תואר שני בלימודי מגדר

תואר שני
2 שנות לימוד
עיוני/מחקרי
0607

תואר שני בלימודי מגדר: מוזמנות.ים לשנות את העולם 


חשבת שתיאוריות פמיניסטיות וקוויריות חדשניות יכולות לעזור לך לנצח בוויכוחים בפייסבוק? זה נכון, אבל לא רק. תואר שני בלימודי מגדר באוניברסיטת תל אביב הוא רלוונטי לכל תחומי החיים ומעניק כלים אנליטיים ומעשיים להתמודדות עם האתגרים החברתיים בעידן שלנו. כי דעות מיושנות על יחסי הכוחות בין המינים – אאוט, חשיבה יצירתית וביקורתית – אִין. אצלנו, האישי הוא פוליטי. רוצה להבין למה ישראל נמצאת במקום ה-26 מתוך 37 במדד ייצוג הנשים בפרלמנט של מדינות ה-OECD? רוצה לשנות את זה? הגעת למקום הנכון. תאמינו לנו, משתלם להיות Woke. 

 

למה אצלנו?


כי תוכנית הלימוד לתואר השני שלנו היא תוכנית רב-תחומית שתכין אותך לעולם החדש. היא תעניק לך הבנה נרחבת בכל הנוגע לקידום שוויון חברתי ופוליטי של נשים וגברים והדרכים לצמצום הפערים המגדריים בתחומי החיים השונים. אבל זו לא רק תיאוריה שקוראים בספרים. אנחנו מציעים גם קורס עם התנסות מעשית שיסייע להתברג למקומות עבודה נחשבים בתחומים כמו ייעוץ להוגנות מגדרית, מניעת הטרדה מינית והטמעת חשיבה מגדרית בארגונים שונים. לסיום, תואר שני בלימודי מגדר במסלול עם תזה מאפשר לך להמשיך ללימודי דוקטורט.  

 

מה אפשר לעשות עם זה?


תואר שני בלימודי מגדר באוניברסיטת תל אביב יעזור לך להשתלב בכל מקום עבודה שמקדם חשיבה מגדרית ושינוי חברתי – נושאים שבשנים האחרונות תופסים תאוצה בארגונים ציבוריים ופרטיים רבים, ביניהם: משרדי ממשלה, עיריות ומועצות מקומיות, מערכת החינוך, עולם התקשורת, מכוני מחקר וחברות במגזר הפרטי.

 

איך אפשר ללמוד את זה?


כדי להתקבל לתואר שני בלימודי מגדר באוניברסיטת תל אביב יש צורך בתואר ראשון בכל תחום שהוא ממוסד אקדמי המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה. הרישום הוא למסלול עיוני (ללא עבודת גמר), ולאחר הצטיינות בלימודים ניתן לעבור למסלול מחקרי (עם עבודת גמר). 

 

התואר המוענק:


M.A בלימודי מגדר

 

תוכניות שיכולות לעניין אותך

שילובים מעניינים ותוכניות מיוחדות

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
ראש התוכנית: פרופ' דפנה הקר
ימי קבלה: בתיאום מראש
יעוץ אקדמי: כנרת להד
ימי קבלה: בתאום מראש
עוזרת ניהולית: טניה גורוב
03-6405936
ימי קבלה: א'-ה'
שעות: 10:00-14:30
בניין רוזנברג, חדר 210
מזכירות סטודנטים: יעל קינן ויצמן
03-6405936
ימי קבלה: א'-ה'
שעות: 10:00-14:30
בניין רוזנברג, חדר 210