תואר שני בלימודי מיקרוביולוגיה

תואר שני
2 שנות לימוד
מחקרי

תואר שני במיקרוביולוגיה: העולם הבלתי נראה

 

היום, זה כבר לא יפתיע אף אחד לשמוע שלוירוסים וחיידקים יכולה להיות השפעה עצומה לא רק על הבריאות אלא גם על הכלכלה, עולם העבודה, חינוך ופוליטיקה. תואר שני במיקרוביולוגיה עוסק בהשפעה העצומה של וירוסים וחיידקים על חיינו והתוכנית שלנו מבקשת לחקור מיקרואורגנזמים ולהבין אותם, כך שיהיו לנו כלים טובים יותר להתמודד, בין היתר, עם המגפה הבאה. אנחנו חוקרים את השפעת המיקרוביום שלנו על מחלות שונות, כיצד חיידקים מתקשרים זה עם זה, איך חיידקים פתוגניים גורמים למחלה ואיך באקטריופאג׳ים וחיידקים פתוגניים משתפים פעולה תוך כדי הדבקה בגוף האדם. רוצה לדעת עוד? מקומך איתך. 

 

למה אצלנו?


כי התוכנית שלנו תחשוף אותך למחקר מיקרוביאלי ברמה הכי גבוהה, תוך שימוש במערכות ניסוייות מתקדמות. התוכנית שלנו מתמקדת בחקר חיידקים, באקטריופאג׳ים ווירוסים. הנושאים הנלמדים קשורים לאינטראקציות בין פאג׳ים לחיידקים המאחסנים אותם, אינטראקציות בין חיידקים פתוגניים למאחסנים הממלים שלהם, חקר מערכות בקרה, הגנה וחישה בחיידקים וההתאמה שלהם לחיים בנישות אקולוגיות שונות כולל גוף האדם. 

 

מה אפשר לעשות עם זה?


לפתח קריירה בתעשייה בהיבטים הקשורים ברפואה ובביוטכנולוגיה או להמשיך ללימודי דוקטורט. 

 

איך אפשר ללמוד את זה?


התוכנית שלנו מחולקת לתתי תחומים: אקולוגיה מיקרוביאלית: המחקר של היחסים בין מיקרואורגניזמים וסביבתם; מיקרוביולוגיה תאית: המחקר של היחסים בין מיקרואורגניזמים ותאי המאכסן אותם הם תוקפים ופענוח מנגנוני הפתוגניות של מיקרואורגניזמים; גנטיקה של מיקרואורגניזמים: המחקר של ארגון הגנום ומערכות בקרת ביטוי גנים; מיקרוביולוגיה מולקולארית: המחקר של מיקרואורגניזמים ברמה המולקולארית והפיזיולוגית, אבולוציה של מיקרואורגניזמים, שימוש במיקרואורגניזמים בביוטכנולוגיה ועוד.

 

התואר המוענק:


.M.Sc במיקרוביולוגיה

תוכניות שיכולות לעניין אותך

שילובים מעניינים ותוכניות מיוחדות

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
פרופ' ענת הרשקוביץ
03-6407502