תואר שני בלימודי ביוטכנולוגיה

תואר שני
2 שנות לימוד
מחקרי

תואר שני בביוטכנולוגיה: מדעי החיים למען החיים

 

המונח ביוטכנולוגיה אמנם שייך לדור החדש של המדע, אבל בפועל האנושות משתמשת בתהליכים ביולוגיים כדי להשפיע על האופן שבו המזון שלנו גדל ומעובד כבר אלפי שנים. היום, היכולות שבתחום מתפתחות באופן אקספוננציאלי – מזרעים עמידים ועד בשר שגדל במבחנה, ואנחנו עומדים בפתחו של עידן חדש לגמרי. ביוטכנולוגיה היא מדע בין תחומי, ואצלנו משלבים ידע ומתודולוגיות מדעיות מהביולוגיה, הביוכימיה, רפואה, כימיה, הנדסה ומדעי המחשב, במטרה להבין לעומק את העקרונות המניעים תהליכים ביולוגיים בטבע לשם ניצולם ושיפורם לרווחת האדם. התוכנית שלנו תספק לך ידע וכלים לעיסוק במדעים רב-תחומיים ובמחקרים פורצי דרך, תוך התמקדות בפיתוח יישומים מועילים לאנושות, כמו הנדסת גנים, ביו-סנסורים ורגנרציה של רקמות. רוצה להפוך את העולם לטוב יותר, בריא יותר ובטוח יותר? אם כן, מקומך איתנו. 

 

למה אצלנו?

 

כי התואר השני מציע תשתית מחקרית רחבה ליצירת שיתופי פעולה בין דיסיפלינות שונות, כגון ביולוגיה, כימיה, פיסיקה והנדסה. התוכנית שלנו מעניקה הכשרה במגוון רחב של שיטות מתחומים מדעיים כגון ביולוגיה מולקולרית, ביו-הנדסה, רפואה, כימיה של חלבונים, הנדסה מולקולרית, ביואינפורמטיקה, אימונוטכנולוגיה ומיקרוביולוגיה מולקולארית. כך נוצר בסיס איתן להתמקדות במחקר חדשני באמצעות שימוש בגישות מתקדמות.

 

 

מה אפשר לעשות עם זה?

 

לעסוק בפיתוח תרופות חדשות, מבחנים דיאגנוסטיים וריפוי גנטי, להתמחות בתהליכי תסיסה ופיתוח מקורות אנרגיה חילופיים, בהנדסת רקמות ובפיתוח ושיפור מוצרים החקלאות (אגרו-טק). 

 

איך אפשר ללמוד את זה?

 

רוצה להירשם ללימודים אצלנו? חייב להיות לך בעל ידע בסיסי בתחומים השונים של מדעי החיים - בביוכימיה, מיקרוביולוגיה, גנטיקה ואימונולוגיה. השלמת לימודי יסוד אלה, במידה ותידרש, תתבצע במהלך השנה הראשונה או בשנת השלמות לפני תחילת התואר השני.
יחד עם זאת, בכדי לעודד סטודנטים מדיסיפלינות שונות (כימיה, פיסיקה, מדעי המחשב,הנדסה) להמשיך את לימודיהם לתואר שני בביוטכנולוגיה, דרישות הקדם של המסלול צומצמו משמעותית ובכך מאפשרים השתלבות מהירה במסלול לאחר מספר השלמות קטן יחסית. השלמות אלו נועדו לייצר שפה בסיסית משותפת בין החוקרים בביולוגיה לחוקרים מתחומים אחרים. הלימודים במסלול הם בשפה האנגלית. 

 

התואר המוענק:


.M.Sc בביוטכנולוגיה 

תוכניות שיכולות לעניין אותך

שילובים מעניינים ותוכניות מיוחדות

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
ד"ר יריב ויין
03-6408723