תואר שני בלימודי תולדות האמנות

תואר שני
2 שנות לימוד
עיוני/מחקרי
0821

תואר שני בלימודי תולדות האמנות: מדוע חייכה המונה ליזה?


אם תמיד התעניינת בעבודותיהם של המאסטרים הגדולים, רצית להיכנס לנעליהם של מיכאלאנג׳לו ודה וינצ׳י ולהבין את הרקע התרבותי וההיסטורי שלהם, הרי שתואר שני בתולדות האמנות יענה על כל השאלות שלך והרבה יותר מזה. ניקח אותך למסע חובק עולם שחוצה את גבולות הזמן והמקום, ונצלול אל תוך אמנות ימי הביניים, הרנסנס והבארוק, אמנות האיסלאם והאמנות המודרנית והעכשווית. כמו כן, ננתח את היצירות בהקשרים פוליטיים, מגדריים, פסיכואנליטיים, כלכליים, אקולוגיים, פוסט קולוניאליים, תיאורטיים וטקסטואליים. בסיום התואר, ואן גוך וקאראווג'ו יהיו החברים הכי טובים שלך. 

 
למה אצלנו?


כי האמנות של פעם עדיין מעצבת את הלכי המחשבה של היום, ויצירות מלפני 500 שנה עודן רלוונטיות גם במאה ה-21. התוכנית שלנו לא מסתפקת רק בחקר האמנות עצמה, אלא מתעמקת בתרבות התקופה הנחקרת, על הפילוסופיה, הספרות, התאולוגיה, המדע, ההיסטוריה ותפיסות העולם שלה. תואר שני בתולדות האמנות הוא חממה אינטלקטואלית למחקר מעמיק על ההיסטוריה של היצירה האנושית ועל האופן שבו היא השפיעה על החברה והתרבות. התוכנית מציעה שני מסלולים: מסלול מחקרי (עם עבודת גמר) ומסלול עיוני (עם בחינת גמר). 


 
מה אפשר לעשות עם זה?


להמשיך בקריירה אקדמית, במחקר בתחום האמנות וכמרצה בתחום. אפשר גם לעבור לתפקידי אוצרות, להשתלב בתפקידי ניהול בגלריות ובמוזיאונים, לנהל אירועי אמנות, לחקור את תולדות האמנות ולהמשיך לדוקטורט או להיות איש רוח משפיע וידען. 

 
איך אפשר ללמוד את זה?


תוכנית הלימוד מורכבת משני מסלולים: מסלול מחקרי (עם עבודת גמר) ומסלול עיוני (עם בחינת גמר). התוכנית היא חדשנית וכוללת סמינרים מחקריים בתחומי ידע מקוריים, מהלוקאלי ועד הגלובלי. החוג שלנו הוא המוביל בארץ ומציע, בין השאר, התמחויות בתיאוריה והיסטוריה של הצילום ובאמנות ישראלית. 

 
התואר המוענק:


M.A בתולדות האמנות

 

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
עוזרת מנהלית: מיה מור
03-6408482
ימי קבלה: כל יום בין 8:00-14:00
בניין מכסיקו, חדר 112
מזכירות סטודנטים: הילה פלק
03-6409481
ימי קבלה: א', ב', ג', ה' 10:00 - 15:00 | יום ד' 15:00-12:00
בניין מכסיקו, חדר 111