תואר שני בלימודי הוראת מדעים

תואר שני
2 שנות לימוד
עיוני/מחקרי
0757

לימודי תואר שני בהוראת המדעים: מי יהיה המורה של איילון מאסק הבא?

 

זה לא סוד שלימודי המדעים בבתי הספר בישראל נמצאים במשבר. מאז שנת 2006 לא נרשם שיפור בהישגי התלמידים במקצועות אלו ולמעשה אף נרשמה ירידה קלה. מה זה אומר? שמכאן, אפשר רק לעלות, ובדיוק בשביל זה אנחנו צריכים אותך. לימודי תואר שני בהוראת המדעים יעזרו לך לקדם ולשפר את אופן ההוראה של ענפים כמו מתמטיקה, מדעים, מדעי המחשב וטכנולוגיה. ישראל היא סטארט-אפ ניישן, והתוכנית שלנו מכשירה את הדור הבא של העוסקים בחינוך ובהוראה, שתהפוך את לימודי המדעים לחממות משגשגות של ידע, חדשנות וקידמה. 

 
למה אצלנו?

 

כי הוראה זו שליחות והוראת מדעים זהו צו השעה של העתיד. לימודי התואר השני בהוראת המדעים באוניברסיטת תל אביב כוללים מבחר עשיר ביותר של קורסים בנושאים מרתקים כמו היבטים קוגניטיביים בהוראת המדעים והמתמטיקה, סביבה וירטואלית ככלי לימודי או שיקומי לאוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים, קבלת החלטות מבוססות נתונים בחינוך או שגיאות כמנוף לקידום ידע. כשנסיים להכשיר אותך, מה שנראה היום לכם ולתלמידים כמו מכשול שקשה לעבור אותו, יתגלה כמקפצה. במסגרת הלימודים אצלנו ניתן לסיים את התואר השני עם עבודת גמר או ללא עבודת גמר.

 
מה אפשר לעשות עם זה?

 

לימודי התואר השני בהוראת מדעים באוניברסיטת תל אביב מכשירים אותך למגוון תפקידים בכירים במערכת החינוך בהקשר  לחינוך מתמטי מדעי וטכנולוגי, בתחומים כמו ריכוז מקצוע, הנחיית מורים, תפקידי הוראה ופיקוח במשרד החינוך, הוראה עדכנית של תחומים אלה בבתי ספר יסודיים ועל-יסודיים או פיתוח והערכת תוכניות לימודים במתמטיקה, מדעים וטכנולוגיה. בנוסף, תואר שני מאפשר לך לעסוק במחקר בתחום ולהשתלב בעבודה ברשויות המקומיות והארציות. 

 
איך אפשר ללמוד את זה?

 

כדי להתקבל ללימודי התואר השני בהוראת מדעים באוניברסיטת תל אביב צריך תואר ראשון באחד מהתחומים הבאים: מתמטיקה, מדעי המחשב, פיזיקה, כימיה, הנדסה, מדע כללי או מדעי החיים (או מתחומים קרובים, כולל תואר BEd) ממוסד אקדמי המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה וגם תעודת הוראה. אם אין ברשותך תעודת הוראה, אנחנו מציעים לך ללמוד בו-זמנית לקראת התואר השני ולקראת תעודת ההוראה. 
 

מסלולי לימוד:

הוראת מתמטיקה בבתי הספר העל יסודיים (0223)
הוראת מדעי המחשב בבתי הספר העל יסודיים (0225)
הוראת מתמטיקה בבתי ספר יסודיים (0235)
הוראת מדעים וטכנולוגיה (0241)
טכנולוגיה ולמידה (מסלול 0239) >>


התואר המוענק:

M.A בהוראת המדעים התמחות במתמטיקה בבתי ספר על יסודיים
M.A בהוראת המדעים התמחות במדעי המחשב בבתי ספר על יסודיים
M.A בהוראת המדעים התמחות במתמטיקה בבתי ספר יסודיים
M.A בהוראת מדעים וטכנולוגיה
M.A בהוראת מדעים - התמחות בטכנולוגיה ולמידה >>

תוכניות שיכולות לעניין אותך

שילובים מעניינים ותוכניות מיוחדות

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
ראש החוג: ד"ר ראובן בבאי
עוזרת מנהלית: קרן סויסה רוזן
03-6408486
ימי קבלה: א'-ד בין השעות 10:00-15:00
בניין שרת, חדר 401
מזכירת תלמידים: חן לוי
03-6407228
ימי קבלה: א'- ד: 9:30-12:00
בניין שרת, חדר 335