תואר שני בלימודי ערבית ואסלאם

תואר שני
2 שנות לימוד
ללא עבודת גמר
0631 0000

תואר שני בלימודי ערבית ואסלאם: להעמיק בעושרה של התרבות הערבית


האם ידעת שיש למעלה ממיליארד וארבע מאות מיליון מוסלמים ומוסלמיות ברחבי העולם? ולמעלה משלוש מאות מיליון ערבים וערביות? לא הגיע הזמן להכיר לעומק את הקבוצות האתניות והדתיות הגדולות האלה? תוכנית התואר השני ללימודי ערבית ואסלאם באוניברסיטת תל אביב מציעה לך לחקור את הנושא המרתק הזה מכל הכיוונים האפשריים: ללמוד את התרבות והספרות הערבית לתקופותיהן ההיסטוריות השונות, לצבור ידע עשיר ושימושי בשפה ובדיאלקטים הערביים, להרחיב ולהעמיק את המיומנויות בניתוח ביקורתי של טקסטים ספרותיים ודתיים, ולצלול לתוך התיאולוגיה של הדת השנייה בגודלה בעולם. אסלאם וערביוּת, ממש לא מה שחשבת. 

 

למה אצלנו?


כי להכיר את השפה והתרבות הערבית והמוסלמית, זה להכיר את ערש התרבות האנושית ולהבין את הכוחות הגיאופוליטיים שפועלים בימינו. תוכנית הלימוד שלנו לתואר השני מציעה מגוון רחב ועשיר ביותר של קורסים בנושאי לשון, ספרות קלאסית ומודרנית ואסלאם קלאסי ומודרני. 

 

מה אפשר לעשות עם זה?


תואר שני בלימודי ערבית ואסלאם באוניברסיטת תל אביב מאפשר לך להשתלב בעולם התקשורת, ההוראה והחינוך וגם במערכת הביטחון ובמשרדי הממשלה השונים. בנוסף, התואר השני מאפשר לך לעסוק במקצועות כמו תרגום, פרסום, עריכה לשונית, הדרכת טיולים ומחקר אקדמי. 

 

איך אפשר ללמוד את זה?


כדי להתקבל לתואר שני בלימודי ערבית ואסלאם באוניברסיטת תל אביב מספיק שיהיה לך תואר ראשון בכל תחום שהוא ממוסד אקדמי המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה וידע ברמה טובה מאד בשפה הערבית. אנחנו מציעים לך לבחור באחד מבין שני מסלולי הלימוד הבאים: המסלול המחקרי (עם עבודת גמר) והמסלול העיוני (ללא עבודת גמר). בנוסף, אנחנו מציעים לך לבחור מבין חמש התמחויות שונות: ספרות ערבית קלאסית, ספרות ערבית מודרנית, ספרות ערבית עממית, הלשון הערבית ודת האסלאם. 

 

התואר המוענק:


M.A בלימודי הערבית והאסלאם
 

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
ייעוץ אקדמי: פרופ' ג'יריס חורי
03-6407153
ימי קבלה: ד' - 16:00-15:00
שעות: בתאום מראש
בניין ווב, חדר 417
מזכירת תלמידים: רוית זינגר
03-6409723
ימי קבלה: א'-ג' 14:00-10:00 | יום ד' 15:00-10:00 | יום ה' 12:00-10:00
בניין ווב, חדר 414