תואר ראשון ביולוגיה וביוטכנולוגיה

תואר ראשון ביולוגיה וביוטכנולוגיה

משוייך ל:
  • אודות
  • איך מתקבלים?
  • לוח זמנים
  • תעסוקה
כרטיס ביקור
שנות לימוד: 3
מתכונת לימודים: חד חוגי
סגור לרישום:
ביולוגיה וביוטכנולגיה (0455 מסלול 0459)

 

התואר המוענק:

B.Sc בביולוגיה וביוטכנולוגיה

ביולוגיה עם הדגש בביוטכנולוגיה תואר ראשון
ביולוגיה עם הדגש בביוטכנולוגיה תואר ראשון

סטארטאפ לפני הספירה

"ביוטכנולוגיה יוצרת מהפכה תעשייתית חדשה, המתבססת על ביולוגיה במקום על נפט". ברנט אריקסון, בכיר בתעשיית הביוטכנולוגיה

 

טכנולוגיה, הרותמת תהליכים ביולוגיים ליצירת סוגים רבים של מזון ותרופות, היא אחד מענפי הביוטק החדשניים והצומחים ביותר, המרכז השקעות הון רבות ומככב בכותרות העיתונים הכלכליים; אבל מתברר שכבר לפני אלפי שנים, אבותינו הקדומים פתחו לא מעט "סטארטאפים" בתחום – וניצלו לטובתם תהליכים ביולוגיים. כבר לפני 6,000 שנה גילו בני האדם שחיטה ושעורה שתססו יוצרות משקה טעים שמסחרר את הראש – הלא היא הבירה. הלחם של ימינו נולד כבר בתקופת הברונזה, כששמרים שהצטרפו לעיסת בצק התפיחו אותה והעניקו לה טעם טוב מהרגיל; וזה אלפי שנים שחיידקים ועובש משביחים גבינות אהובות. 

 

כל אלה היו תגליות מקריות. איש לא ידע אז מהם שמרים או חיידקים וכיצד הם פועלים. כיום, אנחנו יודעים מה מניע את התהליכים האלה ויכולים לשלוט בהם כרצוננו. המדענים העוסקים בביוטכנולוגיה נמצאים בחזית המחקר הטכנולוגי בתחומים רבים - פיתוח תרופות ואמצעי טיפול במחלות, יצירת מולקולות חדשות כתחליף לאנטיביוטיקה ולתרופות אחרות שהתיישנו, הנדסת רקמות , רפואה מותאמת אישית, מציאת מקורות מזון מניבים, מזינים ועמידים יותר למזיקים, טיפוח אמצעים דיאגנוסטיים ומחקריים משופרים, איתור מקורות ביולוגיים של אנרגיה ירוקה וקידום שיטות להסרת מפגעים אקולוגיים שנוצרו בעקבות פעולת האדם.


אם אתם רוצים להצטרף לאחד התחומים המרתקים ביותר בתעשיית הביוטק, שבו פועלות בהצלחה מרובה חברות כמו טבע, פרוטליקס וכן פייט הישראליות; אם אתם רוצים לקחת חלק בפיתוח תרופות חדשות ובשיפורן של תרופות ותיקות; אם אתם שואפים להפוך את מזונה של האנושות לנגיש ולבריא יותר; אם טיפול במפגעים אקולוגיים הוא צו השעה בעיניכם; ואם אתם מבקשים לשלב בין ידע מעמיק בתחום הביולוגיה, לבין מקום מרכזי בתעשייה מתקדמת – הצטרפו לתכנית ללימודי ביולוגיה, עם הדגש בביוטכנולוגיה.  

 

החיידקים יורדים אל המכרה

הביוטכנולוגיה היא רב-תחומית ומשחקת תפקיד כמעט בכל ענף. כך למשל, בתעשיית הכרייה עושים שימוש בחיידקים כדי למצות מתכות מתוך סלעים; חיידקים מסייעים גם לטיפול באשפה ובזיהומים שונים. הביוטכנולוגיה נמצאת גם בחקלאות – ומשלבת ידע בגנטיקה כדי ליצור חומרי הדברה חדשים וידידותיים יותר, וכן כדי לפתח גידולים עמידים; בתעשייה – הרותמת אורגניזמים שונים לייצור כימיקלים, חומרי ניקוי ומזון, צביעת אריגים ודלק ביולוגי.

 

בשל אופייה הבין-תחומי והפן היישומי שלה, התכנית לתואר ראשון בלימודי ביוטכנולוגיה מורכבת מקורסי חובה וקורסי בחירה מהפקולטות למדעי החיים, מדעים מדויקים, הנדסה, מדעי הרפואה וניהול, כמו גם קורסי מעבדה במסגרת הפקולטה למדעי החיים. בנוסף לאלה, תקבלו כאן הכשרה מדעית יסודית בביולוגיה, בהדגשת הביולוגיה התאית והמולקולרית, הנדסה גנטית של מיקרואורגניזמים, בעלי חיים וצמחים; וכן ידע ביישומי מחשב, בכלכלה ובניהול ויזמות עסקית.

לייעוץ ולפרטים נוספים

ראש המסלול: ד"ר איילה למפל
03-6409836
מזכירות סטודנטים: גב' רינה לבנון
073-3804723
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>