לימודי הסביבה

לימודי הסביבה

חזית המחקרים הסביבתיים בישראל
משוייך ל:
  • אודות
  • איך מתקבלים?
  • מלגות
כרטיס ביקור
שנות לימוד: 2
מתכונת לימודים: מחקרי
סגור לרישום:
תואר שני בלימודי הסביבה (0910)

 

התואר המוענק:

מוסמך אוניברסיטה (M.Sc)  בלימודי סביבה או

מוסמך אוניברסיטה (M.A)  בלימודי סביבה

 

לימודי הסביבה
לימודי הסביבה

בואו לשלב השכלה סביבתית רב-תחומית:

קידום המחקר הסביבתי» קביעה והכוונת מדיניות ברמות הארגון השונות » גופים אמונים על שמירת הסביבה » חינוך כבסיס לשימור הסביבה וקידום חברת האדם על פי עקרונות מנחים של פיתוח בר-קיימא » פיתוח טכנולוגיות סביבתיות » למידת נושאים הקשורים להתחממות כדור הארץ ושינויי אקלים

 

  • מוקד מחקר אינטרדיסציפלינרי, המשלב את כל הפקולטות באוניברסיטה
  • חשיפה לטכנולוגיות וגישות סביבתיות עדכניות
  • מלגות להתמחות בפרויקטים משמעותיים 
  • קורסים ייחודיים לחוג ללימודי הסביבה

 

אודות התוכנית

 

התכנית המחקרית לתואר שני היא תוכנית בינתחומית, מותאמת אישית, המוצעת בשני מסלולים – לתואר .M.Sc ולתואר .M.A. כל תלמיד מבצע עבודת מחקר בנושא שנבחר על ידו, בהדרכתם של שני מנחים משני תחומי מומחיות שונים – מתכונת המשקפת את התפיסה הבינתחומית של החוג. 

 

למי זה מתאים?

 

לכם, בעלי תואר ראשון בתחומים שונים, המעוניינים לרכוש השכלה סביבתית רב-תחומית, לפתח קריירה בתחום חיוני, מבוקש ומתפתח, ולהשפיע על עתיד הסביבה של כולנו.

 

למה זה כדאי?

 

התכנית המחקרית לתואר שני תקנה לכם הבנה מקיפה ומעמיקה של הנושא הסביבתי: החל בקשרי גומלין בין האדם לסביבה ותהליכים סביבתיים ברמה המקומית, הארצית והגלובאלית, דרך טכנולוגיות וגישות חדשניות, ועד לשיטות מחקר מתקדמות. הידע הנרחב והניסיון המחקרי יאפשרו לכם לנתב ולעצב את דרככם המקצועית למגוון כיוונים עם דגש סביבתי – כמו מחקר, ננו-טכנולוגיה, אפדימיולוגיה, אקולוגיה תעשייתית, צמחים חינוך, מדיניות, תכנון וייעוץ, אדריכלות ועוד..  

 

מטרת התכנית

 

מטרת תכנית היא הקניית ידע על מבנה הסביבה ומרכיביה, על היחסים והשפעות הגומלין בין מרכיבי הסביבה בינם לבין עצמם ובינם לבין הגורמים המשפיעים עליהם ומרכזיות האדם כגורם משפיע ומושפע. התלמידים רוכשים הבנה של גורמים המניעים תהליכים סביבתיים בקנה מידה שונה (ממקומי ועד גלובלי), ונחשפים לטכנולוגיות וגישות סביבתיות ושיטות מחקר עדכניות. התוכנית מטמיעה ראייה כוללנית של הסביבה, ומבססת הבנה של מרכזיות האדם בהשפעה על מבנה ותפקוד הסביבה והשלכות הגומלין המתגלגלות בין האדם לסביבה. הידע, הבנת תהליכים סביבתיים והניסיון המחקרי, מקנים לתלמידים יכולת שיפוט בנושאי סביבה ומאפשרים את מעורבותם בקידום המחקר הסביבתי, טיפוח וקידום חינוך סביבתי, וגיבוש מדיניות סביבתית כבסיס לשימור הסביבה וקידום חברת האדם על עקרונות של פיתוח.

 

היקף ומבנה התכנית

 

היקף התוכנית 28 ש"ס (ובנוסף 8 ש"ס קורסי השלמה). התוכנית כוללת 12 ש"ס קורסי ליבה משותפים לכל תלמידי התוכנית, ו-16 ש"ס קורסי העמקה על פי נושא עבודת המחקר (כולל קורס שיטות מחקר). תוכנית הלימודים מותאמת באופן אישי לכל תלמיד בהתאם לנושא מחקרו. על התלמיד לגבש נושא מחקר סביבתי בינתחומי ולמצוא שני מנחים* עד תחילת שנה"ל. תוכנית המחקר (MA או MSc ), נושא המחקר, המנחה/ים ורקע התלמיד, יובאו לאישור ועדת ההוראה הבית ספרית.

 

*ישנה אפשרות למנחה יחיד (הסבר מפורט באתר החוג)

למידע נוסף על תכנית תואר שני ללא תזה »

לייעוץ ולפרטים נוספים

ראש התוכנית: ד"ר אורי אובולסקי
שעות קבלה:
בתיאום מראש דרך ליאת ניסנוב
בניין הקפסולה, חדר 314
מרכזת מזכירות סטודנטים: אליה יאיר
בניין הקפסולה, חדר 304
03-6405154
מזכירת תוכנית תואר שני ללא תזה: דורית לנדמן
בנין הקפסולה, חדר 305
03-6408116
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>