תואר שני בלימודי גאוגרפיה וסביבת האדם

תואר שני
2 שנות לימוד
ללא עבודת גמר

תואר שני בלימודי גאוגרפיה וסביבת האדם: לדעת את מקומך

כדור הארץ עומד במרכזו של משבר אקלימי חסר תקדים, וזהו בדיוק הזמן ללמוד מה קורה מסביב, למה זה קורה ואיך אפשר להשפיע ולשנות את המציאות. רוצה להניף את נס המרד ולהציל את דובי הקוטב או לפחות לנסות? קדימה! ויש גם אופציה נוספת: ללמוד אצלנו לתואר שני בלימודי גאוגרפיה וסביבת האדם. אנחנו נעניק לך את הכלים הנדרשים כדי להכיר את המיקרו והמקרו של מרחב המחייה האנושי, מבנייני המגורים, המדרכות והכבישים, דרך השכונות, מרכזי הקניות ובתי הספר, ועד לאקלים שמקיף אותנו, זיהום האוויר והמים, תצפיות משוכללות בשינויים גאוגרפיים ואירועי קיצון כמו שיטפונות וגלי חום. אם עתיד הכדור חשוב לך, התוכנית שלנו היא המקום בשבילך.


 
למה אצלנו?

כי אצלנו ניתן לבחור ולהתמקד באחד מתחומי הידע המובילים בחוג או בשילוב של מספר תחומי ידע: אקלים, הידרוכימיה, מערכות מידע גאוגרפיות (GIS), חישה מרחוק ותכנון עירוני ואזורי. לימודי התואר השני כוללים קורסים תיאורטיים, מתודולוגיים ויישומיים תוך שימוש בכלי מחקר מגוונים וטכנולוגיות מתקדמות לאיסוף וניתוח נתונים.


 
מה אפשר לעשות עם זה?

התחומים הנלמדים בחוג הם תחומים מבוקשים בעולם התעסוקה. ניתן להשתלב בתפקידי תכנון עירוני במשרדי תכנון פרטיים וממשלתיים, בעיריות ומועצות מקומיות, במנהל מקרקעי ישראל, קק"ל, בפיתוח ויישום של מערכות מידע גאוגרפיות, במערכות מיפוי ממוחשבות וחישה מרחוק, בגופים כגון המרכז למיפוי ישראל, מערכות הביטחון, ייעוץ סביבתי, המשרד להגנת הסביבה, השירות המטאורולוגי וכמובן במחקר במסגרת לימודי דוקטורט.
 


איך אפשר ללמוד את זה?

אנחנו מציעים שני מסלולי לימוד: סביבה, חברה ותכנון; והתמחות בלימודי תכנון ועיצוב עירוני-אזורי בשיתוף עם בית הספר לאדריכלות. תואר שני במסלול תכנון ועיצוב עירוני-אזורי יאפשר רישום בפנקס המתכננים של איגוד המתכננים בישראל. במסגרת הלימודים ניתן לבחור במסלול מחקרי (עם תזה) או במסלול עיוני (ללא תזה) בכל אחת מתוכניות הלימוד. לבוגרי תואר ראשון בתחום אקדמי אחר תותאם תוכנית לימודי השלמה בהתאם למסלול הלימודים הנבחר. 


 
מסלולי לימוד:


התמחות בלימודי סביבה, חברה ותכנון (0451)
התמחות בלימודי תכנון ועיצוב עירוני-אזורי (0471)


 
התואר המוענק:

M.A  בגאוגרפיה וסביבת האדם-התמחות בלימודי סביבה, חברה ותכנון
M.A בגאוגרפיה וסביבת האדם-התמחות בלימודי תכנון ועיצוב עירוני-אזורי
 
 

מספריית המקצועות

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
יו"ר ועדת הוראה: פרופ' דרור אבישר
מזכירת הוראה וכוח אדם: ענת זיסקינד
03-6409162
בניין יד אבנר, חדר 214 א'
מזכירת סטודנטים: קרן בן ציון
03-6409896
ימי קבלה: א', ב', ד' 09:00 - 12:30, 14:00 - 15:00 | ג' 09:00 - 12:00, 14:00 - 16:00
בניין יד אבנר, חדר 214