תואר שני בלימודי פילוסופיה

תואר שני
2 שנות לימוד
עיוני/מחקרי
0618

תואר שני בלימודי פילוסופיה: לחשוב מחוץ לקופסה
 
קראת את כל כתבי קאנט ושפינוזה וזה ממש לא הספיק לך? התמחית בתורת ההכרה וזה מרגיש שיש לך עוד דרך ארוכה לעשות? רוצה להעמיק את הידע שלך בענפי הפילוסופיה המסורתית והעכשווית? אם כך, הגעת בדיוק למקום הנכון. במסגרת התואר השני בלימודי פילוסופיה תינתן לך האפשרות להיפגש עם ענקי המחשבה והתרבות האנושית. התוכנית מציעה מגוון רחב ביותר של קורסים בנושאים כמו מטאפיסיקה, תורת ההכרה, פילוסופיה של השפה, תורת המוסר, פילוסופיה של הנפש וחקר התודעה, אסתטיקה ופילוסופיה של האמנות, פילוסופיה של הדת ופילוסופיה יהודית. כל מה שצריך לדעת במאה ה-21 בתואר שני שיעיף לך את הסכך האונטולוגי. 
 
למה אצלנו?

כי במציאות עכשווית, מהירה ואינטרנטית, פילוסופיה הופכת את החיים להרבה יותר עשירים ותורמת למחשבה ביקורתית, מקורית ויוצאת דופן. בחוג שלנו מלמדים חוקרים מהמובילים בעולם. תוכנית הלימודים לתואר השני שלנו מעניקה את הפרספקטיבה הפילוסופית הרחבה ביותר, עם סדנאות מיוחדות, כנסים בינלאומיים ומגוון פרויקטים בין-חוגיים, ומוכיחה ששאלות יסוד שנשאלו לפני למעלה ממאתיים שנה, הן רלוונטיות כיום יותר מתמיד. הכול מתחיל בפילוסופיה. 
 
מה אפשר לעשות את זה?

תואר שני בלימודי פילוסופיה באוניברסיטת תל אביב מאפשר לך לעסוק בתחומי המחקר, הוראה, הדרכה, ייעוץ, עריכה, ביקורת ספרות ואמנות, כתיבה מדעית ועוד. בין מקומות העבודה הפוטנציאליים שיהיו פתוחים בפניך נמצאים משרדי ממשלה ומוסדות ציבוריים אחרים, מוסדות להשכלה גבוהה, הוצאות לאור וכתבי עת, אמצעי תקשורת ומכוני מחקר. ועוד לא דיברנו על סטרטאפים, ייעוץ אסטרטגי ומשרדי פרסום ושיווק. גם שם יודעים להעריך את מי שחושב מחוץ לקופסה. 
 

איך אפשר ללמוד את זה?

כדי להתקבל לתואר השני בלימודי פילוסופיה באוניברסיטת תל אביב מספיק שיהיה לך תואר ראשון בכל תחום שהוא ממוסד אקדמי המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה. אנחנו מציעים לך לבחור באחד מבין שני מסלולי הלימוד הבאים: מסלול מחקרי (עם עבודת גמר) ומסלול עיוני (ללא עבודת גמר). 
 
 
התואר המוענק:


M.A בפילוסופיה
 

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
ראשת החוג: פרופ' נועה נעמן-צאודרר
ייעוץ אקדמי: פרופ' דני רוה
עוזרת מינהלית: סיגל שחר
מזכירת סטודנטים: שרית יובל
03-6409492
ימי קבלה: א', ד', ה': 13:00-10:00, ב' 15:00-10:00
בניין גילמן, חדר 363