תואר שני בלימודי ביטחון ודיפלומטיה - תוכנית ייחודית מרוכזת בשנה אחת

תואר שני
1 שנות לימוד
ללא עבודת גמר
1062 ו-1045

תואר שני בלימודי ביטחון ודיפלומטיה: "המלחמה היא המשך המדיניות באמצעים אחרים" (קלאוזביץ)


בתואר השני ללימודי ביטחון ודיפלומטיה, נלמד גם על המלחמה וגם על התפשטות השלום. התוכנית תעמיק את הידע שלך בתחומים שמשלימים זה את זה: מצד אחד, אסטרטגיה צבאית ודוקטרינות צבאיות, ומצד שני – אומנות המשא ומתן ומדיניות החוץ. ניתן לך כלים מעשיים ותיאורטיים כדי להבין את התהליכים הגורמים או מונעים מלחמות, כמו גם את אלה שמקרבים או מרחיקים שלום. השילוב הייחודי מגשר בין האסטרטגיה הצבאית למדיניות החוץ.


 
למה אצלנו?


בתוכנית שלנו עוסקים בלוחמת גרילה, משברים בינלאומיים ומאבקי המזרח התיכון, וגם באסטרטגיות וטקטיקות בניהול משא ומתן בינלאומי, ובאתגרים והזדמנויות בעידן של תמורות ושינויים. הסגל המלמד בתוכנית כולל אנשי אקדמיה בכירים יחד עם ממלאי תפקידים בכירים מתחומי הביטחון והדיפלומטיה. הלימודים לתואר השני אצלנו מתפרשים על פני שנה אחת (3 סמסטרים, כולל סמסטר קיץ, בימי רביעי אחה"צ ושישי), ובסיומם ניתן לקבל תואר בלימודי ביטחון או בלימודי דיפלומטיה, לבחירתך.


 
מה אפשר לעשות עם זה?


תואר שני בלימודי ביטחון ודיפלומטיה באוניברסיטת תל אביב מצייד אותך בידע וכלי חשיבה שיסייעו לך להשתלב בזירה הביטחונית, הבינלאומית, בשירות הציבורי-ממשלתי, וכן במסגרות עסקיות מהמגזר הפרטי שפועלות מול גורמים מחו"ל. בין מקומות העבודה שבוגרינו מועסקים בהם נמצאים משרד הביטחון, צה"ל, משרד ראש הממשלה, משרד החוץ ומכוני מחקר שונים.

 
איך מתקבלים?


כדי להתקבל לתואר שני בלימודי ביטחון ודיפלומטיה באוניברסיטת תל אביב נדרש תואר ראשון בכל תחום שהוא ממוסד אקדמי המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה ובציון העומד בדרישות התוכנית (פירוט באתר). לימודי התואר השני במסגרת התוכנית שלנו אינם כוללים עבודת תזה, אם כי ניתן להשלים תזה למי שמעוניין.

 
תוכניות הלימודים:


תואר שני ייחודי בלימודי ביטחון (1062)
תואר שני ייחודי בלימודי דיפלומטיה  (1045)

 
התואר המוענק:


M.A בלימודי ביטחון 
או
M.A בלימודי דיפלומטיה

 

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
רכזת התוכנית: איה קנר
03-6409268