תואר ראשון כפול במדע והנדסה של חומרים ובכימיה

תואר ראשון
4.5 שנות לימוד
חד-חוגי
0581 מסלול 0351

תואר ראשון כפול במדע והנדסה של חומרים ובכימיה: שני תארים מבוקשים – בארבע שנים

 
יש לך ראש להנדסה, אבל החלום שלך הוא להמציא חומר חדש שיוביל את המהפכה הטכנולוגית הבאה? מהיום לא צריך לבחור. תואר ראשון כפול במדע והנדסה של חומרים ובכימיה יאפשר לך לסיים שני תארים יוקרתיים בארבע וחצי שנים במקום בשבע – ולזכות ביתרון תחרותי אדיר במחקר ובתעשייה. התוכנית הייחודית נועדה להעניק לך הכשרה בינתחומית רחבה ומקיפה, וכבר בסמסטר התשיעי תהיה לך האפשרות לעבוד על פרויקט מחקרי עצמאי שלך בלווי הסגל שלנו או פרויקט הנדסי בתעשייה – ולהפתיע את העולם עם שלל פיתוחים טכנולוגיים פורצי דרך.
 
 
למה אצלנו?
 
התוכנית לתואר ראשון כפול במדע והנדסה של חומרים ובכימיה היא הגדולה מסוגה בישראל. הן המחלקה למדע והנדסה של חומרים בפקולטה להנדסה והן בית הספר לכימיה בפקולטה למדעים מדויקים באוניברסיטת תל אביב נהנים מדירוגים בינלאומיים גבוהים. אבל זה רק באקדמיה. במסגרת המסלול המיוחד לתואר ראשון כפול, אנחנו נעודד אותך לערוך את פרויקט המחקר האישי בהנחיה משותפת עם התעשייה – כדי שכבר יכירו אותך בחברות המובילות במשק.
 
 
מה אפשר לעשות עם זה?
 
התוכנית הייחודית שלנו נועדה לתת לך את כל הכלים לעמוד בחזית המחקר והפיתוח באקדמיה ובתעשייה, כלומר להמשיך לתארים מתקדמים אצלנו או לצאת לשנות את העולם. עם תואר ראשון כפול במקצוע בינתחומי מבוקש ונחשק, ייפתחו בפניך הדלתות למשרות מאתגרות ומתגמלות בחברות הייטק וביוטק, בתעשייה, במערכת הביטחון ועוד.
 
 
 
איך אפשר ללמוד את זה?
 
השנתיים הראשונות של התואר הכפול מתמקדות בקורסי מתמטיקה, פיזיקה וכימיה, בתוספת קורסי בסיס בהנדסה. בשנים השלישית והרביעית הדגש הוא על קורסי ״מקצוע״ במדע והנדסה של חומרים ובכימיה. כדי לאפשר לך להמשיך אחר כך למחקר ופיתוח בהנדסה או בכימיה, הן לתארים גבוהים באקדמיה והן בתעשייה, התוכנית נבנתה במיוחד כך שהיא כוללת את כל קורסי החובה במסגרת תכוניות הלימודים הרגילות של שתי הדיסציפלינות. והסמסטר התשיעי והאחרון יוקדש לפרויקט הגמר בהנחיית סגל המחלקה למדע והנדסה של חומרים ו/או מבית הספר לכימיה, כאשר מומלץ לערוך את הפרויקט עם גורמים בתעשייה. מאחר שמעבדות ההוראה הן כלי חשוב בהכשרה המדעית וההנדסית, תוכנית הלימודים כוללת שימוש רחב במעבדות חדישות המצוידות במכשור מתקדם.
 
 
התואר המוענק:

B.Sc  במדע והנדסה של חומרים ו- B.Sc בכימיה

 

 
 
 

 

 

תוכניות שיכולות לעניין אותך

שילובים מעניינים ותוכניות מיוחדות

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
ייעוץ אקדמי לענייני לימוד: פרופ' עמית כהן
מזכירת סטודנטים: לימור גנץ בן משה
036407037