תואר שני בלימודי היסטוריה של עם ישראל

תואר שני
2 שנות לימוד
עיוני/מחקרי
0677

תואר שני בלימודי היסטוריה של עם ישראל: פתאום קם אדם בבוקר ומרגיש כי הוא 


יגאל אלון אמר פעם ש"עם שאינו יודע את עברו, ההווה שלו דל ועתידו לוט בערפל״. התואר השני בלימודי היסטוריה של עם ישראל הוא מסע מרתק בזמן, בין יבשות וארצות על פני הגלובוס, בתקופות החשוכות ודרך הרגעים מעוררי ההשראה והאירועים המכוננים שעיצבו את העם היהודי, כמו גם בחיי יום-יום שגרתיים ונטולי הוד. כדי להבין את החיים בישראל במאה ה-21, צריך להתבונן בתולדות היהודים לדורותיהם, ולראות איך הגענו עד הלום. 

 
למה אצלנו?


כי 3000 שנה פלוס של יהדוּת זה לא משהו שהולך ברגל. הלימודים במסגרת התואר השני מתפרשים מהעת העתיקה, דרך ימי הביניים ועד לעת החדשה, ומציעים היכרות עם היצירה היהודית במגוון שפות ממגוון ארצות. היהודים התגוררו בכל חלקי תבל, יצרו תרבויות עשירות והותירו חותם בכל מקום שבו חיו וחיים עד ימינו. מכלול היצירה היהודית לדורותיה היא אוצר בלום של רעיונות מגוונים, דעות מהוססות, השקפות עולם מרתקות ונקיטת עמדה בצמתים היסטוריים חולפים ומכריעים.

 
מה אפשר לעשות את זה?


תואר שני בלימודי היסטוריה של עם ישראל מאפשר להשתלב במערכת החינוך וההוראה על כל דרגיה, להצטרף לשורה של משרות בשירות הציבורי, לעבוד במוסדות יהודיים בארץ ובחו"ל וגם בגופי תרבות כמו מוזיאונים או אתרים היסטוריים וארכיאולוגיים שונים. 

 
איך אפשר ללמוד את זה?


כדי להתקבל לתואר שני בהיסטוריה של עם ישראל באוניברסיטת תל אביב נחוץ תואר ראשון בכל תחום שהוא ממוסד אקדמי המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה (לעתים נדרשים שיעורי השלמה בהתאם). מוצעים שני מסלולי לימוד: מסלול מחקרי (עם עבודת גמר), מסלול עיוני (ללא עבודת גמר). 

 

התואר המוענק:


M.A בהיסטוריה של עם ישראל

תוכניות שיכולות לעניין אותך

שילובים מעניינים ותוכניות מיוחדות

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
ראש החוג: פרופ' מאיר חזן
ייעוץ אקדמי תואר שני: פרופ' אורית רוזין
מזכירות החוג: לימור ויגדר
03-6409277
בניין קרטר, חדר 206