תואר שני בלימודי זואולוגיה

תואר שני
2 שנות לימוד
מחקרי

תואר שני בזואולוגיה: בעלי חיים זה החיים

 

אי פעם חשבת למה אומרים שהתיקנים ישרדו את השואה הגרעינית? מדוע ציפור הדודו נכחדה במאה ה-17? בתואר שני בזואולוגיה, אנחנו מציעים לך לעסוק בפלאי עולם החי. אנחנו עוסקים במחקר רב-תחומי שמשלב שיטות עבודה מסורתיות, כגון תצפיות בבעלי החיים בסביבתם הטבעית ומיקרוסקופיה, עם שיטות חדשניות בביולוגיה מולקולארית, אקולוגיה של תנועה ואקולוגיה פיזיולוגית. התוכנית שלנו נוגעת גם בבעיות הקיומיות שעומדות בפני החברה והעולם כיום, כגון שינויי אקלים, הכחדת מינים ופלישת מינים. אם אהבת בעלי חיים זה שמך האמצעי, מקומך איתנו. 

 

למה אצלנו?

 

בתוכנית שלנו ניתן לרכוש ידע מקיף בזואולוגיה אינטגרטיבית ולזכות בהיכרות בלתי אמצעית עם בעלי חיים בבית גידולים הטבעי, בגן למחקר זואולוגי ובמעבדה. תשתיות המחקר שיעמדו לרשותך כוללות את אוספי הטבע הלאומיים של ישראל במוזיאון הטבע ע"ש שטיינהרדט ואת הגן למחקר זואולוגי. ולבסוף, תוצאות המחקרים שלנו משמשות בסיס להבנת תהליכים אקולוגיים ואבולוציוניים ארוכי טווח ומספקות כלים לקבלת החלטות הנוגעות לשמירת טבע על ידי גופים ממשלתיים, ציבוריים ותעשייתיים.

 

מה אפשר לעשות עם זה?

 

בוגרי התואר השני בזואולוגיה יוכלו להשתלב בעתיד במוסדות מחקר בתחום זה או בגופים ממשלתיים וציבוריים וכן במגוון תפקידים בגופי שמירת טבע וסביבה, בפיתוח תכניות לימוד, בייעוץ ובהדרכה באקדמיה ובתעשייה.

 

איך אפשר ללמוד את זה?

 

כדי ללמוד תואר שני בזואולוגיה צריך תואר ראשון ממוסד אקדמי מוכר על ידי המל"ג בביולוגיה או בתחום קרוב.
 

 

התואר המוענק:

 

.M.sc בזואולוגיה

תוכניות שיכולות לעניין אותך

שילובים מעניינים ותוכניות מיוחדות

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
דר' נטע דורצ'ין
03-6407159