תואר ראשון במדעי הנתונים

תואר ראשון
3 שנות לימוד
חד-חוגי
0359 מסלול 0000

תואר ראשון במדעי הנתונים: לשחות באוקיאנוס הדאטה

כמעט כל פעילות יומיומית שאנחנו מבצעים מייצרת נתונים: גלישה באינטרנט, שימוש בטלפון הנייד, קניות בסופר או הזמנות אונליין, נסיעות באוטובוס וברכב פרטי,  בדיקות רפואיות ועוד. החשיבות העצומה והגדלה של נתונים בקבלת החלטות, ניתוח תהליכים וביצוע מחקר בתעשייה ובאקדמיה מייצרת הזדמנויות ייחודיות שמצריכות הכשרה ייעודית מעמיקה ורחבה. התואר הראשון שאנחנו מציעים הוא רב תחומי ומשלב ידע מגוון משלל דיסציפלינות על מנת להכשיר את מדען.ית הנתונים המודרני.ת להתמודדות עם האתגרים שהעולם המודרני מציב בפנינו. התוכנית שלנו עוסקת באיסוף, הנדסת וארגון נתונים, ניתוח והבנת נתונים, ניהול ועבודה עם נתוני עתק, הבנה וניתוח תהליכים ומערכות מורכבות ומציעה שילוב של ידע תיאורטי מעמיק ושיטות מעשיות מודרניות. בסוף התואר, נתונים לא יראה לך כמו ג׳יבריש, אלא כמו עולם ומלואו. 

 

למה אצלנו?
 
כי התוכנית המוצעת מעניקה בסיס רחב במתמטיקה, סטטיסטיקה וחישוביות, לצד כישורים מגוונים בניתוח וניהול נתונים, הבנת תהליכים מורכבים והסקת מסקנות. נתונים הם אלו שמאפשרים לחברות וארגונים להציע שיפור במוצרים ובשירותים הניתנים לנו, כמו גם לבצע אופטימיזציה לתהליכים ברמת הארגון/החברה. שימוש בכלים מתקדמים מתחומי בינה מלאכותית, אנליטיקה עיסקית ולימוד מכונה מבסס קבלת החלטות והסקת מסקנות מהירה וטובה תוך ייעול של מגוון תהליכי יצור ושרות. הנתונים מכונים "הנפט של הכלכלה החדשה", ומגזין "הרווארד ביזנס רוויו" הכתיר את מדע הנתונים כ"עבודה הסקסית ביותר של המאה ה-21". בהתאם קיים ביקוש עצום בשוק, בשכר ותנאים מעולים. 


 
מה אפשר לעשות עם זה?
 
להשתלב בארגונים מודרניים שרואים חשיבות בשימוש בנתונים בעת קבלת החלטות, ניתוח תהליכים וביצוע מחקר, בתעשיית ההייטק, גופים ציבוריים והאקדמיה. 


 
איך אפשר ללמוד את זה?
 
התוכנית נשענת על קורסים מארבעה נדבכים עיקריים: קורסים המקנים רקע מתמטי וסטטיסטי מוצק, קורסים במחשבים והנדסת מערכות מידע, כולל מערכות נתוני עתק (Big Data), קורסים ייחודים בלמידת מכונה (Machine Learning), למידה סטטיסטית (Statistical Learning) ובינה מלאכותית (Artificial Intelligence), קורסים ניהוליים והנדסיים המאפשרים ניתוח תהליכים מורכבים, כגון חישובי החזר השקעה, קבלת החלטות, ואנליטיקה עסקית. התוכנית כוללת פרויקט מסכם יישומי במדעי הנתונים. 
 
הענקת התואר מותנית באישור המועצה להשכלה גבוהה


 
התואר המוענק:


B.Sc במדעי הנתונים
 

תוכניות שיכולות לעניין אותך

שילובים מעניינים ותוכניות מיוחדות

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

ליעוץ ולפרטים נוספים
מזכירת תלמידים: הילה בקשי כדר
03-6406962
ימי קבלה: בתיאום מראש
בניין קפלון קומה 3 חדר 306