תואר שני בלימודי ספרות

תואר שני
2 שנות לימוד
עיוני/מחקרי
0680

תואר שני בספרות: לקרוא את העולם


לפני שהיו כפרים, ערים, חקלאות ואפילו לפני הגלגל – האנושות סיפרה סיפורים. סיפורים הם מה שמגדיר אותנו, מה שאנחנו מספרים לעצמנו כדי לאחד ולעיתים כדי להבדיל ביננו ובין אחרים, סיפורים הם הדרך לומר על עצמנו דברים שלא היינו מעיזים לומר בשיחה רגילה. בשבילנו, הספרות היא הדרך הטובה ביותר להכיר את העולם והתואר השני בחוג לספרות של אוניברסיטת תל אביב ייתן גם לך את הכלים לעשות את זה. תוכנית הלימוד שלנו מקנה מיומנויות של מחקר ועבודה עצמאית ומטפחת כישורים כמו יצירתיות, יכולת פרשנית, פרספקטיבה וחשיבה ביקורתית. ליצירות שנכתבו לפני עשרות ומאות שנים יש כוח נצחי והן רלוונטיות גם לתקופתנו, וכדי להבין את היצירות של התקופה הזאת צריך להכיר את הקנון הספרותי שקדם להן. רוצה להצטרף? צריך רק להמשיך לקרוא. 

 

למה אצלנו?


כי אצלנו תלמדו מהמרצים והמרצות הטובים ביותר שיש ותצטרפו לקהילת ספרות תוססת ודינמית. במהלך התואר אפשר לשלב גם סדנאות כתיבה יוצרת עם מיטב אנשי המקצוע בישראל. מעבר לכך, הלימודים בתוכנית כוללים השתתפות בסמינר חוגי מיוחד שיאפשר לך להיחשף למיטב חוקרי וחוקרות הספרות בארץ ובחו"ל. 

 

מה אפשר לעשות עם זה?


תואר שני בספרות באוניברסיטת תל אביב הוא עולם ומלואו: הוא מסייע להתפתחות אינטלקטואלית, משכלל את כישורי הכתיבה, ובמקביל - יעזור לך להתקבל לעבודה במגוון רחב ביותר של תחומים כמו תרגום, עריכה וייעוץ לשוני, תקשורת, פרסום, בלשנות, ביקורת ספרות וגם עבודה במחקר והוראה. בין מקומות העבודה הפוטנציאליים שאפשר יהיה להשתלב בהם בסיום הלימודים נמצאים הוצאות הספרים, מוסדות להשכלה גבוהה, משרדי ממשלה, רשויות מקומיות וחברות בינלאומיות גדולות.

 

איך אפשר ללמוד את זה?


כדי להתקבל לתואר שני בספרות באוניברסיטת תל אביב במסלול העיוני מספיק שיהיה לך תואר ראשון בכל תחום שהוא ממוסד אקדמי המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה. כדי להתקבל למסלול המחקרי צריך תואר ראשון בספרות ממוסד אקדמי המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה. אנחנו מציעים לך שלושה מסלולי לימוד: מסלול מחקרי (שכולל עבודת תזה), מסלול עיוני (ללא עבודת תזה) ומסלול ישיר ללימודים לקראת התואר השלישי. בנוסף, התוכנית שלנו מציעה שלוש מגמות לימוד שונות: מגמת ספרות כללית, מגמת ספרות יידיש עם מסלול ראשון מסוגו בעולם שנועד לקדם את ספרות היידיש כתחום מחקר עדכני באקדמיה ולימודי ספרות עם התמחות בלימודי רוסיה ומזרח אירופה - מסלול ייחודי וראשון מסוגו בישראל.  

 

מסלולי הלימוד:


ספרות (0000)
ספרות יידיש (0522)
לימודי ספרות עם התמחות בלימודי רוסיה ומזרח אירופה (0658)

 

התואר המוענק:


M.A בספרות

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
יועצת אקדמית לתואר השני (שמות משפחה א'-י'): ד"ר דינה ברדיצ'בסקי
ימי קבלה: בתיאום מראש
בניין גילמן
יועצת אקדמית לתואר השני (שמות משפחה כ'-ת'): ד"ר חנה פולין-גלאי
ימי קבלה: בתיאום מראש
בניין רוזנברג
ספרות יידיש: המכון ללשון, ספרות ותרבות
עוזרת מינהלית: מיקה שחר
03-6409689 | 03-6409502
ימי קבלה: א'-ד' 13:30-10:00 | ב' 15:00-10:00
בניין גילמן, חדר 358
מזכירת תלמידים: חוה שמואלי-רוזנברג
03-6409689 | 03-6409502
ימי קבלה: א'-ד' 13:30-10:00 | ב' 15:00-10:00
בניין גילמן, חדר 358