תואר ראשון ושני בקולנוע וטלוויזיה – מסלול מדיה דיגיטלית

תואר ראשון
3 שנות לימוד
חד-חוגי
0851 מסלול 0120

מסלול מדיה דיגיטלית: בעקבות העולמות והסיפורים שעוד לא יצרנו


הפיתוחים הטכנולוגיים בעשורים האחרונים פותחים אפשרויות חדשות לספר סיפורים באמצעות מדיה דיגיטלית, ומאפשרים ליצור דור חדש של סיפורים המשתמשים באמצעי מבע דיגיטליים שלא היו קיימים עד כה. תחום היצירה הנרטיבית הדיגיטלית הוא דינמי, וכלי היצירה הטכנולוגיים מתעדכנים בקצב מהיר. דוגמה בולטת מהתקופה האחרונה היא הפריצה המהירה של הבינה המלאכותית היוצרת (Generative AI), שמספקת מגוון כלים חדשניים ליצירה.
אחת התכונות הייחודיות של המדיה הדיגיטלית היא היכולת להגדיל את מעורבות הצופה בסיפור – דרך משקפי מציאות מדומה שלוקחים אותך לעולם אחר; צפייה בסרט אינטראקטיבי שבו ההחלטות שלך משפיעות על העלילה; או באמצעות שילוב של גיימינג עם מהלך נרטיבי ועוד.
הלימודים במסלול מדיה דיגיטלית יעניקו לך כלים יצירתיים וטכניים. הם יסייעו לך הן ברמה הקולנועית והן בהכרת אמצעי המבע הדיגיטליים והשילוב הייחודי ביניהם. התוכנית מתמקדת ביצירה נרטיבית אינטראקטיבית במגוון כלים ופלטפורמות דיגיטליות כמו מחשבים, אינטרנט, מציאות מדומה (Virtual Reality), מציאות רבודה (Augmented Reality), סרטים אינטראקטיביים (Interactive Storytelling), בינה מלאכותית (Artificial Intelligence), משחקים דיגיטליים נרטיביים (Narrative Digital Games) ועוד.
אצלנו אפשר לגלות את הדרכים החדשות לספר סיפור בעידן המדיה הדיגיטלית. 

 

למה אצלנו?


כי בית הספר לקולנוע וטלוויזיה כבר הוכיח את עצמו כמוסד מרכזי בהכשרה של אנשי ונשות קולנוע וטלוויזיה מרכזיים בתחום, ומסלול מדיה דיגיטלית הוא הצעד הבא בהשכלה שלך. אנחנו מציעים לך לקחת חלק בהכשרה פרקטית ומחקר במרחב חדש של יצירה באמצעות כלים חדשניים ופיתוחים טכנולוגיים. מסלול מדיה דיגיטלית מכשיר יוצרים שיכולים לשלב סטוריטלינג קולנועי וטלוויזיוני יחד עם אמצעי המבע הדיגיטליים. המסלול מפתח את הלימוד של התחום לא רק ככלי טכני, אלא בעיקר בהקשר של האסתטיקה האודיו-ויזואלית והנרטיבית הייחודית לפלטפורמות דיגיטליות.
תוכנית הלימוד שלנו היא התכנית האקדמית הטובה ביותר בתחום היצירה האודיו-ויזואלית הדיגיטלית. אנחנו נעניק לך ידע, הכשרה מעשית, לימוד ומחקר בתחום יצירתי וייחודי המשלב סטוריטלינג אינטראקטיבי, קולנוע ואמצעי מבע טכנולוגיים. מסלול מדיה דיגיטלית של אוניברסיטת תל אביב הוא היחיד בארץ אשר מתמקד ביצירה נרטיבית (סטוריטלינג) באמצעות טכנולוגיות דיגיטליות ואינטראקטיביות. בתוכנית הייחודית שלנו גם אפשר תוך ארבע שנים בלבד ללמוד לתואר ראשון ושני.

 

מה אפשר לעשות עם זה?


חברות הפקה, סטודיו לאפקטים, ערוצי השידור ותעשיית הגיימינג בישראל עשו בשנים האחרונות קפיצה נחשונית בתחום. התואר השני שאנחנו מציעים מאפשר להשתלב בחברות המקומיות האלה הנמצאות בחזית הקידמה. כמו כן, הפיתוחים הטכנולוגיים של העידן האחרון מאפשרים ליוצרים עצמאיים לממש דור חדש של סיפורים אינטראקטיביים אודיו-ויזואליים מקוריים. 

 

התארים המוענקים:

תואר ראשון "בוגר אוניברסיטה" B.A בקולנוע וטלוויזיה.

תואר שני "מוסמך אוניברסיטה באמנויות" .M.F.A בקולנוע וטלוויזיה – בימוי והפקה - מדיה דיגיטלית.

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
ראש המסלול ויועץ אקדמי: אודי בן אריה
ימי קבלה: בתיאום מראש
מזכירת התוכנית: נילי יבניאל
03-6405288
ימי קבלה: בתיאום מראש
שעות: בניין מכסיקו, חדר 116