לימודי כדור הארץ - מסלול מחקרי למצטיינים לתואר ראשון

לימודי כדור הארץ - מסלול מחקרי למצטיינים לתואר ראשון

  • אודות
  • איך מתקבלים?
  • לוח זמנים
  • מבנה התכנית
כרטיס ביקור
מתכונת לימודים: חד חוגי
פתוח לרישום:
תואר ראשון במדעי כדור הארץ מסלול למצטיינים (0341 מסלול 120))

 

התואר המוענק:

B.Sc  במדעי כדור הארץ תכנית מחקרית למצטיינים 

לימודי כדור הארץ - מסלול מחקרי למצטיינים לתואר ראשון
לימודי כדור הארץ - מסלול מחקרי למצטיינים לתואר ראשון

כדור הארץ כתעלומה

״הבט היטב בטבע, כך תבין הכל טוב יותר״. אלברט איינשטיין

 

משחר ימי ההיסטוריה ניסו אנשים להבין ולהסביר את תופעות הטבע ואת הסביבה בה הם חיים. למרות העיסוק רב-השנים בחקר כדור הארץ, ביתו היחיד של המין האנושי, עדיין נותרו  שאלות רבות לא פתורות.

בחוג לגיאופיזיקה מחפשים פתרונות לתעלומות אלו. הסודות הכמוסים ביותר של היקום מחכים להיחשף, ואם תמיד סקרן אתכם לדעת מה מסתתר מתחת לפני השטח – וגם מעל – התכנית ללימוד מדעי כדור הארץ נועדה עבורכם. כאן, אנחנו לא רק מתעדים רעידות אדמה, אלא גם מנסים להתריע מפניהן בזמן-אמת; לא רק מתלוננים על התחממות כדור הארץ, אלא גם מנסים להבין ולחזות את השלכותיה; לא רק מביטים לשמים, אלא מלהיבים את הדמיון וחוקרים איך קרה שדווקא על כדור הארץ התפתחו חיים ואם יש לנו חברים בכוכבים אחרים.

ההרים רקדו כאילים

האנרגיה מהשמש מניעה את החיים בעולם. היא מאפשרת קיום צמחים ובעלי חיים, גורמת לחילופי מזג האוויר ומחוללת את גלי הים. האם חשבת פעם מהו מקור האנרגיה שמניע את הרי הגעש או את רעידות האדמה? אלה קורים בעומק כדור הארץ - במקום שאליו קרינת השמש אינה מגיעה. רק בתכנית  לתואר ראשון במדעי כדור הארץ באוניברסיטת תל-אביב תוכלו לקבל ידע רב וכלים מעשיים בחקר רעידות אדמה, בהבנת הסיכון הנשקף מרעידת האדמה הבאה, בשיטות למיפוי תת-הקרקע המשמשות בתעשיית הגז והנפט, איך מגלים מה יש מתחת לפני השטח, ואיך ניתן לאתר חללים תת קרקעיים או אוצרות טבע.

 

אותה אנרגיה שמספקת לנו חיים משפיעה גם על האקלים ועל תנאי החיים בכדור הארץ. בחוג לגיאופיזיקה תחקרו לעומק את ההשפעה הזאת ואת השלכותיה – לטוב ולרע; כאן תלמדו על האטמוספירה ומזג האוויר, האקלים וההתחממות הגלובלית והאוקיאנוגרפיה; ותבינו לעומק את כדור הארץ כחלק ממערכת השמש והפלנטות. כחלק מבית הספר החדש לסביבה ומדעי כדור הארץ, תחשפו למגוון נושאים ובעיות סביבתיות: אסונות טבע, התחממות כדור הארץ, זיהומי אויר ומים, אנרגיה ירוקה ועוד.

 

נכנסים למסלול

הלימודים בחוג יקנו לכם בסיס רחב במתמטיקה, פיזיקה, כימיה ותכנות ובמבחר נושאים מתחומי הגיאופיזיקה, מדעי האטמוספירה, אוקיאנוגרפיה והמדעים הפלנטריים. כמו כן ילמדו קורסי מבוא במדעי הסביבה. מסלול מחקרי זה למצטיינים, מיועד לכם, שרואים את המשך דרככם במחקר מתקדם בסביבה ומדעי כדור הארץ. כתלמידי המסלול, מנחים אישיים ילוו אתכם במהלך התואר. ההשתתפות בתכנית תצוין בגיליון הציונים ובתעודת הגמר של התלמידים.  

התואר המוענק: B.Sc. במדעי כדור הארץ בתוכנית המחקרית לתלמידים מצטיינים.

 

מסלול זה יעניק לכם:

  • הרחבה והעמקה של היבטים מחקריים
  • אפשרות לביצוע של פרויקט מחקר בקבוצות שונות בחוג
  • השתתפות בקורסי בחירה כבר בשנת הלימודים השנייה
  • השתתפות בקורסים לתארים מתקדמים בשנת הלימודים השלישית

 

מלגות

בשנה א' תינתן לתלמידים במסלול מלגת שכר לימוד מהחוג למדעי כדה"א (תלמידים בעלי ציון התאמה של 710 ומעלה זכאים למלגה נוספת של 5,000 ₪ מהאוניברסיטה).

 

יעוץ אקדמי: פרופ' אלון זיו
שעות קבלה:
בתיאום מראש
מזכירות תלמידים/יעוץ מועמדים: ריקי בוקשטיין
בניין קפלון חדר 320
03-6406962
X

לפרטים נוספים >>

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>