תואר שני בלימודי מקרא

תואר שני
2 שנות לימוד
עיוני/מחקרי
0612

תואר שני בלימודי מקרא: שיא השיאים של ספר הספרים


חשבת שכבר למדת את כל מה שצריך ללמוד על התנ״ך? אז זהו, שממש לא. תואר שני בלימודי מקרא יוכיח לך שעוד לא גירדת את קצה קצהו של ספר הספרים. התוכנית שלנו מזמינה אותך ליפול לתוך חור הארנב של כתבי הקודש היהודיים. אנחנו פותחים חלון רחב שדרכו ניתן להבין ולפרש את המקרא: ביקורת המקרא המודרנית, ההקשר ההיסטורי-תרבותי שבו התהוותה ספרות המקרא, תולדות הפרשנות למקרא והמקרא בהקשרים של לימודי מגדר, סביבה ופוסט-מודרניזם. בקיצור, כל מה שרצית לדעת על המקרא ולא העזת לשאול. 

 

למה אצלנו?


כי התנ״ך הוא אחד מהטקסטים החידתיים, המורכבים והמרתקים ביותר שנכתבו בתולדות האנושות, ותוכנית הלימוד שלנו מאפשרת לך לצלוח את האוקיאנוס העמוק הזה, באמצעות קורסים מרתקים בנושאים כמו מחשבת המקרא: תיאולוגיה ואידיאולוגיה, נוסח המקרא ותרגומיו ותולדות הפרשנות למקרא. בנוסף, הלימודים מרוכזים אצלנו על פני יום אחד בשבוע, מה שמאפשר לך לשלב עבודה ותחומי עיסוק נוספים במקביל. לסיום, החוג למקרא מאפשר לך להגיש בקשה למלגה עד גובה מחצית משכר הלימוד. 

 

מה אפשר לעשות עם זה?


תואר שני בלימודי מקרא באוניברסיטת תל אביב מאפשר לך לעבוד בהוראת תנ"ך במערכת החינוך או לעסוק בהדרכה ואוצרות של רשות העתיקות וגופי תרבות אחרים. בנוסף, התואר השני מסייע לך להשתלב לעבודה גם במקצועות אחרים שדורשים הבנה מעמיקה של השפה, כמו עריכת ספרות ותקשורת. אופציות תעסוקה נוספות שיעמדו בפניך הן עבודה בשירות הציבורי,  משרד החוץ או הסוכנות היהודית וכן עבודה בתחום משאבי אנוש ובגופים פרטיים למיניהם שדורשים יכולות ניתוח והבנה רוחבית.

 

איך אפשר ללמוד את זה?


כדי להתקבל לתואר שני בלימודי מקרא באוניברסיטת תל אביב מספיק שיהיה לך תואר ראשון בכל תחום שהוא ממוסד אקדמי המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה. אנחנו מציעים לך לבחור באחד מבין שלושת מסלולי הלימוד הבאים: המסלול המחקרי (עם עבודת גמר), המסלול העיוני (ללא עבודת גמר) ומסלול מחקרי ועיוני בדגש 'תופסי האורית' – מסלול שמתמקד במורשת קהילת יהדות אתיופיה (ביתא ישראל) ובמסורות התנ"ך וכתבי הקודש של הקהילה. בנוסף, אם סיימת את לימודי התואר הראשון בהצטיינות יתרה או הצטיינת בשני הסמסטרים הראשונים של התואר השני, אנחנו מאפשרים לך לעבור למסלול לימודים ישיר לדוקטורט עם מספר שעות לימודים מופחת.  

 

התואר המוענק:


M.A במקרא

 

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
ראש החוג והיועץ האקדמי: ד"ר גיא דרשן
עוזרת מנהלית: גב' טלי קציר
מזכירת תלמידים: גב' ענת אבירם
03-6409790 | 03-6409787
ימי קבלה: א'-ה': 12:30-9:00 | ג' 15:00-09:30
בניין רוזנברג, קומה 3, חדר 309