תואר שני בפיתוח בר-קיימה - Sustainable Development

תואר שני
2 שנות לימוד
עיוני/מחקרי
1092

תואר שני בתואר שני בפיתוח בר קיימה 


חלקים גדולים מאוד מאוכלוסיית העולם חיים ללא גישה נאותה לשירותי בריאות, מים נקיים וסניטציה. מילארדים בעולמנו סובלים מההשפעות של משבר האקלים שהם לא בהכרח תרמו לו, במדינות עם תשתיות לא נאותות, חינוך ברמה נמוכה, שחיתות ועוד. 
אז איך מצמצמים את הפערים בין העולם המפותח לעולם המתפתח? איך מציעים דרכים לשפר את איכות החיים של אוכלוסייה, ולאפשר לה חיים בריאים, תקינים ומוגנים?
התוכנית לארצות מתפתחות היא תוכנית לתואר שני הנלמדת באנגלית, ומכשירה סטודנטיות וסטודנטים להיות סוכני שינוי - לדעת מה באמת קורה בארצות מתפתחות, איך אנחנו משפיעים עליהן והן עלינו, מהן הסוגיות הגלובליות והמקומיות המשפיעות על אזורים אלו, ואיך רותמים את הטכנולוגיה כדי להוביל שינויים. המטרה שלנו: לשפר את איכות החיים במדינות מתפתחות דרך הבאת טכנולוגיות חדשות (לדוגמה, כאלו המאפשרות גישה למים נקיים או טכנולוגיות חקלאיות מתקדמות) וכך לצמצם את תנאים של עוני ורעב.

 

למה אצלנו?


כי התחום שלנו הוא תחום מתפתח ואנחנו כבר נמצאים בחזית המחקר. התוכנית שלנו מתמקדת בפיתוח בר קיימא ומציעה לך התנסויות מעמיקות באיזורים באפריקה ואסיה, שם חיות אוכלוסיות כפריות מעוטות יכולת. הסגל שלנו נמצא בחוד החנית של הפעילות הכלל-עולמית בתחומי המזון, האנרגיה, המים והנגשה של טכנולוגיות מתקדמות. המטרה שלנו היא מיגור העוני הגלובלי והפצת רווחה בריאותית וכלכלית ברחבי העולם. במסלול הלימודים שלנו, זה יראה לך אפשרי ועוד איך. 

 

מה אפשר לעשות עם זה?


לשהות בעולם המתפתח ולהשתמש בידע שנרכש באוניברסיטה, לחקור את המדינות המתפתחות, לנסוע למדינות מתפתחות באפריקה ואסיה ולעסוק שם בפיתוח טכנולוגי ופיתוח בר קיימא, תוך כדי מעורבות ביזמות סביבתית, הפצה של ידע הנדסי, חקלאי , פסיכולוגי חדשני וגישה לחיים בריאים ובטוחים יותר.  

 

איך אפשר ללמוד את זה?


התוכנית לתואר שני בפיתוח בר קיימה כוללת שני מסלולים: מסלול עם עבודת גמר ומסלול ללא עבודת גמר (תזה). מהלך הלימודים כולל 3 סמסטרים במסלול ללא תזה, ו-4 סמסטרים במסלול עם תזה, כאשר סמסטר א' ו-ב' מתקיימים בישראל ומקנים ידע בתחום כלכלה, מים, חקלאות, אנרגיה הבנת הנעשה בארצות מתפתחות, הבנת תהליכי שינוי ופסיכולוגיה חיובית. סמסטר ג' נועד ליישם את הנלמד תוך עשייה שתתבצע בישראל למי שיבחר לא לנסוע, או בארץ מתפתחת שם יופעלו בפרויקטים והמחקרים. 


התואר המוענק:

Master of Arts (M.A.) in Developing Countries

 

*התוכנית נלמדת בשפה האנגלית
 

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
רכזת התוכנית: אילנה זנגינה
03-6408965
ימי קבלה: ימי קבלה: א'-ה': 10:00-12:00 או בתיאום מראש
חדר 738
ראשת ויועצת התוכנית: פרופ' תמי רונן
0546615215
ימי קבלה: ימי קבלה: א'-ה': ניתן להתקשר בשעות הבוקר