תואר ראשון ושני בקולנוע וטלוויזיה – מסלול מדיה דיגיטלית

תואר ראשון
3 שנות לימוד
חד-חוגי
0851 מסלול 0120

מסלול מדיה דיגיטלית: בעקבות העולמות והסיפורים שעוד לא יצרנו


הסרטים והסדרות שיוצאים היום הגיעו לפסגות מדהימות של טכניקה שנראית כאילו נלקחה מהפנטזיות הכי פרועות עם שילוב של אפקטים ויזואליים מהממי חושים ודרכים חדשניות לספר סיפורים (סטוריטלינג). המדיה הדיגיטלית מגדילה את המעורבות של הצופה בסיפור: דרך משקפי מציאות מדומה שלוקחים אותך לעולם אחר, צפייה בסרט אינטראקטיבי שבו ההחלטות שלך משפיעות על העלילה או צפייה בסרט קולנוע שרק באמצעות אפקטים וויזואליים ניתן להפיק אותו. הפיתוחים הטכנולוגיים של העשורים האחרונים פותחים אפשרויות חדשות לספר סיפורים ומאפשרים ליצור דור חדש של סיפורים המשתמשים באמצעי מבע דיגיטליים שלא היו מצויים עד כה.
הלימודים במסלול מדיה דיגיטלית יעניקו לך כלים יצירתיים וטכניים שיעזרו לך הן ברמה הקולנועית והן בהכרה של אמצעי המבע הדיגיטליים והשילוב העתידני ביניהם. בתוכנית שני תחומי לימוד מרכזיים: יצירה של אפקטים ויזואליים לקולנוע ולטלוויזיה (VFX) ויצירה באמצעות טכנולוגיות אינטראקטיביות לפלטפורמות כמו: מחשבים, אינטרנט, מציאות מדומה (Virtual Reality), מציאות רבודה (Augmented Reality) והמטאוורס (Metaverse). אצלנו אפשר לגלות את הדרכים החדשות לספר סיפור בעידן המדיה הדיגיטלית. 

 

למה אצלנו?


כי בית הספר לקולנוע וטלוויזיה כבר הוכיח את עצמו כמוסד מרכזי בהכשרה של אנשי ונשות קולנוע וטלוויזיה מרכזיים בתחום, ומסלול מדיה דיגיטלית הוא הצעד הבא בהשכלה שלך. אנחנו מציעים לך לקחת חלק בהכשרה פרקטית ומחקר במרחב חדש של יצירה באמצעות כלים חדשניים ופיתוחים טכנולוגיים. מסלול מדיה דיגיטלית מכשיר יוצרים שיכולים לשלב סטוריטלינג קולנועי וטלוויזיוני יחד עם אמצעי המבע הדיגיטליים. המסלול מפתח את הלימוד של התחום לא רק ככלי טכני, אלא בעיקר בהקשר של האסתטיקה האודיו-ויזואלית והנרטיבית הייחודית לפלטפורמות דיגיטליות.
תוכנית הלימוד שלנו היא התכנית האקדמית הטובה ביותר בתחום היצירה האודיו-ויזואלית הדיגיטלית. אנחנו נעניק לך ידע, הכשרה מעשית, לימוד ומחקר בתחום יצירתי וייחודי המשלב סטוריטלינג אינטראקטיבי, קולנוע ואמצעי מבע טכנולוגיים. מסלול מדיה דיגיטלית של אוניברסיטת תל אביב הוא היחיד בארץ אשר מתמקד ביצירה נרטיבית (סטוריטלינג) באמצעות טכנולוגיות דיגיטליות ואינטראקטיביות. בתוכנית הייחודית שלנו גם אפשר תוך ארבע שנים בלבד ללמוד לתואר ראשון ושני.

 

מה אפשר לעשות עם זה?


חברות הפקה, סטודיו לאפקטים, ערוצי השידור ותעשיית הגיימינג בישראל עשו בשנים האחרונות קפיצה נחשונית בתחום. התואר השני שאנחנו מציעים מאפשר להשתלב בחברות המקומיות האלה הנמצאות בחזית הקידמה. כמו כן, הפיתוחים הטכנולוגיים של העידן האחרון מאפשרים ליוצרים עצמאיים לממש דור חדש של סיפורים אינטראקטיביים אודיו-ויזואליים מקוריים. 


איך אפשר ללמוד את זה?


המסלול שלנו הוא מסלול ייחודי שמשלב לימודים לתואר ראשון ושני בארבע שנים, במסגרת בית-הספר לקולנוע וטלוויזיה.

 

התארים המוענקים:

תואר ראשון "בוגר אוניברסיטה" B.A בקולנוע וטלוויזיה.

תואר שני "מוסמך אוניברסיטה באמנויות" .M.F.A בקולנוע וטלוויזיה – בימוי והפקה.

תוכניות שיכולות לעניין אותך

שילובים מעניינים ותוכניות מיוחדות

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
ראש המסלול ויועץ אקדמי: אודי בן אריה
ימי קבלה: בתיאום מראש
מזכירת התוכנית: נילי יבניאל
03-6405288
ימי קבלה: בתיאום מראש
שעות: בניין מכסיקו, חדר 116