מדעי החיים ומדעי הרפואה תואר ראשון

מדעי החיים ומדעי הרפואה תואר ראשון

מכשירים חוקרים שיתמודדו עם אתגרי המחקר הרפואי
משוייך ל:
  • אודות
  • איך מתקבלים?
  • לוח זמנים
  • תעסוקה
  • וידאו
כרטיס ביקור
שנות לימוד: 3
מתכונת לימודים: משולבת
סגור לרישום:
תואר ראשון במדעי החיים ומדעי הרפואה (0104)

 

התואר המוענק:

B.Sc במדעי החיים ובמדעי הרפואה

מדעי החיים ומדעי הרפואה
מדעי החיים ומדעי הרפואה

בואו להיות התרופה

"היכן שאמנות הרפואה נערצת, גם האנושות נערצת". היפוקרטס

 

הידעתם? תוחלת החיים של תינוקות שנולדו באימפריה הרומית היתה 25 שנה. אלה מהם שהצליחו להגיע לגיל 5, נהנו מתוחלת חיים משופרת, של 43 שנה. בימי הביניים, היתה תוחלת החיים 25-30 שנה, בעיקר בקרב המעמדות הנמוכים. רק חלק קטן מהתינוקות הצליחו לשרוד ולהגיע לבגרות; וגם לאחר שעשו זאת, מתו רבים מאוד ממחלות שנחשבות כיום פשוטות לאבחון ולטיפול, או כאלה שנעלמו כבר מזמן. כך, באמצע המאה ה-20, לאחר גילוין של תרופות רבות והכנסת החיסונים הראשונים לשימוש וכן לאחר שבני האדם הבינו את חשיבות השמירה על ההיגיינה, זינקה תוחלת החיים בארצות המפותחות לגובה של 65 שנה, והיא ממשיכה לעלות בעקביות.

 

גילוי הפניצילין – חומר המופרש על ידי פטריות – ובעקבותיו סוגי אנטיביוטיקה נוספים הציל את חייהם של מיליוני בני אדם, וממשיך לעשות זאת. תרופות חדשניות למחלות ישנות כמו גם חדשות – מסרטן ועד איידס – מצילות עוד אנשים רבים שהיו נדונים למוות לולא התרופות. ואף שכל כך הרבה תרופות כבר הומצאו, המדענים עמלים במעבדות על עוד ועוד תרופות חדשות, כדי להציל עוד ועוד חיים. מדענים אחרים עוסקים בפיתוח טכנולוגיות לאבחון מוקדם של מחלות קשות, כדי לטפל בהן מוקדם ככל האפשר ולהגדיל את סיכוי ההחלמה של החולים; ובחזית אחרת של המדע, מניעה מוקדמת של מחלות, באמצעות הסברה, חיסונים ופעולות נוספות, חוסכת גם חיי אדם וגם כסף רב.

 

אם אתם חקרנים וסקרנים; אם הרפואה מרתקת אתכם כי אתם רוצים להציל חיים, אבל אתם נמשכים גם אל המדע כדי להוסיף עוד ועוד כלים לשימוש הרפואה; אם אתם רוצים להבין בצורה יסודית את גוף האדם והביולוגיה שלו, כמו גם את ההנדסה הגנטית והביולוגיה של התרופות; אם אתם מתעניינים בפיתוח תרופות מתוחכמות ומערכות אבחון רגישות ומהירות - בואו לקבל הכשרה שתסייע לכם כחוקרים להתמודד עם אתגרי הרפואה המודרנית, בתואר ראשון בתכנית המשולבת מדעי החיים ומדעי הרפואה באוניברסיטת תל אביב.

 

הצטרפו לתוכנית המשולבת במדעי החיים ומדעי הרפואה באוניברסיטת תל אביב

מגדילים את ארגז הכלים של הרופאים

התכנית ללימודי מדעי הרפואה ומדעי החיים נבנתה כדי ללמד אתכם להתמודד עם אתגרי הרפואה המודרנית - איתור מוקדם ככל האפשר של מחלות האדם, ריפוין ומניעתן באוכלוסייה הבריאה. כדי שתוכלו לעשות זאת, עליכם ללמוד לעומק תהליכים ביולוגיים באדם ולהבין כיצד אפשר לנצל את טכנולוגיית העל הביו-רפואית לפיתוח מכשור חדשני. תהליך מחקר ופיתוח תרופות מתוחכמות ומערכות דיאגנוסטיות רגישות ומהירות, מהווה אף הוא אתגר רב-חשיבות.

 

 לימודי מדעי החיים ומדעי הרפואה יעניקו לכם ידע מעמיק במנגנונים הבסיסיים של הביולוגיה, בדגש על ההיבטים הרפואיים, ויאפשרו לכם לעסוק במחקר רפואי. כאן תיהנו משילוב מנצח בין לימודים בפקולטה לרפואה ולימודים בפקולטה למדעי החיים, כך שתוכלו להתקבל ללא דרישות קדם ללימודי תואר שני ושלישי בכל אחת משתי הפקולטות, בכפוף לתנאי הקבלה. כבוגרי התכנית, אתם תהיו חוקרי העתיד  בתחום הביו-רפואה באוניברסיטאות, במכוני המחקר, בבתי החולים ובתעשייה הרפואית.

המורים בתכנית, מהפקולטות לרפואה ולמדעי החיים, משלבים כוחות כדי להעניק לכם בסיס מקיף ומעמיק ביסודות תהליכי החיים, עם הדגשים ייחודיים החשובים להבנת הפיזיולוגיה והאנטומיה של האדם ומנגנוני המחלות הפוגעות בו. כאן תלמדו קורסים שיעניקו לכם את הידע הבסיסי שיידרש לכם כדי לעסוק במחקר ביו-רפואי – כמו ביולוגיה של התא וביולוגיה מולקולארית, גנטיקה, ביוכימיה, פיזיולוגיה, מיקרוביולוגיה וביואינפורמטיקה. כמו כן, תלמדו את הקורסים הייחודיים הבאים: ביולוגיה התפתחותית, אנטומיה, פתולוגיה, נוירופיזיולוגיה וסמינר בין-תחומי.

 

מלגות

לבדיקת זכאות למענק הצטיינות »

לייעוץ ולפרטים נוספים

מהפקולטה למדעי החיים: פרופ' מיגל וויל
מהפקולטה לרפואה: ד"ר יהונתן חייטין רובינשטיין
הפקולטה לרפואה: מזכירת התכנית גב' דנה הנדלסמן
03-6406696
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>