תואר ראשון בלימודי חשבונאות בצירוף למשפטים

תואר ראשון
3.50 שנות לימוד
דו-חוגי
1211 מסלול 1411

תואר ראשון בלימודי חשבונאות בצירוף משפטים: לדבר ביזנס


חשבונאות היא שפה - שפת העסקים, ואם תבינו את העולם החשבונאי והפיננסי תוכלו להבין את עולם העסקים. מגופים עסקיים וממשלתיים ועד עמותות, מעסק עצמאי קטן ועד חברות ענק גלובליות –  עולמות הכספים, שוק ההון, מיסוי ומימון הם המשפיעים ביותר על הצלחתם של חברה ועד משק מדינה. רוצה להבין את העולם, את הכוחות המניעים אותו, את ההשפעה שלו ולקחת חלק בתהליכי ניהול וקבלת החלטות? המקום שלך איתנו בחוג לחשבונאות.

 

למה אצלנו?


כי החוג לחשבונאות הוא חלק מהפקולטה לניהול ע"ש קולר, שמדורגת בין בתי הספר הטובים בעולם למינהל עסקים, לצד כמה בתי ספר שאולי שמעת עליהם – כמו הרווארד, קולומביה, קלוג ולונדון ביזנס סקול. רוב הסגל שלנו גם מלמד במוסדות אקדמיים יוקרתיים בחו"ל, וחלקם עושים זאת לצד עבודה בייעוץ לארגונים מובילים במשק. החוג לחשבונאות מציע לך לימודים ברמה הגבוהה ביותר בארץ. רוצה הוכחה? בבקשה: אצלנו הסיכויים הגבוהים ביותר לעבור את בחינות ההסמכה של מועצת רואי החשבון.
הלימודים אצלנו יעזרו  לך להתקדם במהירות לעמדות הבכירות ביותר במשרדי ראיית החשבון כמו גם בייעוץ עסקי פיננסי במגזר הפרטי והציבורי.

 

מה אפשר לעשות עם זה?


בוגרי החוג לחשבונאות מהפקולטה לניהול ע"ש קולר שבאוניברסיטת תל אביב משתלבים במהירות במשרדי רואי החשבון הגדולים בישראל, מתברגים בעמדות מפתח בחברות המובילות במשק –בהייטק, בפיננסים, בתעשייה, בבנקים ובבתי השקעות כמקפצה לכיסאות המנהלים הבכירים בשוק המקומי והגלובלי.

 

איך אפשר ללמוד את זה?


חשבונאות הוא תואר דו-חוגי, שנלמד בשילוב עם תואר אחר לבחירתכם. השילוב הנפוץ ביותר הוא חשבונאות וניהול ושילובים נוספים הם עם החוגים כלכלה, משפטים, ומדעים דיגיטליים להייטק.

מספריית המקצועות

מקצוע ראיית החשבון עוסק בשני תחומים עיקריים:

  • ביקורת חיצונית על המצב הכספי והפעילות הפיננסית של ארגונים וחברות על מנת להבטיח כי דיווחיהם מדוייקים ומהימנים וכי הם פועלים על פי חוק.
  • ניתוח, הכנה והצגה של דו"חות ונתונים כספיים של ארגונים וחברות לצרכיהם הפנימיים (ביקורת פנימית, עיצוב מדיניות וקבלת החלטות, עריכת תחזיות).

 

אופי הלימודים - מה לומדים בתואר בחשבונאות?

לימודי החשבונאות נמשכים 3.5 שנים ומטרתם להכשיר את התלמידים והתלמידות למילוי תפקידים שונים בתחום החשבות וראיית חשבון. הלימודים כוללים מקצועות יסוד בתחומי הכלכלה, מתמטיקה, סטטיסטיקה, מחשבים ומערכות מידע, חוק ומשפט ומדעי הניהול. בהמשך נלמדים קורסי התמחות בתחומי החשבונאות השונים כמו מאזנים, מסים, ביקורת, ניתוח דו"חות כספיים ועוד, תוך התייחסות הן להיבט התיאורטי והן להיבט המעשי.

 

על מנת לעסוק בראיית חשבון יש לעבור גם את בחינות ההסמכה של מועצת רואי החשבון. 

 

מהות המקצוע - למה ללמוד חשבונאות?

עיסוקיו של רואה החשבון כוללים:

  • ביקורת החשבונות והדו"חות הכספיים של חברות וארגונים
  • ייעוץ לחברות וארגונים בענייני כספים ומיסוי וייצוגם כלפי שלטונות המס
  • חשבות או ניהול כספים של מוסדות ציבוריים ופרטיים
  • ייעוץ בנושאי מימון וניהול השקעות

בעבודתו של רואה החשבון יש גם היבט של מתן שירות מבחינה זו שהיא כוללת עבודה מול לקוחות להם הוא מספק מידע, ייעוץ והמלצות בתחומי התמחותו.

 

מקומות עבודה

בהתאם לאופי עיסוקו, רואה חשבון יכול להשתלב במגוון תפקידים במשרדי רואי חשבון, חברות וארגונים פרטיים וציבוריים, חברות לייעוץ כלכלי, בנקים, משרדי ממשלה וגופים ממשלתיים נוספים.

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
ימי קבלה: בתיאום מראש
שעות: 03-6408744
בניין רקאנטי, חדר 209