תואר שני בלימודי מגדר

תואר שני
2 שנות לימוד
עיוני/מחקרי
0607

תואר שני בלימודי מגדר: מוזמנות.ים לשנות את העולם 


נקודת המוצא שמתוכה פועלת התכנית ללימודי נשים ומגדר באוניברסיטת תל אביב היא שהאישי הוא פוליטי. בהתאם, התואר השני שלנו מהווה שער כניסה לחשיבה ביקורתית ופורצת דרך ביחס לכל הבטי החיים. התואר מעניק כלים תיאורטיים אנליטיים ומעשיים להתמודדות עם אתגרים אינטלקטואלים ופרשניים במגוון הקשרים.  
התואר מיועד לכל מי שרוצות ורוצים להבין לעומק את המבנים החברתיים והתרבותיים המייצרים אי-שוויון, תולדותיהם ודרכי פעולתם, רוצה להבין מה הגורמים לכך שישראל נמצאת במקום נמוך ביותר במדד ה- OECD בכל הנוגע לייצוג של נשים במוקדי קבלת ההחלטות? להסביר את העובדה שמרבית הזוכים בפרס ישראל לדורותיו הם גברים? להבין מדוע ההיסטוריוגרפיה הישראלית כוללת כל כך מעט ייצוגי נשים וכיצד ניתן לתקן את המצב לדורות הבאים? בואי ללמוד אתנו.


למה אצלנו?


הלימודים לתואר שני בתכנית למגדר באוניברסיטת תל אביב מצטיינת ברב תחומיות. התוכנית מאגדת מרצות מובילות בתחומן מארבע פקולטות: מדעי הרוח, מדעי החברה, משפטים ואומנויות. מגוון זה יאפשר לך הבנה רחבה והכרות עם חייהן של נשים ומעמדן במגוון הקשרים חברתיים ותרבותיים, בזמנים ובמקומות שונים. מתוך פרישה רחבה זו תוכלי להבין לעומק  גורמי אי-שוויון ותזכי בכלים משמעותיים  לניתוח יצירות תרבות קנוניות וחתרניות ולכלים ממשיים ליישום שוויון חברתי ופוליטי של נשים וגברים, לצמצום פערים מגדריים בתחומי חיים שונים. ההתנסות התיאורטית והמעשית בזמן הלימודים, והרשת החברתית שנתווית במהלכם עם חברות ללימודים, בוגרות ומרצות, מסייעת למעוניינות בשינוי ובהרחבת אפיקי פעולה בחיים האישיים והמקצועיים.


תחומי הלימוד


ניתן ללמוד ולערוך מחקר תוך התמקדות בתחום לימוד אחד או לשלב בין תחומים. במסגרת קורסי הבחירה תוכלי לשלב קורסים בדגש תיאורטי או פרשני, לעסוק במחקראמפירי או  להתמקד במחקר שטח. התוכנית מחייבת בשלושה קורסי חובה לתואר שני, את שאר הקורסים תוכלי לבחור מתוך המגוון הרחב המוצע לפי העדפתך ותחומי העניין שלך.

 
מה אפשר לעשות עם זה?


מעבר להרחבת הדעת, התואר השני בלימודי מגדר באוניברסיטת תל אביב יעזור לך להשתלב בכל מקום עבודה שמקדם חשיבה מגדרית ושינוי חברתי – נושאים שבשנים האחרונות תופסים תאוצה בארגונים ציבוריים ופרטיים רבים, ביניהם: משרדי ממשלה, עיריות ומועצות מקומיות, מערכת החינוך, עולם התקשורת, גופים אקדמיים, מוסדות תרבות, מכוני מחקר וחברות במגזר הפרטי.

 

איך אפשר ללמוד את זה?

 

הקבלה ללמודי תואר שני בתכנית למגדר באוניברסיטת תל אביב  מותנית בתואר ראשון בכל תחום שהוא, ממוסד אקדמי המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה. הרישום הראשוני הוא למסלול עיוני ללא עבודת גמר, המעבר למסלול מחקרי עם עבודת גמר מותנה בממוצע 90, ב-12 ש"ס הראשונות של לימודי התואר השני ובמציאת מנחה לתיזה.
 
התואר המוענק:

 

M.A בלימודי מגדר
 

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
ראש התוכנית: ד"ר דנה אולמרט
ימי קבלה: בתיאום מראש
יעוץ אקדמי: כנרת להד
ימי קבלה: בתאום מראש
עוזרת ניהולית: חגית כרמל
03-6405937
ימי קבלה: א'-ה'
שעות: 10:00-14:30
בניין רוזנברג, חדר 210
מזכירות סטודנטים: רות עלון
03-6405936
ימי קבלה: א'-ה'
שעות: 10:00-14:30
בניין רוזנברג, חדר 210