תואר שני בלימודי תרבות צרפת

תואר שני
2 שנות לימוד
עיוני/מחקרי
0668

תואר שני בתרבות צרפת: ללכת בעקבות מונטסקייה וסרטר


זה לא יהיה מוגזם לטעון שהתרבות המערבית של ימינו צמחה על הקרקע הפוריה של האמנות, הפוליטיקה והפילוסופיה בצרפת. מ״חרות, שוויון ואחווה״ דרך הספרוּת של בלזאק, הוגו ופרוסט ועד האקזיסטנציאליזם של סארטר, לתרבות צרפת מקום של כבוד בהיסטורית ההגות המערבית. תואר שני בתרבות צרפת מציע לך היכרות מעמיקה עם תקופות מגוונות בתולדותיה מימי הבניים, הרנסנס, דרך תור הזהב שלה תחת לואי ה-14, תקופת המהפכה והרפובליקות. לצד תיאוריות מחקר עדכניות, נצא למסע מימי הביניים ועד המאה ה-19 והמודרניזציה של צרפת ועד למאה ה-20 והתקופה העכשווית עם סוגיות מרתקות כגון הדה-קולוניזציה וההגירות שעיצבו את פניה של צרפת. ואם זה לא מספיק, התואר גם מציע שער לתעסוקה בתחום הדיפלומטיה. 

 

למה אצלנו?


כי צרפת היא ערש התרבות המערבית ואנחנו כאן כדי להוכיח זאת. תוכנית הלימוד לתואר השני באוניברסיטת תל אביב פורשת בפניך את מלוא הספקטרום התיאורטי והמעשי. היא שמה דגש מיוחד על מחקר בינתחומי בשיתוף פעולה עם חוגים אחרים בפקולטה למדעי הרוח, מדעי החברה והפקולטה לאומנויות. בנוסף, התוכנית שלנו כוללת הרצאות העשרה מיוחדות שניתנות על ידי סגל מקצועי מישראל וגם מחו"ל. לסיום, אנחנו מציעים לך תוכנית ליווי אישית ומקצועית לכל אורך הדרך וגם שלושה מסלולים לקבלת מלגות: מלגת הצטיינות מטעם התוכנית; מלגות קיץ לשיפור השפה בחו"ל מטעם שגרירות צרפת וחילופי סטודנטים וסטודנטיות למשך סמסטר אחד במסגרת הסכמי שיתוף פעולה בין אוניברסיטת תל אביב ואוניברסיטאות מובילות בצרפת. 

 

 

מה אפשר לעשות עם זה?


תואר שני בלימודי תרבות צרפת מאפשר לך לקחת חלק משמעותי במערכת היחסים המתחזקת בין ישראל לצרפת ולבחור מבין אפשרויות התעסוקה הרבות שיעמדו בפניך: עולם התקשורת, פרסום, תרגום, עריכה וייעוץ לשוני, מקצועות התיירות, מחקר אקדמי ודיפלומטיה. במקביל ללימודים בתוכנית אפשר לשלב גם לימודי תעודת הוראה שתאפשר לך להשתלב במערכת החינוך בארץ ובצרפת וגם במכללות אקדמיות. 

 

 

איך אפשר ללמוד את זה?


כדי להתקבל לתואר שני בתרבות צרפת באוניברסיטת תל אביב מספיק שיהיה לך תואר ראשון בכל תחום שהוא ממוסד אקדמי המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה, נדאג לבנות לך תוכנית השלמות. אנחנו מציעים לך לבחור באחד מבין שני מסלולי הלימוד הבאים: מסלול מחקרי (עם עבודת תזה) או מסלול עיוני (ללא עבודת תזה). 

 

 

התואר המוענק:


 M.A בתרבות צרפת

תוכניות שיכולות לעניין אותך

שילובים מעניינים ותוכניות מיוחדות

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
ראש התוכנית ויעוץ אקדמי: פרופ' נדין קופרטי צור
מזכירות התוכנית: יעל לוי
03-6409786
ימי קבלה: א', ג', ד'
שעות: 09:00-14:30
בניין ווב, חדר 305