תואר שני במתמטיקה שימושית

תואר שני
2 שנות לימוד
מחקרי
0372

תואר שני במתמטיקה: אני רואה מספרים בעיניים


ניסית לפתור את 23 הבעיות של הילברט? אמרת לעצמך מה הבעיה? משוואות מסובכות זורמות לך בוורידים? תואר שני במתמטיקה פורש בפניך עולם ומלואו. בימינו מתמטיקה נמצאת בכל מקום. אלגוריתמים מתקדמים מניעים את תעשיית ההייטק, מודלים מתמטיים מסייעים בחקר תנועה בחלל של כוכבי לכת ולוויינים, יישומים מתמטיים עוזרים בחיזוי מזג האוויר ואפילו בפיתוח מכוניות אוטונומיות. מתמטיקה מניעה את האנושות קדימה, וזה בדיוק הזמן לשבת בכיסא הנהג. 

 

למה אצלנו?


כי התוכנית שלנו היא מהמובילות מסוגה בעולם ועוסקת במגוון רחב של תחומים. במתמטיקה עיונית יש קבוצות מחקר גדולות בתחומים כגון אנליזה, הסתברות, קומבינטוריקה, תורת המספרים, גיאומטריה, טופולוגיה, מערכות דינמיות, ועוד. אם תבחרו להתמחות במתמטיקה שימושית, או בסטטיסטיקה וחקר ביצועים, תוכלו להצטרף לקבוצות מחקר שעוסקות באנליזה נומרית וחישוב מדעי, אנליזה הרמונית יישומית, בעיות הפוכות, למידת מכונה, תורת הקירובים ומדעי המידע, משוואות דיפרנציאליות ותורת הבקרה, עיבוד תמונה והדמייה רפואית, ביולוגיה מבנית, מכרזים ושיווק, ועוד.
אמרנו שמתמטיקה נמצאת בכל מקום, לא?

 

מה אפשר לעשות עם זה?


מטרת התוכנית היא להכשיר תלמידי מחקר אשר יוכלו להמשיך את לימודיהם לתואר דוקטור לפילוסופיה. 
אפשרות נוספת היא בתום התוכנית להשתלב בתעשייה בתחומי ההייטק, המדע והכלכלה, בתחומים כמו: תכנון אלגוריתמים, ראייה ממוחשבת, אלגו-טריידינג, ועוד.  

 

איך אפשר ללמוד את זה?


אנחנו מציעים לך להתלבט בין שני מסלולים: מתמטיקה עיונית ומתמטיקה שימושית. מסלולי הלימודים בביה"ס מכסים קשת רחבה של נושאים תאורטיים ויישומיים ומציעים מגוון רב של כיווני לימוד אפשריים. בית הספר למדעי המתמטיקה הוא אחד ממרכזי המחקר המובילים בארץ ובעולם. הפעילות המדעית של בית הספר כוללת כנסים בינלאומיים, הרצאות מיוחדות, סמינרים מגוונים ועבודת צוות על נושאים רבים, המהווים את חוד החנית של המחקר המתמטי בעולם.


תוכניות לימוד:

מתמטיקה שימושית - 0372

 

התואר המוענק:

M.Sc במתמטיקה

 

 

 

 

 

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
יועץ מתמטיקה שימושית: ד"ר ניר שרון
03-6406375
בניין שרייבר, חדר 121
מזכירות תלמידים לתואר שני: שחר ארז ורועי אברמוביץ
03-6409177 073-3804790
בנין קפלון, חדר 307