לימודי פיזיקה עם חטיבה במדעי המוח

לימודי פיזיקה עם חטיבה במדעי המוח

בית הספר סגול למדעי המוח
משוייך ל:
  • אודות
  • איך מתקבלים?
  • לוח זמנים
כרטיס ביקור
שנות לימוד: 3
מתכונת לימודים: חד חוגי
סגור לרישום:
תכנית לימודים חד חוגית בפיזיקה עם חטיבה במדעי המוח (1521)

 

התואר המוענק:

B.Sc בפיזיקה

 

 

זריחת המוחות

הידעת? בשנת 1887 מצא הנוירולוג הבריטי ריצ'רד קאטון כי קיימת פעילות חשמלית במוחם של ארנבים וקופים. עבודתו היא זו שסייעה לנוירולוג אחר, הנס ברגר, לפתח את האלקטרואנצפלוגרם, רשם המוח החשמלי שמשמש היום את ענף הרפואה ומסייע לחוקרים לבדוק את פעילותו החשמלית של המוח האנושי. בזכות פריצת הדרך הזו, ניתן היום לגלות מה קורה למוח במצבים של ערות, שינה, מדיטציה ולחץ.

 

אם מעניין אותך לגלות כיצד עובדים הגלים החשמליים בתוך המוח; כיצד מאפשרת רשת הנוירונים במוח את תפקודו; כיצד מקודד המוח את הסביבה ומקבל החלטות;  ואיך ניתן להסביר התנהגויות בקרב בעלי חיים באמצעות מודלים מתמטיים – אנו מזמינים אותך להצטרך לתכנית ראשונה מסוגה – לימודי פיזיקה עם חטיבה במדעי המוח. תכנית מיועדת לסטודנטים מצטיינים, המתעניינים בפיזיקה בשילוב קורסים ייעודיים במדעי המוח.

 

מה מסתתר במוח שלנו? לימודי מדעי המוח

לקראת פריצת הדרך הבאה

אצלנו בתכנית תינתן לך הכשרה אקדמית בפיזיקה ובמדעי המוח מתוך הבנה ששילוב תחומים אלה יכולים להביא לפריצת הדרך המדעית הבאה. החוקרים שלנו, שמנהלים מחקרים פורצי דרך ונתקלים בסוגיות מורכבות מדי יום ביומו, הם אלה שהביאו להבנה מעמיקה של פעילות מערכת העצבים והם אלה שידריכו אותך במהלך הלימודים.

 

כאן, באוניברסיטת תל אביב, ניתן להשתלב במחקרים בכל אחת מהמעבדות למדעי המוח בפקולטות השונות או בבתי החולים המסונפים ותוכלו להיות שותפים לפריצות הדרך הבאות.

 

סיימת את לימודיך בתכנית? תהיה באפשרותך האפשרות להשתלב בלימודי תואר שני ודוקטורט בתחומי מדעי המוח או הפיזיקה, או לעבוד בעולם ההייטק, המשווע לאנשי מקצוע בעלי הבנה של שני תחומים אלה.

לייעוץ ולפרטים נוספים

יועץ אקדמי: ד"ר מרק שיין אידלסון
מזכירות בית הספר למדעי המוח: אורית דן
בניין ווב חדר 514א'
03-6409039
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>