תואר שני בלימודי אנגלית

תואר שני
2 שנות לימוד
עיוני/מחקרי
0626

תואר שני בלימודי אנגלית: וולקאם טו דה וורלד


האם ידעת שמאות מילים חדשות מצטרפות לשפה האנגלית מדי שנה? שאנגלית היא השפה הרשמית ב-67 ארצות, לא כולל ארצות הברית? כן, זה מפתיע שלאמריקאים אין שפה רשמית, אבל הם הביאו לנו את שפילברג, דיסני, סיינפלד וגם את בוב דילן. בתואר השני בלימודי אנגלית תהיה לך אפשרות להתמקד בלימודים מתקדמים בספרות, בתיאוריה של הספרות ובביקורת הספרות והתרבות האנגלית והאמריקאית, תוך כדי מתן דגש מיוחד על שיפור יכולות הדיבור, הכתיבה, הפרשנות והחשיבה הביקורתית. כך אפשר לגשר בקלות בין עולמות שונים ולעסוק בתחומים כמו כלכלה, יחסי חוץ או אמנות, שמצריכים רמת שליטה גבוהה בשפה ובתרבות המתנהלת באנגלית. 

 

למה אצלנו?


כי אנגלית היא שפה קשה, יפה, מורכבת ומשתנה ללא הרף, והסגל שלנו מגיע מדיסציפלינות מחקריות שונות ומגוונות, כמו השירה והרומן האנגלי והאמריקני או ימי הביניים והרנסנס. אנחנו יודעים לחבר בין תפקידה של החריזה בשירה האנגלית במאה ה-19 לבין ניתוחים פסיכולוגיים של טקסטים בשירי היפ הופ. במסגרת לימודי התואר השני אנחנו מזמינים אותך  להתנסות כחוקר או חוקרת ולמצוא את החיבורים שמעניינים אותך. 

 

מה אפשר לעשות עם זה?


תואר שני בלימודי אנגלית באוניברסיטת תל אביב מאפשר לך לעסוק במחקר וגם בתחומים נוספים כמו הוראה, עיתונות, דוברות, דיפלומטיה, ביקורת ספרות, תרגום, עריכה וייעוץ לשוני. בין מקומות העבודה הפוטנציאליים שיהיו פתוחים בפניך נמצאים המוסדות להשכלה גבוהה, משרדי הממשלה, מערכת הביטחון וצה"ל, רשויות מקומיות, חברות תיור, משרדי פרסום ואמצעי תקשורת, חברות בינלאומיות ומכוני המחקר. 

 

איך אפשר ללמוד את זה?


כדי להתקבל לתואר שני בלימודי אנגלית באוניברסיטת תל אביב מספיק שיהיה לך תואר ראשון בכל תחום שהוא ממוסד אקדמי המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה עם ממוצע ציונים מתאים ובכפוף ללימודי השלמה לבאים מחוץ לתחום. אנחנו מציעים לך לבחור באחד מבין שני מסלולי הלימוד הבאים: המסלול המחקרי (עם עבודת גמר) והמסלול העיוני (ללא עבודת גמר). 

 

התואר המוענק:

M.A באנגלית 

 

תוכניות שיכולות לעניין אותך

שילובים מעניינים ותוכניות מיוחדות

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
ייעוץ אקדמי: ד"ר יונתן סטבסקי
מזכירות החוג: מיטל גלילי
03-6409683
ימי קבלה: א', ב', ד': 09:00-13:00, 14:00-15:00 | ג', ה': 13:00-09:00
בניין ווב, חדר 505