לימודי הפרעות בתקשורת תואר ראשון

לימודי הפרעות בתקשורת תואר ראשון

רכישת מיומנויות קליניות בלימודי הפרעות בתקשורת המשלבים קורסים תיאורטיים עם התנסות פעילה
משוייך ל:
  • אודות
  • איך מתקבלים?
  • לוח זמנים
  • מבנה התכנית
כרטיס ביקור
שנות לימוד: 3.5
מתכונת לימודים: חד חוגי
פתוח לרישום:
תואר ראשון בהפרעות בתקשורת (0161)

 

התואר המוענק:

B.A בהפרעות בתקשורת

הפרעות בתקשורת תואר ראשון
הפרעות בתקשורת תואר ראשון

הצטרפו לתוכנית לתואר ראשון בהפרעות בתקשורת באוניברסיטת תל אביב

לעזור לאחרים להשמיע את קולם

"תקשורת יוצרת קהילה – הבנה, אינטימיות והערכה הדדית". רולו מאי, פסיכולוג אמריקאי

 

התקשורת הבין-אישית היא הבסיס הראשוני ביותר של החברה האנושית. בני אדם מעבירים זה לזה רעיונות, רגשות ומחשבות, מהפשוטים ביותר ועד המורכבים ביותר, בעזרת המילים. ואולם השפה היא מנגנון עדין: משמעות רבה כל כך טמונה בכל צליל, וכל שגיאה ושינוי בהטיה, בהדגשה ובהגייה עלול לשנות את משמעות המסר כולו, ולערער את יכולת התקשורת. עבור אנשים שמסיבה מסוימת מתקשים להשתמש היטב בשפה, חלק מהותי מאוד מהעולם לקוי; הם מבודדים עם המחשבות שלהם, ואינם יכולים להסביר את עצמם לאחרים.

 

כאן נכנסים לתמונה קלינאי התקשורת, שמסייעים לאנשים אלה להחזיר לעצמם את הקשר לקהילה האנושית, ואת הכושר להבין את הסביבה ולהביע את עצמם באופן מילולי. בעיות תקשורת עלולות להופיע בכל גיל – מינקות ועד זיקנה – ויש להן סיבות רבות: מליקוי בשמיעה, בשפה ובדיבור, ועד בעיות פסיכולוגיות או מיקום על הקשת האוטיסטית. גם הטיפול בבעיות אלה מגוון: מאימון פיזי של השרירים והתאמת עזרים שונים כמכשירי שמיעה, ועד טיפול במשחק, באמנות ובקבוצות. בשנים האחרונות, מקצוע ההפרעות בתקשורת נהנה גם מזינוק בביקוש – ומוסדות בריאות וחינוך רבים משוועים לתוספת של קלינאים חדשים ומיומנים היטב.

 

ממדעי המוח ועד לקויות למידה

אם אתם מבקשים להיכנס לתחום צומח זה, שבו תוכלו לשפר את איכות החיים של אנשים רבים הסובלים מהפרעות תקשורת וגם להשתלב במקצוע מבוקש, הצטרפו ללימודי הפרעות בתקשורת באוניברסיטת תל אביב. כאן תלמדו לאבחן, לטפל ולשקם הפרעות בתחומי השפה, השמיעה, הדיבור, הקול והבליעה, מינקות ועד זיקנה. ההכשרה של קלינאי התקשורת כוללת היכרות עם ענפי ידע רבים: מדעי מוח, פסיכולוגיה, נוירולוגיה, בלשנות, רפואה, פיזיולוגיה, חינוך ועוד. חלק ניכר משעות הלימודים מוקדש להוראה והכשרה קלינית המתקיימת במכון שמיעה ודיבור במרכז הרפואי ע"ש שיבא ובמוסדות חינוך, שיקום ובמוסדות רפואיים אחרים.

 

במסגרת לימודי ההפרעות בתקשורת, מקבלים הסטודנטים בחוג את ההכשרה הקלינית ממיטב קלינאי התקשורת בישראל, בפיקוח אקדמי צמוד. ההוראה המעבדתית כמו גם המחקר מתקיימים במעבדות החוג המאובזרות בציוד מתקדם ועדכני. את המקצועות הייעודיים לתחום לומדים הסטודנטים מהסגל הבכיר של החוג, הנחשב מהמובילים בישראל ובעולם. בחוג תלמדו קורסים בהתפתחות קוגניציה ושפה, למידה וזיכרון, רכישת השפה, רכישת הקריאה והכתיבה, לקויי שמיעה, שיקום שמיעה, שתל השבלול, התאמת מכשירי שמיעה, טיפול בגמגום, הפרעות קול, הפרעות היגוי, הפרעות שפה נרכשות ומולדות באוכלוסיות מיוחדות (כמו אוטיזם או שיתוק מוחין) ולקויות למידה, קריאה וכתיבה.

 

עם תום לימודי תואר ראשון בהפרעות בתקשורת, ועם תום ההסמכה, מחכות לקלינאי התקשורת משרות רבות ומעניינות – בבתי חולים, במוסדות טיפוליים, במכוני תקשורת, במוסדות חינוך וכמובן גם בקליניקות פרטיות. 

 

מלגות

ציון ההתאמה שלך גבוה מ - 720? הינך זכאי/ת למענק הצטיינות »

לייעוץ ולפרטים נוספים

ייעוץ אקדמי - ד"ר יעל זלץ
03-5349817
מזכירות החוג
03-5349817 שלוחה 108 בימים א', ב', ד' בלבד.
עוזרת מנהלית בכירה: עינת הוכשטיין פלד
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>