תואר שני (.M.DM) בלימודי ניהול מצבי חירום ואסון

תואר שני
2 שנות לימוד
עיוני/מחקרי
0149

תואר שני בלימודי ניהול מצבי חירום ואסון: להתמודד עם הקורונה וצרות אחרות


אנחנו חיים בתקופה שבה אינספור אסונות ממתינים מעבר לפינה. התחממות גלובלית, שיטפונות, רעידות אדמה ועוד לא דיברנו על הקורונה. מה צופן העתיד? אנחנו עוד לא יודעים, אבל אין ספק שמוּכנוּת היא צו השעה, והלימודים בתוכנית ללימודי מוסמך בניהול מצבי חירום ואסון באוניברסיטת תל אביב הם המענה לכך. הלימודים במסגרת התוכנית יעניקו לך כלים מחקריים ומעשיים בהתמודדות עם מצבי חירום, הערכת והפחתת סיכונים, קבלת החלטות בתנאי אי ודאות והיערכות למצבי קיצון. 


למה אצלנו?


תוכנית הלימוד שלנו היא תוכנית רב-תחומית שמרוכזת על פני שנת לימודים אחת בלבד (יומיים בשבוע) ומקיפה מגוון רחב ביותר של נושאים הקשורים בניהול מצבי חירום, בהם תקשורת והסברה במצבי חירום, היבטים אתיים ומשפטיים של ניהול מצבי חירום ואסון, שיקום לאחר אסון ובנייה מחדש של שגרה וחוסן, פסיכולוגיית אסונות ועוד. אצלנו לא תיתפסו לא מוכנים. הייחודיות של תוכנית הלימודים באוניברסיטת תל אביב היא הדגש המרכזי על חיבור בין תיאוריה לפרקטיקה – לא רק לימודים בכיתה, אלא גם התנסות מעשית, השתתפות בהכשרות, תרגילים וסיורים. 


מה אפשר לעשות עם זה?


לימודי מוסמך בניהול מצבי חירום ואסון באוניברסיטת תל אביב מאפשרים לך לקחת חלק פעיל ולתרום להיערכות ולמתן מענה יעיל, מתקדם ומקצועי ביותר במצבי חירום שונים, כמו אסונות טבע, מגיפות קשות או תאונות מעשה ידי אדם. בוגרות ובוגרי התכנית משולבים בתפקידי מפתח במגזר הציבורי (למשל, משרדי ממשלה ורשויות מקומיות), המגזר הפרטי (חברות ענק כמו מייקרוסופט ואינטל) והמגזר ההומניטרי. הלימודים מאפשרים גם לאלה המעוניינים/ות בכך לעסוק במחקר מדעי. הלימודים מאפשרים לך להשפיע על האופן שבו תיראה זירת האסון הבאה: להשתלב לעבודה הן בגופי השדה שפועלים בשטח והן בקרב דרגי קביעת המדיניות וקבלת ההחלטות.  


איך אפשר ללמוד את זה?


התוכנית שלנו מציעה לך לבחור באחד מבין שני מסלולי הלימוד הבאים: מסלול מחקרי הכולל עבודת תזה או מסלול עיוני הכולל עבודת גמר כמקובל בבית הספר לבריאות הציבור. 
ניהול מצבי חירום ואסון היא מומחיות רב-תחומית, ולכן התואר השני שלנו פונה לכל הקהלים והיעדים בעלי תואר ראשון ממוסד אקדמי מוכר. בפרט, אם מילאת תפקידים באירגוני חירום כמו משטרה, מגן דוד אדום, יחידות טראומה או שירותי הכבאות, או שלמדת אחד מהמקצועות הבאים: מינהל ציבורי, הנדסה, מדעי החברה, עבודה סוציאלית, גיאוגרפיה, לימודי בטחון, חינוך, מנהל עסקים וכן בוגרים מתחומים המשיקים לנושאי חירום ואסון, יכול מאוד להיות שמקומך איתנו. 

 
התואר המוענק:


.M.DM בניהול מצבי חירום ואסון

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים