מתבגרים, משפחות), עיסוקים שונים (כגון: נהיגה, כתיבה), טכנולוגיות מתקדמות בשיקום, ועוד. התוכנית כוללת שני מסלולים: מסלול תיזה שבו עורכים מחקר, ומסלול פרויקט שבו מפתחים מוצר שיש בו צורך אמיתי בשדה הקליני. בנוסף התוכנית כוללת קורסים בחזית העשייה של הריפוי בעיסוק. חווית הלימוד המעמיקה והיסודית והתואר השני שאנחנו מציעים, יעזרו לך להפוך לכוח משמעותי בתהליך ההתפתחות, השיקום, וההחלמה של המקבלים שירות 

 

מה אפשר לעשות עם זה?


אנחנו מכשירים את הדור הבא של הריפוי בעיסוק, בתחומים כמו: מדע העיסוק, ליקויי למידה, גריאטריה, שיקום כף יד, בריאות הנפש, הפרעת שימוש בחומרים, זקנים בקהילה, ואנשים עם הפרעת ויסות חושי. אבל יותר מכך אנחנו מכשירים את הסטודנטים לתפקידי הובלה בשדה הקליני הכוללים טיפול מבוסס ראיות, פיתוח פרויקטים, ומחקר. 

 

איך אפשר ללמוד את זה?


יש לנו שני מסלולי לימוד: מסלול מחקרי (עם תזה) ששם דגש על עריכת מחקר לביסוס ועיצוב המקצוע. יש לך עניין בהכשרה בשיטות מחקר וסטטיסטיקה? אז זה המסלול בשבילך. המסלול השני הוא מסלול יישומי (פיתוח פרויקט), שמכשיר לפיתוח והובלת פרויקטים אשר ישמשו מרפאות בעיסוק בשדה הקליני וכן יובילו למחקרי המשך. יש לך ניסיון קליני עשיר? זיהית חוסרים בשדה הקליני? רוצה ללמוד עם חזון ורעיונות לחולל שינוי? אז דווקא זה המסלול בשבילך. 

 

התואר המוענק:


M.Sc.OT בריפוי בעיסוק
 

תוכניות שיכולות לעניין אותך

שילובים מעניינים ותוכניות מיוחדות

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
ראש התוכנית: ד"ר תמי בר שליטא
מזכירות החוג: ורד ולדמן
03-6409104