לימודי תואר שני במשפטים - מסלול עיוני

לימודי תואר שני במשפטים - מסלול עיוני

התכנית החדשה המשלבת בין מצוינות אקדמית לעולם המשפטי
  • אודות
  • איך מתקבלים?
  • מסלולי התמחות
שנות לימוד: 2
מתכונת לימודים: עיוני
פתוח לרישום:
תואר שני במשפטים מסלול עיוני (14XX)
תואר שני במשפטים מסלול עיוני - סמסטר ב' (14xx)

 

 

משפטים מסלול עיוני תואר שני
משפטים מסלול עיוני תואר שני

 

חדש – תכנית תואר שני בשנה אחת

 

אנחנו גאים לבשר שהחל מהקיץ הקרוב (אוגוסט 2019)  תכנית הלימודים שלנו בתואר השני מתחדשת בעקבות רפורמה מקיפה במטרה לשפרה ולהתאימה לצרכי עורכי הדין כיום. התכנית החדשה תציע תואר שני במשפטים בשנה קלנדרית אחת (ארבעה סמסטרים: קיץ, סתיו, אביב, קיץ). התואר מציע לסטודנטים מערכת מובנית עם קורסים ייעודיים שפותחו במיוחד עבור התואר השני ושבהם ילמדו מיטב המרצים בפקולטה, לצד שופטים ועורכי דין מובילים.  בראש התכנית עומד שופט בית המשפט העליון לשעבר, פרופסור יורם דנציגר.

התכנית מותאמת לעורכי דין פעילים המשלבים עבודה עם לימודים: סמסטרי הקיץ ימשכו על פני השבועיים הראשונים של אוגוסט וברובם יתקיימו בשעות אחר הצהריים. במהלך סמסטר הסתיו והאביב הלימודים יתנהלו בשני ימי לימוד (שלישי אחה"צ ושישי בבוקר).

 

בתכנית מוצעים שלשה מסלולי התמחות:

  • מסחרי-אזרחי
  • ציבורי
  • פלילי ומדעים פורנזיים

 

 

 

תכנית תואר שני בשנתיים

 

לצד התכנית בת השנה האחת נמשיך להציע תכנית בת שנתיים (סמסטרים סתיו, אביב,  סתיו, אביב) במתכונת הקיימת. תכנית זו תציע גם כן את שלושת מסלולי ההתמחות המנויים למעלה (מסחרי-אזרחי, ציבורי, ופלילי ומדעים פורנזיים) ותאפשר להמשיך וללמוד תואר שני במבנה הנוכחי במסגרת לימודים מרווחת יותר של שנתיים. התכנית תכלול את היצע הקורסים המובחר של התכנית בת השנה אך ללא קורסי הקיץ ותאפשר בחירה מעט נרחבת יותר בין קורסים. הלימודים יתקיימו בימי שלישי אחר הצהריים ושישי בבוקר.

 

יתרונות התכנית

התכנית מותאמת לעורכי דין פעילים המשלבים עבודה עם לימודים.

 

במסגרת מהודקת של שנה אחת, או במסגרת מרווחת יותר של שנתיים, התכנית משלבת ידע פרקטי ומעשי, מפגש עם חוד החנית של העשייה בתחומים השונים, אינטראקציה עם דמויות מפתח מובילות בעולם המשפט בישראל, חשיפה לתיאוריות ומתודולוגיות עכשוויות ומובילות בחקר המשפט, והוראה על ידי מיטב המרצים.

 

בין מרצי התכנית: דקאן הפקולטה, הפרופסור שרון חנס ולצידו מרצים מובילים נוספים בפקולטה וביניהם אסף חמדני, דיויד גילה, טליה פישר ונטע זיו; שופטים וביניהם השופטת מיכל אגמון גונן, והשופט גלעד נויטל; ועורכי דין מובילים מחזית העשייה.

 

בתכנית בת השנה קורס הסיכום של התואר (בקיץ השני) הינו קורס ייחודי בהובלת שופט בית המשפט העליון לשעבר הפרופ' יורם דנציגר שיעסוק בחשיבה תאורטית ומוסדית על בתי המשפט ומקומם של השופט ועורך הדין במערכת הצדק. הקורס ייסוב סביב מפגשים עם שופטים מערכאות שונות שירצו על גישתם השיפוטית ועל התיקים המרכזיים בהם טיפלו.

 

פרטים מלאים על התכנית ניתן יהיה למצוא באתר הפקולטה. 

 

 

לייעוץ ולפרטים נוספים

תואר שני עיוני: אורית קטן
ימי קבלה:
א', ב', ד', ה' 11:00 - 15:00, וג' (במהלך שנת הלימודים) 14:00- 18:30
בנין טרובוביץ', חדר 25
03-6406482
מזכירות החוג: גב' שירלי שקד
ימי קבלה:
א'- ה', 9:00 - 13:00
בנין טרובוביץ', חדר 10
03-6406482
X

לפרטים נוספים >>

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive